Autor Zpráva
string
Profil *
Dobrý večer, dělám sitemap.php a mám problém s validitou xml

header('Content-type: application/xml'); 
header('Content-Type: text/xml; charset=utf-8');
echo '<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>';
echo "\n";
?>
<rss version="2.0">
<channel>
<title>JAK NA FOREX - SITEMAP</title>
<description>Jak obchodovat na Forexu.</description>
<?php
echo '<item>
  <description>Titulek</description>
  <guid>'.$url.'</guid>
</item>';
?>

</channel>
</rss>


Chyba: This feed does not validate.
line 26, column 0: Missing channel element: link [help]
</channel>

In addition, interoperability with the widest range of feed readers could be improved by implementing the following recommendation.
line 26, column 0: Missing atom:link with rel="self" [help]

Ví někdo co chce a jak? Děkuju
Radek9
Profil
string:
dělám sitemap.php
To není sitemap, ale RSS.
Pokud ale myslíte RSS, tak vám tam chybí element <link> s adresou na příslušný článek.
string
Profil *
já vím, že to je rss, ale neni sitemap v rss? Jak se tedy dělá sitemap?
mckay
Profil
string:
ale neni sitemap v rss?
Tyjo, to slyším poprvé.

Sitemap se dělá podle určitých standardů a určitým způsobem, můžeš je najít například na těchto stránkách:

http://www.sitemaps.org/protocol.php - bezkonkurenčně nejlepší návod ;-)

http://wall.cz/mapa-stranek-sitemap.xml-usnadnete-indexovani-robotum.a115.html - konkrétní řešení, možná trochu nepřehledné, takže doporučuji ten první link

http://michalkubicek.cz/jak-na-prioritu-a-frekvenci-v-sitemap-xml/ - nastevení priorit a changefreq

Jinak je potom také vhodné pomocí .htaccessu nastavit, aby se to tvářilo jako xml soubor.
Trejpa
Profil
string:
neni sitemap v rss
RSS i Sitemaps se píší v jazyce XML. Každý z nich má jiné značky.
string
Profil *
a muze byt v php? Nebo koncovka musi byt vzdy xml?
mckay
Profil
string:
Může být v php, ale není problém tam htaccessem přepsat xml, pokud se najde nějaký vyhledávací robot, který hledá automaticky v /sitemap.xml jestli tam není (jestli už to náhodou všichni nedělají), tak ti tam vyběhne. Phpkem to vygeneruješ tak aby to vypadalo jako xml, .htaccessem rewriteuješ na sitemap.xml a máš vystaráno ;-)
string
Profil *
chci se jeste zeptat, zda se muze pouzivat i rss jako sitemap pac google to indexuje
mckay
Profil
string:
Nechápu jak bys mohl používat rss jako sitemap - google indexuje sitemap, né rss. Takže odpověď je ne.
string
Profil *
nechci se hádat, ale google skutecne bere rss jako sitemap jen vypise, ze to neni sitemap, ale zdroj rss a pracuje snim. Vsechny adresy ze souboru indexuje a prave to me zmatlo.
mckay
Profil
string:
To možná ano, ale rsska nemůže zastat sitemap. Mě je to vcelku jedno, doporučuji ti, aby si si vytvořil přímo sitemap kvůli vyhledávačům, pokud chceš používat jako sitemap RSS, klidně to dělej, je to tvoje věc, vymlouvat ti to nebudu.
string
Profil *
to je jasny :-) jen jsem se ptal :-) Děkuju

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0