Autor Zpráva
jana1238
Profil *
Zdravím,
chtěla bych se poradit, co byste doporučili jako nejvhodnější způsob, jak se dostat na dobré pozice ve slovenských vyhledávačích se stránkami psanými česky. Jsme česká firma, ale rádi bychom pronikli i na slovenský trh - v tuto chvíli ve smyslu tom, že bychom rádi byli "vyhledatelní". Nicméně web máme pouze v češtině a jeho celkový překlad do slovenštiny neuvažujeme.

Zvažovali jsme několik možností:
1) přeložit homepage (nebo prostě nějakou úvodní stranu), zaregistrovat doménu xxx.sk a podstránky by již přesměrovávaly na českou verzi (má však vůbec význam, zda je to česká nebo slovenská doména?)
2) použít současné stránky, jen je naoptimalizovat pro slovenské vyhledávače - ale zde nejde využít in-site faktorů (protože texty, titulky, popisky - vše je v češtině) a tudíž nás napadlo:
- registrace do slovenských katalogů (s informační popiskou ve slovenštině)
- využít placené reklamy (etarget) PPC se slovenskými klíčovými slovy a popisky odkazující na české stránky...

Co byste poradili?
Díky, Jana
ninja
Profil
1+2. Přeložit alespoň nejdůležitější stránky + odkazy ze slovenských webů.
Marek Prokop
Profil
Jano,

pokud nechcete překládat stránky, PPC se slovenskými klíčovými slovy odkazující na české stránky funguje docela dobře. Sám jsem to několikrát použil. Samozřejmě to ale musí být AdWords, ne Etarget -- v podstatě jediný slovenský vyhledavač je Google.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0