Autor Zpráva
Marcel
Profil *
Zdravím, rád bych se optal ostatních zde na zkušenost, která na Seznamu trvá již pár týdnů, ale poslední dny se projevuje u mnoha dalších webů....

Zejména u malých webů s počtem stránek možná do 10 se stává, že úvodní stránky bývají odsunuty do pozadí a vyskakují silně nerelevantní stránky. vypadá to jako nějaké drsnější testování Seznamu na lepří relevanci ve výsledcích, ale zatím to spíše drsným způsobem mýchá výsledky.

Lituji především e-shopy a projekty které tímto testováním (pokud to nemá být na stálo) trpí. Máte podobné zkušenosti, nebo snad víte více o tomto tématu? Vím že to potkalo poměrně dost webů a na fulltext blogu se k tomu nikdo nevyjadřuje a upřímně mi to tedy v takovém případě přijde taktéž poměrně nefér. Na toto by platil pouze odliv zákazníků, ale v tom má Seznam evidentně silné "ego".
Marek Prokop
Profil
Můžete, prosím, uvést několik konkrétních příkladů?

Na toto by platil pouze odliv zákazníků

Fulltext Seznamu má nějaké zákazníky?
Marcel
Profil *
Nechci na konkrétní webové stránky ještě více poukazovat, nicméně totéž stanovisko si můžete přečíst i v komentářích na http://fulltext.sblog.cz/2009/11/27/43.


Marek Prokop:
Fulltext Seznamu má nějaké zákazníky?

Všichni lidé vyhledávající na Seznamu jsou podle mého skromného názoru jejich zákazníky. Bez dobrého fulltextu by čistě podle "přírodních" zákonů lidé měli přecházet ke konkurenci...

Tudíž, fulltext Seznamu má skutečně hodně zákazníků.
Marcel
Profil *
Mimochodem, podobně zajímavým jevem, nevím jestli souvisejícím je toto...

při dotazu site:nazevstranky.cz by se měl zobrazit seznam stránek na dané doméně seřazený podle výše Sranku, je to tak? Pak tedy nechápu, proč se u některých webů úvodní stránka, byť s nesrovnatelně vyšším srankem než u ostatních stránek posouvá někam níž a níž pod ostatní.

Reakce od podpory na chatu byla velmi strohá a klasicky "odbívající", což vzhledem k počtu dotazů částečně chápu. "v současné době je na úvodoní stránky některých webů kladena nižší priorita", zlepšete SEO bla bla bla více zpětných odkazů bla bla.
Joker
Profil
Marcel:
Napadla mě citace z Jistě, pane premiére:
Když Vám bude tvrdit, že to je spousta lidí, řekněte mu, ať jmenuje pět. To ho vyřídí. Nevzpomene si víc než na dva.
Čili jestli se to týká „mnoha dalších webů“, hoďte pár dotazů a "nesprávných" výsledků hledání.

ad odkaz: Kdo si chce ušetřit čtení, konkrétní příklad toho o čem píše Marcel tam nenajdete. Resp. jeden je v komentáři č. 45, ale hned komentář č. 47 píše, že už se to změnilo.

Jinak mi ale nepřijde nic divného na tom, že na spoustu dotazů bude nějaká podstránka webu výš než úvodní stránka.
U webů, kde se úvodní stránka sestává z obrázkového tlačítka "VSTUPTE" bez alternativního textu mi přijde v pořádku, když budou podstránky výš na jakýkoliv dotaz.
Marcel
Profil *
Na takovou odpověď nemusím reagovat. Že vás trápí neuvedené konkrétní stránky dokáži pochopit, ale vaši zatvrzelost a NEsnahu pochopit mě již méně. Můj dotaz byl formulován, a myslím že to tak v něm i vyznělo, že by se mohli odezvat ti, kteří s něčím takovým mají zkušenosti. Děkuji za vaši reakci, ale mě byla taktéž k ničemu pane Jokere.

Obligátní odpovědi typu uveďte konkrétní příklady jsou na jednu stránku také k ničemu. Navíc nechápu že vám to stálo za tolik dlouhého psaní...
Joker
Profil
Marcel:
Navíc nechápu že vám to stálo za tolik dlouhého psaní
Zas tolik psaní to nebylo, ale hlavně jsem chtěl ušetřit čas někomu dalšímu, kdo by doufal, že na té odkázané stránce najde nějaké další relevantní informace.

Takhle:
Obecně to, že konkrétní stránka webu je na určité dotazy výš než hlavní stránka, mi přijde úplně normální.
Konkrétní příklad toho, kde to je špatně, zdá se nemáte.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Marcela:
Malých webů pár mám, popisovanou zkušenost nemám.

Lituji především e-shopy a projekty které tímto testováním (pokud to nemá být na stálo) trpí.
Ještě jsem neviděl e-shop „s počtem stránek možná do 10“.

odpovědi typu uveďte konkrétní příklady jsou na jednu stránku také k ničemu
Tvá otázka je k čemu? K čemu ti bude soupis nářků?
Plaváček
Profil
Marcel:

Viz třeba vyjádření Dušana Janovského zde: http://webtrh.cz/showpost.php?p=484955&postcount=77 , kde nepřímo přiznal, že podobný problém (tedy výpadek jinak dobře optimalizované home page) může nastat.
Marcel
Profil *
Chamurappi:
Tvá otázka je k čemu? K čemu ti bude soupis nářků?
...soupis nářků nebyl potřeba


Děkuji Plaváčku

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0