Autor Zpráva
lesiak307
Profil
Dobrý deň.
Prosím Vás, vo fotogalérii používam na zatvorenie okna jednoduchý script:
<a href="zatvorit" onclick="window.close()">Zatvoriť</a>

V Google som nedávno začal používať Nástroje správcu webu no ten mi tieto "odkazy" označil ako chybne indexované. Preto som vytvoril robot.txt kde som stránky s týmito "odkazmi" zakázal, no Google tieto chyby ponechal. Ako by som mohol takémuto chybnému indexovaniu predísť??? Alebo kedy Google prejde znovu moju stránku aby ráčil neindexovať to čo nemá??? Dúfam že som to dobre opísal... :) Ďakujem
Trejpa
Profil
lesiak307:
<a href="zatvorit" onclick="window.close()">Zatvoriť</a>

Stránka jménem „zatvorit“ asi neexistuje, že?

Třeba takto:
<a href="#" onclick="window.close()">Zatvoriť</a>
lesiak307
Profil
[#2] Trejpa:
No, neexistuje. Ak dám # čo to bude znamenať?
panther
Profil
lesiak307:
Ak dám # čo to bude znamenať?
je problém to zkusit? Tebe ta lenost jednou zabije, člověče.
lesiak307
Profil
Ok, takže keď som dal # v prehliadači v stavovom riadku bolo na konci adresy nejaké číslo...
Joker
Profil
panther:
je problém to zkusit?
Zas nutno uznat, že v tomhle případě to není úplně snadné zjistit.

Jakýkoliv odkaz s href="#cokoliv" odkazuje na tu samou stránku (na prvek s nějakým ID)... podstatné tedy je, že odkaz s href="#" je odkaz v rámci stejné stránky.
lesiak307
Profil
Takže ak # odkazuje zase na tu istú stránku, nebude indexovaná chybne??? Napr. ako keby bol odkaz "zacyklený"?
Trejpa
Profil
lesiak307:
Ne. V rámci stránky (#) se už odkazy neindexují.
Joker
Profil
lesiak307:
nebude indexovaná chybne??? Napr. ako keby bol odkaz "zacyklený"?
Vyhledávač si s tím poradí ;-)
Robot, který by se zacyklil při odkazu vedoucím na stejnou stránku nebo když by stránka 1 odkazovala na 2 a ta zpátky na 1, by nebyl pro vyhledávač moc použitelný :-)
Bubák
Profil
Jen mi není jasné, proč tam cpeš odkaz, když tam nechceš odkaz. To je problém nastylovat si třebas DIV tak, aby vypadat jako odkaz?
div.jakoodkaz {color: blue; text-decoration: underline; cursor: pointer; cursor: hand;}
lesiak307
Profil
:))) jasne že by bol nanič, len či by ten odkaz neoznačil ako chybný... takže stačí dať #. Ďakujem.
A s tým Google - kedy prehodnotí už prejdené odkazy resp. stránky? Alebo takto, Google mi najprv prešiel stránky (nie všetky) a až potom som sa dozvedel o takej veci, že by trebalo spraviť robots.txt a sitemap.xml. Takže ak som najprv spravil robots.txt kde som zakázal nejaké súbory a zložky a potom som cez www.xml-sitemaps.com spravil xml súbor. Google sa riadi aj podľa sitemap.xml? Tieto veci mi zatiaľ nie sú jasné. Ďakujem
lesiak307
Profil
[#10] Bubák:
a do divu by som dal nejaky javascript?
lesiak307
Profil
[#10] Bubák:
alebo
onclick="window.close()
Trejpa
Profil
Bubák:
Podle mě není třeba dělat z DIVu jako odkaz, když lze použít odkaz skutečný.

Já podobně funkční odkaz obvykle generuji javaskriptem, takže návštěvníci bez javaskriptu nejsou tímto mateni a ještě je skrývám v tiskových stylech.

lesiak307:
onclick="window.close()
Ano.
Joker
Profil
lesiak307:
A s tým Google - kedy prehodnotí už prejdené odkazy resp. stránky?
To je různé, ale třeba několik týdnů to klidně trvat může.
lesiak307
Profil
A do
<noscript></noscript>
existuje niečo podobné pri vypnutí javaskriptu?
lesiak307
Profil
[#15] Joker:
Takže si počkám... Mohol by som ťa ešte poprosiť, robots.txt a sitemap.xml sú a sebe závislé súbory? Resp., načo je sitemap.xml ak je robots.txt? Veď keď v robots zakážem indexovať nejaké zložky a súbory... Alebo ešte ináč, ak v robots.txt zakážem niečo, v sitemap.xml majú byť aj zakázané súbory? Neviem sa vykoktať :)
Trejpa
Profil
lesiak307:
existuje niečo podobné pri vypnutí javaskriptu
Na zavření okna? Jen křížek v jeho záhlaví.

robots.txt a sitemap.xml sú a sebe závislé súbory?
Ne.

ak v robots.txt zakážem niečo, v sitemap.xml majú byť aj zakázané súbory?
Jaký by to mělo smysl?
lesiak307
Profil
[#18] Trejpa:
Na zavření okna? Jen křížek v jeho záhlaví.
Ha ha... veď keď existuje javaskript...

Jaký by to mělo smysl?
Veď som si aj myslel, len mi to ešte nikto nepotvrdil...
lesiak307
Profil
OK, ĎAKUJEM Vám všetkým za pomoc!!! Veľmi ste mi pomohli...
_es
Profil
Trejpa:
Podle mě není třeba dělat z DIVu jako odkaz, když lze použít odkaz skutečný.
Takže sa použije "skutočný" odkaz, ktorý však ako odkaz nefunguje. Čo sa tým získa?

lesiak307:
„Na zavření okna? Jen křížek v jeho záhlaví.“
Ha ha... veď keď existuje javaskript...
Ako chceš pri vypnutom JavaScripte zavrieť to okno pomocou JavaScriptu?
Trejpa
Profil
_es:
Takže sa použije "skutočný" odkaz, ktorý však ako odkaz nefunguje.
Který jako odkaz nejen vypadá, ale také interaguje. Tedy včetně hoveru, tabindexu, accesskey a focusu.

Čo sa tým získa?
Mimo výše uvedeného se ušetří i několik desítek bajtů v jinak zbytečné deklaraci ve stylech.
lesiak307
Profil
[#21] _es:
Ako chceš pri vypnutom JavaScripte zavrieť to okno pomocou JavaScriptu?
Práve že som sa pýtal, či existuje nejaký iný príkaz (napr. html, php - asi nie...), ktorý by sa dal šupnuť do <noscript></noscript> v čase keď je javaskript vypnutý... písal som to už vyššie. No asi neexistuje...
lesiak307
Profil
takže som sa rozohodol:
<div id="zatvorit" onClick="window.close();" style=" color: blue; text-decoration: underline; cursor: pointer; cursor: hand;">Zatvoriť</div>

Aspoň od Google bude pokoj. Návštevník ktorý má vypnutý javaskrit bude vedieť prečo mu to nefunguje... (si myslím :) )
Trejpa
Profil
lesiak307:
Návštevník ktorý má vypnutý javaskrit bude vedieť prečo mu to nefunguje... (si myslím :) )
• vyhledávači je to jedno, ten si slovo „Zatvoriť“ přidá do indexu a bude ho na tvé stránce normálně vyhledávat jako každé jiné
• návštěvník bez javaskriptu bude zmaten - bude klikat na nefunkční odkaz
lesiak307
Profil
[#25] Trejpa:
- myslel som že toto by návštevníkov miatlo:
<a href="#" onclick="window.close()">Zatvoriť</a>
mckay
Profil
lesiak307:
Teď jsem si tohohle tématu všiml. Tak bych chtěl jen toto - myslíš si, že návštěvník zkoumá zdroják, jestli jde o div nebo odkaz? Těžko to z pohledu uživatele poznáš.
lesiak307
Profil
mckay:
Ide o to, čo sa stane, keď návštevník vypne javascript - čo spraví prehliadač (napr.: čo sa zobrazí v stavovom riadku)...
Trejpa
Profil
lesiak307:
čo sa stane, keď návštevník vypne javascript
S odkazem se nestane nic, protože se obvykle návštěvník vůbec nedostane na tu stránku. Bavíme se tu o zavírání vyskakovacího okna, které je aktivované Javascriptem. Jestliže nevyskočí, tak není co zavírat. Běžné statické okno si totiž prohlížeče příkazem window.close() zavřít nenechají. Některé prohlížeče umožní příkazem zavírat i okna otevřená jako _blank; pro omezení takového výskytu bych doporučil zavírací odkaz vypisovat také skriptem.

čo spraví prehliadač
Použije href. Křížek způsobí vyskrolování nahoru. Žádná tragédie.
Jestliže takové zavírání nefunguje, je každý uživatel naučený použít křížku v záhlaví okna (tabu).

čo sa zobrazí v stavovom riadku
Na tom přeci nezáleží. A kdyby náhodou ano, máme tu window.status.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0