Autor Zpráva
Joei
Profil *
Dobrý den.
Jak to prosím vás teď bude, když mám doménu www.priklad.eu a někdo bude mít www.příklad.eu. Myslím u vyhledávačů.
Budou to brát jako úplně jinou doménu a budou upřednostňovat ve vyhledávání tu s diakritikou.

Díky.
Joker
Profil
Joei:
Budou to brát jako úplně jinou doménu a budou upřednostňovat ve vyhledávání tu s diakritikou.
To je dotaz nebo konstatování?

Můj osobní názor je:
- Samozřejmě se to bude brát jako jiná doména, vždyť to je jiná doména (koneckonců technicky by to byly domény "priklad.eu" a "xn--pklad-zsa96e.eu").
- Nemyslím si, že by diakritika v doménovém jménu byla nějaký rozhodující faktor.
Joei
Profil *
Dobře a třeba google uvidí "www.příklad.eu" nebo "xn--pklad-zsa96e.eu"
Joker
Profil
Joei:
Dobře a třeba google uvidí "www.příklad.eu" nebo "xn--pklad-zsa96e.eu"
Obojí, je to jen různý zápis téhož. Ale pro vyhledávání použije tu "lidsky přívětivou" formu, tedy příklad.eu. Ostatně, můžete vyzkoušet:
google háčkyčárky.cz
google xn--hkyrky-ptac70bc.cz
Joei
Profil *
Když do vyhledávače zadám obrázky tak na prvním místě jsou od seznamu "obrázky.cz" a slovo obrázky v url není zvýrazněné což mně vede k tomu, že ho vyhledávač nebere jako obrázky, ale obrazky a pak po zadání do vyhledávače slova obrazky je již zvýrazněné slovo obrazky.cz.
Proto si myslím, že asi to nějaký význam při vyhledávání bude mít. Nebo ne?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Joeiho:
Viz pár dní stará debata Domény s diakritikou.

slovo obrázky v url není zvýrazněné což mně vede k tomu, že ho vyhledávač nebere jako obrázky
Co tě vede k tomu, že zvýrazňovač textu ve výsledcích nějak souvisí s algoritmy užívanými při hledání?
Joei
Profil *
A proč nezvýrazní třeba kolotoč, když hledáš obrázky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Joeiho:
Nerozumím. Proč by měl zvýrazňovat kolotoč?
Joker
Profil
Joei:
Když do vyhledávače zadám obrázky tak na prvním místě jsou od seznamu "obrázky.cz" a slovo obrázky v url není zvýrazněné
Ovšem při hledání termínu obrázky.cz už to zvýrazněné je.

Anebo když dám hledat šéžňám, zvýrazní to seznam.

Viz Chamurappi, zvýrazňovač textu není totožný s vyhledávacím algoritmem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0