Autor Zpráva
drvaca
Profil
Dobrý večer,
měl jsem na svých webových stránkách chvíli udělaný celý web přes soubor index.php , tzn. že index.php?page=history byla stránka s historií. Pak jsem web předělal a zas všechno je na několika souborech, ale v Googlu se už měsíc a půl zobrazuje ve vyhledávání stránka index.php?page=history. Můj odhad je takový, že kdyby nefungoval ten soubor index.php už by to z Googlu zmizelo, ale index.php pořád existuje a v Googlu se pořád zobrazuje odkaz na index.php?page=history . Jak se to dá z Googlu odebrat aby se zobrazovalo jen index.php a ne index.php?page=history ?
mckay
Profil
drvaca:
Přes mod_rewrite, nebo přímo přes skript tomu zařiď přesměrování typu permanently moved (301), na to místo, kam by to mělo směřovat teď.
kelvin
Profil
Počkat
Nox
Profil
https://www.google.com/webmasters/tools/removals
drvaca
Profil
mckay: Ale to se to z Googlu neodstraní, nebo jo? Když se tam Googlu načte nějakej obsah?
kelvin: To dělám měsíc a půl
Nox: Jenže to mi odstraní z vyhledávání celý index.php , nejde odstranit jen index.php?page=history. .
Nox
Profil
drvaca:
to jsi někde četl?
Joker
Profil
drvaca:
Ale to se to z Googlu neodstraní, nebo jo? Když se tam Googlu načte nějakej obsah?
301 má ještě lepší výsledek než odstranění, Google si změní výsledky na tu novou (správnou) adresu
drvaca
Profil
Joker: Aha, tak doufám že to pomůže.
Děkuji
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Google si změní výsledky na tu novou (správnou) adresu
Není jisté, že změní adresu. Zkus si tady hledat třeba „inurl:forum=29“, tedy vlákna v již dávno zaniklé kategorii — najde ti to pár výsledků, které už jsou zaindexované z nové adresy.


Reaguji na drvacu:
Omlouvám se, že jsem narušil povinné ticho, které si tu soudě dle zamčení přeješ.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0