Autor Zpráva
Bačud!
Profil *
Čus. Chtěl bych na jednom webu zobrazovat nejnovější zprávy z jednoho speciálního oboru. Těmi nejnovějšími zprávami myslím jako že bych pomocí php získal zdroják RSSky nějakého webu a vyparsoval z ní nové články, nějak je seřadil, uvedl název, úvodník toho webu a odkaz na celý článek (přímo na web autora, ne zase vyparsovaný text), a potřeboval bych vědět, jestli je trestné toto udělat bez vědomí autora webu, popřípadě článku. Já bych řekl že ne, protože vlastně prezentuju jeho článek jeho jménem, a zvyšuju tak pravděpodobnost, že na jeho web někdo vstoupí, ale nevím jak se na to dívají ostatní (a to hlavně ti co jsou znalý autorských práv, nebo jak se tomu říká)

Omlouvám, jestli to do této sekce nepatří, ale měl jsem dojem, že bych to měl dát právě sem.
Joker
Profil
Bačud!:
To popsané je vlastně online RSS čtečka. Dělá to vpodstatě jen to, k čemu je právě technologie RSS určená. Když už někdo na webu má RSS výstup, asi s něčím takovým bude počítat.
Jinak webových RSS čteček jsou kupy a určitě půjde sehnat i hotový skript na zpracování RSS.
Bačud!
Profil *
Joker:
Díky za odpověď, mám na to specifické požadavky, takže upřednosňuji vlastní práci, takže si to udělám sám :-).
Marek Prokop
Profil
Google byl za totéž několikrát žalován, některé soudy vyhrál a některé prohrál, takže bych řekl, že to je právně dost nejasné.
Bačud!
Profil *
Marek Prokop:
Děkuji i za druhou odpověď, nakonec asi zvolím tu nejlepší cestu -> optám se každého, koho budu chtít použít jako zdroj, abych předešel možným i nemožným problémům :-).
tomas657
Profil
Bačud!:
optám se každého, koho budu chtít použít jako zdroj, abych předešel možným i nemožným problémům :-).

Sprav to tak, ja spoluprevádzkujem Newsportal.cz a tiež mám povolenie od každého poskytovateľa RSS

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0