Autor Zpráva
mafos
Profil
Dobrý den,
mám takový dotaz. Začal jsem provozovat vlastní server a chci tedy pochopitelně přesunout stránky které provozuji pod svoji správu. Mám stránky o jedné obci a koupil jsem 3 adresy. Těm jsem zaplatil minimální hosting a umístil na ně pouze animace, které pak stránky přesměrují na 4. doménu, kde je velký prostor. Ty stránky jsou www.tristudne.eu www.tristudne.com a www.3studne.cz . To jsou ty vstupní. Samotné stránky mám na adrese www.halva.org/tristudne . Kde je animace také umístěna. Aby to zkrátka všude bylo stejné. Stránky mám už asi 5 let a získali si celkem slušnou návštěvnost (na obec s 90 obyvateli). Už teď mě ale vyhledávače nenajdou některé vstupní stránky. Jsou zkrátka všechny naprosto stejný a tak je asi penalizují. Na novém serveru jsem je všechny (zatím pouze vstupní www.tristudne.eu www.tristudne.com a www.3studne.cz) dal do jedné složky aby se mi lépe spravovali (animaci měním podle ročního období, tak abych ji nemusel nahrávat 3x, ale jen jednou). Na server chci přemístit i hosting domény www.halva.org . Teď jsem si představoval, že vlastně uživatel by zadal www.tristudne.eu a nepřesměrovalo ho to jinam, ale stránky by si stále prohlížel na adrese www.tristudne.eu (nyní je přesměrován na adresu www.halva.org). Je to vlastně jenom otázka adresy a toho, že mě by se to tak líbilo. Na serveru bych je měl umístěné v jedné složce, tam problém není.
Jak by to ale brali vyhledávače? Vytvořil bych vlastně 4 kopie jedné stránky. Neklesnul bych v pozici? Šlo by to vyřešit jinak, nebo by to takhle bylo dobrý?
Doufám, že jsem to popsal všechno jasně a srozumitelně. Děkuji za rady.
mafos
Profil
Asi jsem blbě položil otázku :-) Když budu mít na 4 doménách stejný stránky (protože tak bych to udělal) budou to vyhledávače nějak penalizovat a přestanou na ně odkazovat? Zhorší se mi pozice?
Děkuji
Plaváček
Profil
mafos:

Vyber si jednu doménu, kde budeš mít obsah a ostatní domény na ní přesměruj. Nevidím žádný důvod, proč bys měl udržovat čtyři totožné weby. Pochopitelně by se jednalo o duplicitu. Za tu ale nehrozí žádná penalizace, jenom si prostě vyhledávač vybere jednu verzi a tu bude nabízet hledajícím.
mafos
Profil
V udržování by právě problém nebyl. Jelikož by to běželo všechno na mém serveru, tak bych to přesměroval do jedné složky. Všechno bych tedy nahrával pouze jednou, ale uživatel by si to mohl prohlížet na jakékoliv stránce.
Pokud za to nehrozí penalizace, tak to tak možná udělám.
Neexistuje asi způsob jak udělat, aby vyhledávač bral všechny stránky co?
Děkuji
Plaváček
Profil
mafos:

Já ti moc nerozumím. Pokud se jedná o totožný obsah, není přeci žádný důvod, aby běžel na více URL. Pročti si tento článek http://vyhledavace.info/seo-faq/7/duplicitni-obsah.

A pak se zamysli, čeho vlastně chceš dosáhnout.
Plaváček
Profil
mafos:

Mimochodem - ty vstupní stránky jsou otravné, obtěžující a zbytečné jak z pohledu návštěvníka, tak z pohledu vyhledávače.
mafos
Profil
Plaváček:
ty vstupní stránky jsou otravné
Přemýšlím o tom, že ty vstupní stránky dám pryč. Jinak ale vyhledávač (např. seznam.cz) i tuto vstupní stránku zařadí na první stránku vyhledávání slov Tři Studně.

Plaváček:
Pročti si tento článek
OK. Přečetl jsem si to. Udělám přesměrování.

Plaváček:
A pak se zamysli, čeho vlastně chceš dosáhnout.
Vím přesně čeho jsem chtěl dosáhnout, ale asi se to takhle špatně vysvětluje. Taky asi důvod toho, že jsem byl dlouho bez odpovědi. Chtěl jsem aby když uživatel zadá www.tristudne.eu zůstával stále na této adrese. Žádné přesměrování. To samé když zadá jakoukoliv jinou adresu. Šlo mi o to přesměrování. Díky tomu, že jsem to dal na vlastní server by mi nedělalo problém tohoto bez problému docílit.

Asi to tedy ale přesměruji. Díky
Plaváček
Profil
mafos:

Jinak ale vyhledávač (např. seznam.cz) i tuto vstupní stránku zařadí na první stránku vyhledávání slov Tři Studně

To sice ano, ale snippet (tedy úryvek) vypadá takto. přeskočit intro]. Sponzoři Stránek. Hotel U Loubů. Toplist. Neřekl bych, že to je příliš informativní.

Chtěl jsem aby když uživatel zadá www.tristudne.eu zůstával stále na této adrese.

Uživatelů, kteří budou zadávat přímo URL do prohlížeče je naprosté minimum. Základem je prostě zvolit si jednu doménu jako výchozí a na ní budovat obsah. Ostatní domény má smysl držet jenom proto, aby ti je nevyfoukla konkurence. I když konkrétně v tvém případě, kdy se nejedná o nějak extra výdělečný web, držení dalších domén trošku ztrácí smysl. Lépe ti asi neporadím.
mafos
Profil
Plaváček:
o sice ano, ale snippet (tedy úryvek) vypadá takto
No to vím. Ten opravdu nepatří k nejlepším :-)

Uživatelů, kteří budou zadávat přímo URL do prohlížeče je naprosté minimum.
Aha. Tak to jsem nevěděl a ani jsem nad tím takhle nepřemýšlel.

Ostatní domény má smysl držet jenom proto, aby ti je nevyfoukla konkurence.
No i tady jde o kunkurenci :-) Ale ani jeden na stránkách nevyděláváme peníze :-)

Ještě se tedy zeptám. Teď mám stránky na adrese www.halva.org/tristudne protože ta doména byla koupená jako největší s nejvíce službami. Nyní už je mi to ale jedno kde budou. Na které adrese. Mám je ale i dál (hlavně kvůli vyhledávačům, možná odkazům na stránkách, ...) nechat na této adrese? Tedy přesměrovávat to na www.halva.org/tristudne?

Děkuji
mafos
Profil
Odpovím sám sobě. Měl jsem se podívat do diskuse http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=13&topic=104989 . Tady se řeší jiná doména. A jelikož se mi teda fakt nechce každou stránku takto přesměrovávat, tak to asi nechám na staré adrese.
Marek Prokop
Profil
Mafosi, představte si, že byste se čtvrtině lidí, které potkáte, představoval jako Jan Novák, čtvrtině jako Petr Procházka, čtvrtině jako František Malý a čtvrtině jako Josef Černý. Myslíte si, že by Vás pak někdo díky tomu snáze nalezl, když by Vás chtěl kontaktovat? Nejspíš ne. Různými jmény se představují naopak lidé, kteří chtějí zůstat v utajení, např. špioni a podvodníci.

S doménami a URL je to stejné. Chcete-li snížit pravděpodobnost, že si stránku někdo zapamatuje, znovu nalezne, doporučí jinému apod., dejte ji na různé domény nebo adresy. Chcete-li naopak zvýšit pravděpodobnost, že stránku někdo nalezne, používejte jedinou a dlouhodobě neměnnou adresu.
mafos
Profil
Jasný jasný, rozumím. Nebudu zasahovat do rozložení stránek. Díky moc za vysvětlení.
Všechny zdravím

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0