Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
Jednomu člověku jsem pomohl s webem, na webu měl "nevhodný obrázek". Před několika dny mi poslal mail, abych to z webu smazal. To jsem udělal. Dneska mi psal, že ten obrázek našel různé po archivech vyhledávačů. Jak ten obrázek vymažu z archivu vyhledávačů?

Pardon, že píšu tak "divně",ale nechci, aby bylo z příspěvku jasné, komu jsem pomhal s webem, co tam bylo nevhodného umístěno,...
ninja
Profil
Můžete zkusit použít značku
<meta name="robots" content="noarchive" />
nebo popohnat roboty zadáním url přes "add url", ale ať tak nebo tak je potřeba trpělivost, při další indexaci stránky se obsah aktualizuje a obrázek zmizí.
Michal Kolesa
Profil
Já potřebuji, aby to zmizelo hned. Aby mě třeba zákazník za to nežaloval.
Bubák
Profil
Vyhledávače, až na výjimky, obrázky nearchivují, využívají jeho URL. Byl obrázek skutečně fyzicky smazán z webu?

Zkontroluj si URL, zda je skutečně obrázek na webu "člověka, kterému jsi pomohl s webem". Některé "nevhodné obrázky" se díky kopírování vyskytují na spoustě webů.

Já potřebuji, aby to zmizelo hned.
Hned to nebude, a aby to bylo co nejrychlejší, tak bys měl napsat, o které vyhledávače jde.
Michal Kolesa
Profil
Z webu byl smazaný a není to zrovna typ obrázku, který by si někdo dával na svoje stránky.
Třeba google, jyxo archivují
Bubák
Profil
Michal Kolesa:
Třeba google, jyxo archivují
Jen náhledy, i ty časem zmizí.
Marek Prokop
Profil
Google má pro tyto případy removal request: https://www.google.com/webmasters/tools/removals
České vyhledavače asi budete muset kontaktovat přímo.
Michal Kolesa
Profil
a co jiné vyhledávače, altavista, yohoo, bing? Co ještě existuje ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0