Autor Zpráva
ajajaj
Profil
Ahoj, před časem když jsem se začal zajímat o tvoření webů jsem si někde přečetl, že pro lepší indexaci je lepší web s mělkou (plochou) strukturou. Následně jsem to aplikoval a odpozoroval na svém webu. Nevíte jaká je současná situace? Jsou dnešní roboti průbojnější? Většina webů je natolik cool, že kdyby to šlo, zmizí i lomítka za http:. takže nevím, jestli je momentální stav vytvořen tím, že lomítka neobstála před konkurencí, nebo před snahou být url friendly... Docela rád bych se vrátil k lomítkům, ale nechci ten pokus provádět na novém e-shopu.
Marek Prokop
Profil
Možná Vám nerozumím, ale jak souvisí struktura webu s lomítky v URL?
ajajaj
Profil
V době globálního přepisu URL už asi moc ne, ale kdysi znamenalo - http://www.example.com/file1/file2/file3/page/ - že stránka byla zanořena až na 5 pozici a tradovalo se, že roboti takto hluboce zanořené stránky nenavštěvují moc často, nevím jak u jiných webů, ale u mého to platilo. Dnešní adresy však mohou vypadat jako http://www.example.com/file1-file2-file3-page takže je stránka na druhé pozici a web je mělký.

Když si budu na web psát recepty na pečení, tak je mi jedno, jak často budou indexovány, pokud ale budu chtít prodávat kuchařky, bude mě rychlost indexace a to jestli je vše indexované zajímat. Proto se ptám.
Chamurappi
Profil
Reaguji na ajajaje:
Řekl bych, že na struktuře adres nezáleží vůbec a na struktuře webu záleží hodně.
ajajaj
Profil
Chamurappi:
takže záleží jak hluboko od první nebo dobře indexované stránky se odkazy vyskytují, ne na jejich formě, - hm, to dava smysl, jen doufám, že roboti podle struktury odkazu neodvozují zanoření stránky na kterou vede.
Marek Prokop
Profil
[#5] Ajajaji, Vy máte talent plést slova tak, že Vám není skoro rozumět, takže pro jistotu shrnutí:

1) Na struktuře jednotlivých URL nezáleží. /neco má stejnou šanci na indexaci jako /neco/neco-jineho/jeste-neco-jineho.

2) Na struktuře odkazů v rámci webu naopak záleží hodně. Zjednodušeně řečeno jsou ve výhodě stránky, na které se interními odkazy přenáší více ranku a v nevýhodě ty, na které se interními odkazy přenáší ranku méně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0