Autor Zpráva
Iceman_21
Profil
Ahoj, potřebuji poradit jakým nejlepším způsobem řešit následující problém - v e-shopu pokud chci mít produkdy ve zboží.cz je vyžadováno, aby každý výrobek měl vlastní adresu, kde se dá koupit. Problém nastává pokud daný výrobek má více hmotností, tím se mi vytvoří např. tři duplicitní stránky, kde je kompletně vše stejné, pouze daný výrobek má jinou hmotnost. Toto se asi moc nelíbí vyhledávačům. Jakým způsobem se to dá řešit? Psát na každou gramáž jiný text obměňovat to je časově moc náročné. Napdalo mě v robots zákazat indexaxi určitých stránek..... Co myslíte? Děkuji
Marek Prokop
Profil
Toto se asi moc nelíbí vyhledávačům.

Proč jen vyhledavačům? Je snad někdo, komu se to líbí? Dejte jeden produkt jen na jednu stránku a umožněte zvolit hmotnost (obecně jakoukoli variantu, třeba barvu, materiál apod.) před před přidáním do košíku.
Iceman_21
Profil
no já se ptal přímo lidí na seznamu a údajně chtějí, aby byla vytvořena pokaždé jiná stránka, ale kdo ví s kým jsem mluvil... bylo to pres onlinechat
Marek Prokop
Profil
Podívejte se na prvek VARIANT ve specifikaci XML.
Iceman_21
Profil
děkuji, vůbec jsem si nevšiml, že to tak jde dělat, myslel jsem, že každý druh zboží musí být zvlášť.
Iceman_21
Profil
ješte se chci zeptat, pokud na webu na všechny stránky použiji kód proti zákazu kopírování (<body oncontextmenu="return false" onmousedown="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false">) může to mít nějaký vliv na indexaxi stránek? Děkuji
ninja
Profil
Iceman_21: ne, váš pokus o zákaz kopírování je vyhledávačům, stejně jako mému prohlížeči, zcela lhostejný a vesele kopírují.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0