Autor Zpráva
jirkapinus
Profil
Zdravím,
zajímalo by mne, jaký SEO efekt (vliv na pozici v SERPU) má, pokud je stránka validní podle kritérií W3C?

Přináší použití kaskádových stylů (pouze div tagy, žádné tabulky) také lepší umístění ve vyhledávání? Nebo jediný vliv to má v tom, že zdrojový kód stránky má menší velikost a vyhledávače tak možná budou stránku častěji navštěvovat?

Dělali jste v tomto někdo nějaké experimenty?

Podle toho, jak já rozumím práci robota se zdrojovým kódem stránky, tak by validita neměla mít žádný význam. Robot přeci odstraní všechny html značky (až na pár vyjímek) a nechá pouze text, odkazy a popisky obrázků...
nightfish
Profil
jirkapinus:
Zdravím,
zajímalo by mne, jaký SEO efekt (vliv na pozici v SERPU) má, pokud je stránka validní podle kritérií W3C?
žádný

Přináší použití kaskádových stylů (pouze div tagy, žádné tabulky) také lepší umístění ve vyhledávání?
ne

Nebo jediný vliv to má v tom, že zdrojový kód stránky má menší velikost a vyhledávače tak možná budou stránku častěji navštěvovat?
menší stránka se bude rychleji načítat uživatelům, o častější indexaci v závislosti na velikosti stránky spíše pochybuji
panther
Profil
jirkapinus:
pouze div tagy, žádné tabulky
tagy nejsou sémantické, takže jich nenadužívej, pokud nejsou třeba. Tabulky nejsou zakázány, ba naopak, jedná-li se o tabulková data.
Chamurappi
Profil
Reaguji na jirkupina:
Dělali jste v tomto někdo nějaké experimenty?
Uvedl jsem si v deklaraci <!doctype> vlastní DTD a roboti vyhledávačů se na ně nikdy nezeptali => nevalidují => nevědí, zda je stránka validní => nemůže to mít vliv na pozice, Q. E. D.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0