Autor Zpráva
Issus
Profil
 
Moderátor Chamurappi: Pozor, blábol!

Rád bych zde zveřejnil svůj názor či spíše prosbu. A těším se na odezvy.

Vzhledem k tomu, že s-rank je relativní údaj a jeho maximální hodnota je 100,
prosím nedávejte na své weby odkazy na stránky s s-rankem 100!!! Tím totiž zvednete s-rank stránky kterou odkazujete, ale protože více jak 100 tato stránka mít nemůže, přepočítá se s-rank jak této, tak i ostatních stránek a v důsledku tohoto Vám Váš s-rank naopak klesne!!!

V případě, že onen odkaz uvést potřebujete, použijte rel="nofollow".

Díky.

Moderátor Joker: Změnil jsem titulek, „Jak si zvednou s-rank“ neodpovídá tématu vlákna.
Marek Prokop
Profil
Milý Issusi,

tím, že jste založil toto vlákno, jste vytvořil minimálně jednu novou stránku, a protože jsou odkazové ranky veličiny s konstantním součtem, všechny ostatní stránky, které má Seznam ve své databázi, jste tím připravil o kousek ranku.

Proto už to, prosím, nikdy nedělejte a za žádných okolností na žádný web stránky nepřidávejte.

Děkuji.
Trejpa
Profil
Issus:
Vím o jedné stránce, na kterou odkazují stovky webů. Podle tvého tvrzení by ta stránka měla mít snížený s-rank, ale mrška má pořád 100. Jak to asi dělají?
Hitman
Profil
Trejpa:

Pochopil jsi to špatně, šlo mu o odkazování na určitý web, s tím, že se SR sníží jeho webu, nikoli webu na který povede odkaz. Ikdyž v tomto případě je to asi jedno, když je dotaz nesmyslný.
Trejpa
Profil
Hitman:
Cituji: „přepočítá se s-rank jak této, tak i ostatních stránek“. Ale je to jedno; nesmysl to je.
Issus
Profil
Právě naopak, jediný pan Trejpa mě pochopil, můžeme se bavit třeba konkrétně o této stránce čili o seznamu.cz. Tím, že budeme ve svých stránkách odkazovat na stránky s SR 90 a né právě na seznam, poroste SR jen našim a stránkám s SR 90 a seznamu ne.

A že je to nesmysl, to jste mě ani trochu nepřesvědčili.

Co myslíte, že se stane, když odkážete ve svých stránkách na stránku s SR 100?


Marek Prokop:

Ano, s tím souhlasím, nicméně to není důvod k nevytváření stránek, spíše naopak.


Trejpa:

Ptáte se, jak asi dělají? Spíš bych se ptal, proč to dělají. Protože to jsou typičtí čeští lidičkové, kteří chtějí být papežtější než papež. Nebýt jich, každý by používal google a jak by nám bylo.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Issa:
Tím, že budeme ve svých stránkách odkazovat na stránky s SR 90 a né právě na seznam, poroste SR jen našim a stránkám s SR 90 a seznamu ne.
Zajímavé. Buď jsi ve své zázračné úvaze někde špatně odbočil, nebo není nijak zázračná. Popis od Seznamu je v souladu s tím, co tvrdíš si myslíš?

Ptáte se, jak asi dělají?
To by byla divná otázka. Spíš bych se ptal, proč se nad tím tak pozastavuješ. Vzhledem k účelu ranků je úplně jedno, jaká jsou konkrétní čísla, jsou zajímavé jen vzájemné vztahy a ty fungují u Seznamu dost podobně jako u konkurence, ne?

Protože to jsou typičtí čeští lidičkové, kteří chtějí být papežtější než papež.
Tomuhle už vůbec nerozumím. Co znamená, když chce být vyhledávač papežtější než papež? Že chce fungovat tak, jak si přejí jeho uživatelé? Nebo co?
Joker
Profil
Issus:
prosím nedávejte na své weby odkazy na stránky s s-rankem 100!!!
Za větou se píše jeden vykřičník.
Pokud někdo odkazuje na nějaký web, asi k tomu má nějaký důvod. Přijde mi hloupé odkazovat nebo neodkazovat na stránky podle toho, jaké je jejich "orientační bodové hodnocení" pro nějaký vyhledávač.

Co myslíte, že se stane, když odkážete ve svých stránkách na stránku s SR 100?
Rozbije se Internet? Přestane fungovat komunikace, budou padat letadla, vybuchnou jaderné elektrárny, nastane konec světa?

Máte pro tu myšlenku nějaký důkaz?
Jak poznáte, že nějaká stránka má SR 100? Co když má ve skutečnosti 99 nebo 95 nebo 90? Co když stránka s orientačním SR 90 má ve skutečnosti 100?

Protože to jsou typičtí čeští lidičkové...
Obraty tohohle typu jsou pro mě signál, že dotyčný už nemá co říct a chce si jen zanadávat.

Nebýt jich, každý by používal google a jak by nám bylo.
:-D
Nojo... Kdyby cokoliv na světě dělala jen jediná firma, všichni by kupovali od ní a všichni byli vpodstatě spokojení, protože nic lepšího by neznali.
Tenhle přístup zkusili aplikovat komunisti, akorát narazili na to, že se jim nepovedlo zakázat úplně všechny konkurenční firmy, takže bylo vidět, že jsme na tom vlastně byli daleko hůř.
Marek Prokop
Profil
Myslím, že je na čase přesunout tohle vlákno k ledu, co říkáte. Na začátku to vypadalo jako dobrý vtip, ale Issus to zřejmě myslí vážně.
Trejpa
Profil
Chamurappi:
Popis od Seznamu je v souladu s tím, co tvrdíš si myslíš?
Právě z toho asi vychází, konkrétně z věty: „Navíc je tato hodnota poměrná - vzroste-li výrazně počet odkazů webu který má Srank 100, jeho Srank zůstane stejný, ale sníží se všem ostatním stránkám.

Co znamená, když chce být vyhledávač papežtější než papež?
Myslím, že je tím vyjádřena domněnka, že sám sobě si vyhledávač dopřává 100 % ranku bez ohledu na výpočty.
Plaváček
Profil
Marek Prokop:

Led.
Issus
Profil
Trejpa:

Ano, přesně, z této věty to vychází.

„Navíc je tato hodnota poměrná - vzroste-li výrazně počet odkazů webu který má Srank 100, jeho Srank zůstane stejný, ale sníží se všem ostatním stránkám.“

Takže?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Issa:
Takže?
Pořád nerozumím tvé úvaze.
Jaký je rozdíl mezi tím, co cituješ, a mezi teoretickým stavem, kdy webu s Srankem 100 vyroste Srank na 101 a ostatním se nezmění?
Issus
Profil
Chamurappi:

Já se vždy nevhodně vyjadřuji, ale teď opravdu nechápu, co je na tom nepochopitelného. Srank 100 vzroste na 101, ale protože nemůže být 101, ale 100, všechny Sranky se o tuto jednu setinu sníží.

Souhlas???
Chamurappi
Profil
Reaguji na Issa:
Mno, možná. A co má být? Je to úplně stejné, jako kdyby vyrostl na 101 a ostatní se nesnížily.
V čem se to liší od konkurence? Takhle fungují všechny obdoby pageranku, ne?
Issus
Profil
Chamurappi:
Ano, to asi stejné je, ale nepřesvědčuje mě to o tom, že není lepší odkázat na srank 90, aby nedošlo k onomu snižování.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Issa:
V čem se to liší od konkurence? Takhle fungují všechny obdoby pageranku, ne?
Issus
Profil
Chamurappi:
Nejde mi o konkurenci, jde mi o to, že raději odkážu na srank 90 než na srank 100, aby nedošlo k případnému snížení o kterém se tu (bohužel) bavíme stále dokola a zatím mě nikdo nepřesvědčil, že je to zcestný popř. rozumný názor.

Bohužel mě nepřesvědčil ani Marek Prokop v emailu, kde poukazuje na studium blíže neurčeného materiálu.

Pánové, argumenty Vám chybí!!!
Joker
Profil
Issus:
jde mi o to, že raději odkážu na srank 90 než na srank 100, aby nedošlo k případnému snížení
Ale vždyť to nemá žádný smysl. Nejde přece o absolutní hodnotu, ale o srovnání s ostatními weby- je lepší mít SRank 30 když všichni ostatní by měli 20, než mít SRank 80 když všichni ostatní by měli 90.

Nebo jinak:
A bude mít 800 bodů, já budu mít 700 a B taky 700. Tedy A má 100% nejlepšího výsledku, já 87,5% a B taky 87,5%. Dejme tomu by to dalo "rank" 100, 88 a 88.
Když se A zlepší na 900, já na 720 a B zůstane na 700, má A stále 100% nejlepšího výsledku, já 80% a B 77,8%. "Rank" by byl 100, 80, 78.
Znamená to, že v té druhé situaci jsem si pohoršil, když se mi "rank" snížil z 88 na 80?

(edit)
Dodatek: Kdybych to zlepšení ovlivňoval já (dejme tomu někomu můžu přidat 100 bodů a dostanu za to 20 pro mě), ve smyslu úvahy v tomhle vlákně bych neměl podporovat A, ale B.
Pak by A měl stále 800, já bych měl 720 a B by měl 800. Tedy A by měl "rank" 100, já 90 a B taky 100.
Oproti výše uvedenému příkladu se můj "rank" zvýšil z 88 na 90, nicméně jsem na tom lépe?
Chamurappi
Profil
Co uděláme s tímhle? Vrátit do SEO zamčené/odemčené? Nebo smazat? Marek Prokop by zřejmě upřednostnil smazání, když chtěl přesunout k ledu.
Alphard
Profil
Smazat, nebo vrátit zamčené.
Trejpa
Profil
Chamurappi:
Co uděláme s tímhle? Vrátit do SEO zamčené/odemčené?
Já bych to vrátil a do prvního příspěvku přidal moderátorskou poznámku o smyslu/výsledku debaty.
Joker
Profil
Kdyby první příspěvek byl formulovaný jako dotaz, tak bych to nechal.
Nicméně on první příspěvek je formulovaný jako doporučení, riskujeme, že si to někdo přečte, někde napíše vlastní výklad a vyrobíme nový mýtus.

Takže raději smazat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Trejpu:
do prvního příspěvku přidal moderátorskou poznámku o smyslu/výsledku debaty
Výsledek debaty je, že Issova úvaha je špatně vyjádřená a po vysvětlení očividně nesmyslná, ale nenechá si ji vymluvit. Nějaké varování „Pozor blábol!“ snad není potřeba…


Reaguji na Jokera:
riskujeme, že si to někdo přečte, někde napíše vlastní výklad a vyrobíme nový mýtus
Toho bych se neobával. Ten hypotetický někdo si může špatně vyložit i onu nápovědu na Seznamu, ze které Issus vyšel a kde není tak důkladný rozbor, jako tady.
Edit: Nakonec jsem proti smazání.
Trejpa
Profil
Chamurappi:
Nějaké varování ‚Pozor blábol!‘ snad není potřeba…
Pokud má vlákno zůstat, tak je třeba. Ne každý návštěvník (z vyhledávače) si přečte celou debatu až do konce. Zejména, je-li úvodní příspěvek postaven jako prohlášení faktu.
Joker
Profil
Chamurappi:
Výsledek debaty je, že Issova úvaha je špatně vyjádřená a po vysvětlení očividně nesmyslná, ale nenechá si ji vymluvit.
Což ovšem taky moc neospravedlňuje její další existenci.

Já jsem tedy pro smazání. Issus si to zjevně vymluvit nedal, někoho jiného to poučí těžko a spíš to má potenciál někoho zmást.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0