Autor Zpráva
Franco
Profil *
Dobrý den,

přesměrováváme web na jinou doménu, postupně jsme se dostali do lepších pozic během měsíce funkčnosti e-shopu. Co se stane když webu přesměrujeme 301 na jinou doménu z pohledu SEO? Máme na sebe navázano 250 zpětných odkazů, co se s nimi stane? Přičtou se k nové doméně nebo musíme tvořit nové?

Děkuji za odpověď.
ninja
Profil
Ano, i zpětné odkazy a jejich hodnota se přesměruje na novou adresu. Může dojít k mírnému snížení jejich hodnoty.
Marek Prokop
Profil
Ninja má pravdu, ale nezmínil, že dočasně dojde ke zhoršení výsledků ve vyhledavačích -- v Googlu málo a krátce (dny, týdny), v Seznamu hodně a dlouho (týdny, měsíce). Naplánujte proto změnu mimo důležitou sezónu.
ninja
Profil
Marku myslíte že je to obecné pravidlo, nebo nahodilý jev, spočívající v časové prodlevě mezi crawlerem a reindexací?
Marek Prokop
Profil
[#4] ninja

Nejspíš ano, i když těch asynchronních procesů je nejspíš víc -- crawlování, indexace, výpočet ranků atd. Seznam navíc přesměrovaná URL nejprve vyřadí z výsledků a teprve později zaindexuje cílové stránky přesměrování.
petrox
Profil
Dobrý den,
ještě bych doplnil.
a) můžete kontaktovat majitele/administrátora webů, ze kterých získáváte odkazy, tak aby je nasměroval správně. Nedojde tak ke zředění při přesměrování přes 301. Současně pak bude převod odkazů z domény A na B pozvolnější, nicméně v mezičase mohou být pozice obou webu mizerné.
b) rychlejšímu zpracování a aktualizaci ze strany Seznamu pomůžete přidáním klíčových URL (ideálně všech) přes přidávací formulář a to jak Starých s 301 tak i nově vzniklých. Ale i tak to bude nějakou tu chvíli trvat, než se situace ustálí.
lukashuta
Profil
Zdravím Vás mám dotaz: Jak se nejlépe přesměrovávají ty weby na jinou adresu aby tam byli i ty zpětné odkazy? Prostě mám nový web www.chorvatsko-ubytovani.kvalitne.cz a chci do něj přenést i sílu z mých ostatních webů, které pro mě již nejsou prioritní a téměř je nepotřebuji. Dík za odpověd
Marek Prokop
Profil
[#7] lukashuta

Přesměrování je určeno pro přesun obsahu na jinou adresu. Pokud tedy Vaše staré stránky mají zhruba stejný obsah, jako stránky nové, přesměrujte je HTTP kódem 301. Pokud jsou o něčem jiném, může Vám přesměrování pomoci ve vyhledavačích také, ale patřilo by to už spíše k nestandardním technikám a pozitivní efekt by tedy mohl být jen dočasný (pokud by vůbec nějaký nastal).

Alternativou je ze starých stránek na nové normálně odkazovat.
lukashuta
Profil
Díky za odpověd. Ty staré mají tématiku stejnou ale obsah a vzhled je jiný. ( ikdyž na mají stejné zaměření a to na Chorvatsko ) Ze starých na nové odkazuji směřuji tam cca 15odkazů. Jak se používá ten kod 301?

Díky
nightfish
Profil
lukashuta:
Jak se používá ten kod 301?
http://www.jakpsatweb.cz/presmerovani.html#server

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0