Autor Zpráva
kulihrášek
Profil *
ahoj,mel bych takový dotázek....muže mě ublížit když na hlavní straně mám firemní inzerci a firmy tam mají pri vložení inzeratu možnost odkazovat na svuj web...jestli to pro mě může být negativní vliv na řazení pozic u seznamu....
Marek Prokop
Profil
Může to mít vliv negativní i pozitivní. Pokud nechcete, aby to nějaký vliv mělo, použijte v odkazech atribut rel="nofollow".
kulihrášek
Profil *
no kdyby to melo pozitivní vliv tak by me to zas az tak nevadilo,ale mate pravdu o atributu rel="nofollow" jsem jiz uvazoval,uz jen proto kdyby nekdo mel stranky v nějaké link farme tak by me mohl google penalizovat a ja bych ani nevedel proc....jen sem prave nevedel...jestli ja jim vlastne neprenasim kus sily mého ranku a tím hodnota mé stranky neslabne....
Marek Prokop
Profil
Rank odkazující stránky se v důsledku odchozího odkazu nemůže snížit přímo. Může se snížit jedině nepřímo tím, že se méně ranku předává na jiné stránky, které pak, přímo či nepřímo, odkazují zpět na původní stránku. To ale závisí na celkové navigační struktuře webu a neumím to odhadnout, když neznám konkrétní případ.

Odkazy se ale nepřenášejí jen ranky typu PageRank. Existují další off-page faktory, které se naopak odchozím odkazem mohou zlepšit. Proto jsem napsal, že vliv na pozici může být negativní i pozitivní. Musel bych znát konkrétní případ a i pak bych to možná nebyl schopen odhadnout přesně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0