Autor Zpráva
JakubTriska
Profil
Zdravím,
mám jednu otázku a to, zda jsou entity ve zdrojovém kódu problémem z pohledu SEO a vyhledavačů? CMS systém mi vygeneruje do zdrojáku například Žluťoučký a já si nejsem jist, zda je to v pořádku. Děkuji za odpověď.
kelvin
Profil
V editoru WYSIWYG FCKEditor či CKEditor či TinyMCE se to dá přepnout, aby entity českých znaků nedělaly. Nemáte v tom CMS nějaký takový editor? Myslím, že vypnutí entit by byla lepší cesta.

Nějaké problémy být mohou http://www.socialpatterns.com/search-engine-marketing/google-msn-yahoo-treat-html-character-entities-differently/ , osobně se snažím entitám českých znaků vyhýbat, neboť je nepovažuji za dobré řešení...
Chamurappi
Profil
Reaguji na JakubaTrisku:
zda jsou entity ve zdrojovém kódu problémem z pohledu SEO a vyhledavačů?
Nejsou. Každý nástroj rozebírající HTML musí umět zpracovávat entity. Jinak by pohořel na odkazech <a href="soubor.aspx?parametr=a&amp;parametr=b">.
Teoreticky můžeš mít při použití nějaké ne-unicodové znakové sady (třeba iso-8859-2) u &yacute; dokonce větší jistotu než u ý.


Reaguji na kelvina:
Odkázaný článek je naprosto mimo. Vůbec nezkoumá, jak přistupují vyhledávače k entitám na webu, věnuje se tomu, jak zpracovávají vstup svého uživatele. Irelevantní.
JakubTriska
Profil
Ještě jednou děkuji za odpověď :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0