Autor Zpráva
majo20
Profil *
Je možné že googlebot neindexuje moje stránky pre hlášku 403 Forbidden?
Stránky sa zobrazujú normálne, ale napr. validátor mi hlási túto chybu.
Odkazy na web mám z asi 10 vyhľadávačov + pár stránok s pagerank 3-4....
Davex
Profil
Stav 403 Forbidden znamená, že nemá validátor ke stránkám přístup. Pokud se k obsahu webu nedostane i Googlebot, tak nemohou být zaindexované.

Pro orientační ověření stačí zobrazit HTTP hlavičky pomocí služby web-sniffer.net, kde se dá přepnout identifikace User agent na Googlebot. Pokud jsou stránky zaregistrované v Google Webmasters Tools, tak tam je něco podobného v Laboratoři – načíst jako Googlebot.
DoubleThink
Profil *
Obecně běžné chybové stavy roboti neindexují. Ostatně ani není důvod.
opicakuz
Profil
Zdravím,
mám stejný problém. Psal jsem správcovi serveru a ten nezaznamenal v dobe, kdy jsem odesilal request zadny error 403 od Google. Není to tedy jejich chyba? Mohu s tím něco dělat?
Díky za rady
Marek Prokop
Profil
[#4] opicakuz

Otázka byla již zodpovězena. Potřebujete něco doplnit?
opicakuz
Profil
Ano. Abych stránku načetl jako Googlebot, potřebuji být zaregistrován ve Webmasters tools. Bohužel moji stránku nemohu ověřit právě kvůli bad request 403... Možná to bude ten problém, proč Google můj web neindexuje.
Marek Prokop
Profil
[#6] opicakuz

Jestliže URL vrací HTTP kód 403, tak se na něj robot nedostane a nemůže obsah indexovat. Nenapadá mne, co k tomu víc napsat.
opicakuz
Profil
Ale jak docílit toho, aby url tento kód nevracelo?
Marek Prokop
Profil
[#8] opicakuz V tom Vám tady na dálku asi nikdo neporadí. Obraťte se na toho, kdo Vám spravuje server, nebo kdo Vám web programoval.
opicakuz
Profil
No, bohužel jsem web programoval já :D

Ale už to řeším s mým hostitelem.
Jen pro zajímavost víme v čem je problém:



Dobry den,

tak to je dost zajimave, dohledal jsem ten request a problem je, ze oni nespecifikuji, ze chteji desitka.cz, proto jim to vraci 403...

Jeste se na to pres den mrknu, ted me nenapada nejake rychle reseni...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0