Autor Zpráva
Msigmund
Profil *
Dobrý den.
Nechal jsem si napsat texty a vložit je do 100 webů.
Poté co mi přišla faktura s přehledem kde byly texty vloženy jsem zjistil, že si dotyčný udělal 100 subdomén na své doméně a tam lidem vkládá články. Nejen že jsou vzhledem stejné, ale i obsahem, protože to vybírá asi z jedné db. PR 0 a SR 10 .
Myslím si dobře že to může mému webu jen uškodit?

Děkuji Msigmund
Jimmy Hayek
Profil
Msigmund:
Vy v těch textech máte umístěný zpětný odkaz na vaše stránky a řešíte, jaký „SEO efekt“ budou takové texty mít, ano? No, jestliže na těch 100 subdoménách jsou opravdu stejné texty, tak s velkou pravděpodobností budou brány vyhledávači jako duplicitní... takže nějaký reálný význam bude mít nakonec maximálně tak jeden z nich. A pokud se navíc jedná o nějaké subdomény-rychlokvašky, tak výsledný efekt bude nulový. :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Msigmunda:
Myslím si dobře že to může mému webu jen uškodit?
Kdybys ty provedl totéž nějakému webu, který ti konkuruje, myslíš, že by mu to uškodilo?
Msigmund
Profil *
Dodavatel zakázky má 100 subdomén s naprosto stejným, jak vzhledem tak i obsahem. Bude li penalizován třeba za duplicitu, dotkne se to i mně?
Ano zpětné odkazy tam mám. Mají vůbec nějaký význam z hlediska SEO tyto odkazy?
Ano jsou to subdomény-rychlokvašky. Příklad:
"2piar.neco.eu"
"4for4.neco.eu"
"aktualitky.neco.eu"
"clanecky.neco.eu"
"clanky.neco.eu"
"cojekrasne.neco.eu"
"cojelidske.neco.eu"
atd.
Nehodlám mu to zaplatit a požaduji smazání článků, ale chci se ujistit, že dělám dobře.
Msigmund
Profil *
Chamurappi:
Kdybys ty provedl totéž nějakému webu, který ti konkuruje, myslíš, že by mu to uškodilo?
Tady nejde o konkurenci. Není to má konkurence a já bych takovou blbost jako vymyslel on neudělal.
Msigmund
Profil *
Podle mně je to jen 100 zbytečných stránek na netu pro uživatele a podvodně výdělečných webů pro onoho majitele stránek.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Msigmunda:
Bude li penalizován třeba za duplicitu, dotkne se to i mně?
Za duplicitu se nepenalizuje.

Tady nejde o konkurenci.
Ale kdyby šlo o konkurenci, myslíš, že by tě šlo podobným způsobem poškodit?
Joker
Profil
Msigmund:
Není to má konkurence a já bych takovou blbost jako vymyslel on neudělal.
Možná proto tam Chamurappi napsal to „Kdybys“. Chtěl tím naznačit, že kdyby tohle bylo penalizované, dalo by se to snadno zneužít proti konkurenci.

Já bych tipnul výsledný SEO efekt nulový nebo minimální pozitivní. Každopádně jestli si někdo nechal zaplatit za umístění zpětných odkazů na 100 webů, není to zrovna seriózní jednání.

edit: pozdě.
Msigmund
Profil *
Aha, chápu ještě teď jsem rozčílený a moc mi to nemyslí.
Rozhodl jsem se investovat nějaké peníze do webu a takhle to dopadlo.
Nevíte o někom seriózním, kdo nabízí tyto služby?
Jimmy Hayek
Profil
Msigmund:
Zkuste www.placla.cz – můžete zadat téma článku a některý z přihlášených blogerů o něm jistě reklamní článek napíše. Každopádně doporučuji se spíše soustředit na kvalitu blogů a článku než na kvantitu ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0