Autor Zpráva
nigh
Profil *
Jaký je lepší zápis?

kovový nábytek,orfa nábytek,nábytek knihovna
Nebo
nábytek, kovový, orfa, knihovna
Poslední
nábytek, kovový orfa knihovna

Děkuju
Marek Prokop
Profil
Jaký zápis, kde zápis, kam zápis, proč zápis?
nigh
Profil *
Já myslel, že nadpis bude mluvit za vše. Ptám se na zápis do meta name="keywords" slovní spojení.
Moderátor Chamurappi: Titulek „Keywords“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Michal Kolesa
Profil
to je v dnešní době zbytečné
nigh
Profil *
Jak zbytečné? Každej detail k dobru :-)
Michal Kolesa
Profil
prodtože vyhledávače dnes již do meta tagů nekoukají, proskenují celou stránku. Metatayg se používali v drřívějších dobách, kdy výkon serveru nebyl tak velký.
Chamurappi
Profil
Reaguji na nigha:
Dnešní vyhledávače na <meta name="keywords"> zpravidla dlabou. Pokud si vyrábíš nějaký vlastní prohledávač svých HTML souborů, zvol si takový zápis, který ti nejlépe vyhovuje :-)


Reaguji na Michala Kolesu:
Metatayg se používali v drřívějších dobách, kdy výkon serveru nebyl tak velký.
Vážně? Tomu nějak nerozumím. (A ani nechci rozumět.)
nigh
Profil *
Aha :-) Děkuju
Bacon
Profil
Já používám tebou uvedený zápis č.2:
> nábytek, kovový, orfa, knihovna

Ale opravdu je to jen nepodstatný detail, vzhledem k tomu, že teď na to vyhledávače dlabou...

A hned dám příklad, proč (smál jsem se, když jsem to zjistil):
<meta name="keywords" content="interlude,sytes,e107,lineage,chronicle,hax,cheat,exploit,wallhack,money,l2j,not l2j,retail,offic,official,oficial,l2walker,bot,free,private,czech,slovak,český,slovenský,zdarma,chronicle 5,server,download,porn,lineage 2 chronicle 5,lineage 2 chronicle 4,lineage ii chronicle 5,lineage ii chronicle 4,lineage 2,lineage ii,dropcalculator,servery c5,C6,chronicle 6,server c6,kamael,ct1,throne,chaotic,baium,top,Secret Book of Giants,kamael,kamael server,free,ct1.5,ct 1.5,ct1,hellbound,ct2,gracia,part ii, part 2,zdarma" />

Jedná se o jeden herní server, v keywords mají nejen pojmy jako "cheat" a "exploit", ale i "download porn" - samozřejmě žádné "porn" na webu nenajdete, a tunu zbytečných keywordů "chronicle 5, chronicle 6" - několik let staré verze hry, se kterými web nemá nic společného (jede na nejnovější verzi).

Kdyby se vyhledávače spoléhaly na keywords, místo relevantního obsahu by dostávaly podstrčená klíčová slova (porno hledá víc lidí, než herní server :D).
Michal Janík
Profil
A) U Seznamu ani Googlu vám meta keywords zásadní "plusové body" nepřinesou.

B) Oddělovač frází je čárka. Pokud chcete cílit na "kovový nábytek", cilte na něj, nikoliv pouze na "kovový". To může být i třeba "kovový odpad". Orfa je obchodní značka? Na tuto má smysl se zaměřit, pokud jste prodejce známé značky a soupeříte s dalšími prodejci (např. Panasonic). Pokud jste i výrobce, měly by být dobré výsledky na váš název samozřejmostí.
Rokka
Profil
Michal Kolesa:
urcite stoji za to vypsat keywords a descriptions, ne z duvodu lepsiho vyhledavani ale nektere vyhledavace je muzou zobrazit ve vysledcich vyhledavani a to je urcite lepsi nez nic;)
Bacon
Profil
Google ohlásil oficiální konec používání meta tagu keywords, description stále stojí za to psát - popisek při vyhledávání.
Railbot
Profil
Bacon:
Těžko mohl ohlásit konec používání, to je snad na tvůrcích webu jaké meta tagy si do hlavičky napíší. Google meta tag keywords úspěšně ignoruje už celé léta.
Rokka
Profil
Přesto je dobré je tam mít ne? Viz knížka co čtu:

1. Pokud neni na stránce textový obsah (je tam flash nebo jenom grafika) zobrazí se ve vyhledávači text z meta tagu
2. Pokud někdo vyhledává stránku za použití URL a nikoli klíčových slov
3. Pokud je stránka relevantní pro určité hledání díky faktorům nesouvisejícím přímo se stránkou ve vašem textu současně nebyl nalezen termín, který by přesně odpovídal termínu právě hledanému.
4. v méně sofistikovaných vyhledávačích, které používají výhradně prvky meta pro popis stránky, protože neumí zobrazovat části textu ze stránky

Co je na tom pravdy teda?
Rokka
Profil
Vyzkoušel jsem Yahoo.com a po zadání do vyhledávače celé URL vyjede nadpis co je v Title a popis je to co je v meta description.
Marek Prokop
Profil
Myslím, že téma meta keywords bylo již vyřešeno, takže zamykám. Pokud chcete probírat jinou otázku, založte si na ni, prosím, nové vlákno. Díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0