Autor Zpráva
Pavel Dumbrovský
Dobrý den,
mám dotaz: Mám e-shop o cca 600 podstránkách, všechno mám naházený do vygenerovaný sajtmapy, tu jsem fouknul i na webmaster tools, ale google mi stále indexuje jen asi 30 podstran. Čím to je, odkazy nevidí, nebo záměrně opomíjí?
Díky.
Marek Prokop
V Site configuration -> Sitemaps se dozvíte počet URL v sitemapě (submitted) a počet indexovaných URL (indexed). Pokud je indexovaných méně a nehlásí to žádnou chybu, pak je Google neindexuje záměrně.
Pavel Dumbrovský
To jsem dělal a je to jak říkáte. Co s tím můžu udělat?
Marek Prokop
Nejprve se ujistěte, že na webu není nějaká technická chyba, která by indexaci bránila. Pokud není, musíte Google přesvědčit, že další stránky stojí za indexaci -- dostatečně odlišným obsahem a zpětnými odkazy. Víc Vám bez konkrétního příkladu těžko někdo řekne.
Pavel Dumbrovský
www.cviceni.biz
Technická chyba by tam být neměla..
Kalda
Nevím, jestli to pomůže, ale zkuste alespoň robotovi předhodit něco, co mu "usnadní" indexaci a do té sitemapy uveďte např. datum poslední modifikace apod. Stejně tak do robots.txt uveďte odkaz na sitemapu - na Google jste ji sice zadal, ale pokud ji uvedete, tak ji využijí i další vyhledávače.
Pavel Dumbrovský
Provedl jsem změny v robots a sitemap, je to ok?
Děkuji.
Marek Prokop
Pavle, a co od nás chcete slyšet? Podle sitemap.xml máte na webu přes 700 stránek, které denně aktualizujete (kolik na to zaměstnáváte lidí?) a z nich 1 má 100% prioritu, tři mají 90% prioritu a zbytek 80% prioritu. Jestli to odpovídá skutečnosti musíte posoudit Vy sám...

Jinak Vás ale ještě jednou upozorním na svůj příspěvek [4]. Myslím, že to byla dobrá rada a že se v ní o sitemap.xml nic nepíše.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: