Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
Hezký den,

analýzou příchozích odkazů jsem objevil stránku mně dosud neznámou, která na mě dobrovolně bez ptaní odkázala. Jednalo se o dva odkazy a praštilo mě do očí, že ten web by na mě - ve vlastním zájmu - mohl hodit 50-100 odkazů, stačí je trknout. Trkl jsem, odezva je pozitivní, ale ptají se, zda mají k odkazům napsat mé jméno. Nemám příjmení exotické, ale přece jen méně běžné než Novák, tak ho chápu jako klíčové slovo. Teď přemýšlím, co jim mám odpovědět.

Napíšou-li ke každému odkazu moje jméno, objeví se na jejich stránkách mnohokrát a bude to konkurovat mým stránkám, což by byla nevýhoda (vlastní anchor-texty odkazů jsou druhová jména v seznamech živočichů). Na druhé straně se tam moje jméno bude objevovat a to je zkrátka reklama - takže výhoda. Chystám se rozšířit přednáškovou činnost; jedná se sice o specializovaný segment, publikum nebude masové, ale tím víc je reklama potřeba; dalo by se říct, že je to něco jako šoubyznys.

Co má větší váhu? Nevýhoda konkurence klíčového slova vzhledem k SEO, nebo výhoda opakování mého jména na kvalitní stránce na cizí doméně, tedy řekněme příspěvek k budování značky?

Zajímavé by mohlo být, kdyby moje jméno použili jako text odkazů k úvodní stránce mého webu, ale ptát se na toto už by mi jednak připadlo až moc odvážné, a jednak mám obavy, zda by mnohonásobné opakování stejného odkazu na jedné stránce nevedlo k penalizaci.

Prosím poraďte, ano či ne a proč:
1. Jméno-neodkaz: ano? ne?
2. Jméno-odkaz: ano? ne?
V obou případech by se to opakovalo mnohokrát na té samé stránce.

Děkuji předem za jakékoli návrhy a úvahy.
Marek Prokop
Profil
Cílem SEO je nalezitelnost, takže si musíte položit otázku, čeho že nalezitelnost to má být.

1) Pokud jen Vašeho webu, pak je lepší své jméno na cizích webech nemít. Odhaduji, že tento cíl je správný v méně než jednom procentu případů.

2) Pokud informací o Vás a o tom, co děláte, pak je lepší své jméno na cizích webech mít, a to i v případě, že není spojeno s odkazem na Váš web (s ním je to ovšem mnohem lepší). Odhaduji, že tento cíl je správný ve více než 99 procentech případů.
Petr ZZZ
Profil
Marku, díky moc za názor! Vidím to velmi podobně, ale nebyl jsem si jistý.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0