Autor Zpráva
honimír
Profil *
ahoj,porad zkousim upravovat web www.levneMoto.com u googlu jsem docílil 1-3 pozice na první straně na všechny frekventované slova v titulku.Nicméně u seznamu mě to zamrzlo a at udelam co udelam ,proste pozice se drží a žádná změna.Zdá se mě že pozice u seznamu jsou nyní mnohem stabilnější a nemění se tak často jako dříve.Třeba na výraz "čtyřkolky "jsem až na čtvrté straně ,a jsem myslím za mnohem hůře optimalizovanými weby.dík za rady a názory
regy
Profil
OT (ale nemohl jsem si to odpustit :-)): Možná, když budeš dělat mezery za tečkama a za čárkama a před nima ne, tak tě dá dopředu i seznam ;-).
honimír
Profil *
to jem moc tuto radu nepochopil...můžeš konkretizovat?
pavuk
Profil
to tě regy jen tak popíchl, s tvým dotazem to až na pravopis nemá společnýho nic (to OT znamená "off topic", čili "mimo téma")
honimír
Profil *
No mě by prave zajimalo ,kde delam chybu oproti konkurenci...od te doby co seznam zmenil algoritmus ,tak se me zaboha nic nedaří...at delam co delam...treba ale na googlu jsem na tom velmi dobre.driv se seznam s googlem hodne podobal ve vysledcích...napadlo me jestli jsem treba nebyl seznamem nejak znevýhodnen,že jsem první pozice drzel pres rok a pul,tak si tam treba nekdo rekl ,že už by to mohlo stačit a šoutnul mě nekam dozádu:-)Já vím blbost....
Kalda
Profil
Když Seznam měnil algoritmus, tak tak bylo mimo jiného i z důvodu, že chtěl předcházet "patičkovým odkazům". Sami jste v původní verzi webu měli dole dost dobré "patičkové šílenství" a v té době se na tomto fóru objevují Vaše první příspěvky o propadu pozic (trochu OT, ale možná by bylo fajn, kdybyste pokračovali v původních vláknech, aby ostatní viděli souvislosti a nemuseli si to dohledávat).

Tj. je dost možné, že tehdy došlo k tomu, že došlo k zanedbání vlivu těchto zpětných odkazů, popř. k nějaké penalizaci (ať už automatické - tomu bych asi věřil víc, či ruční). Navíc i když Vy tam teď už patičku nemáte, tak řada původních webů na Vás stále odkazuje.

Jinak SEO není jen o technických faktorech a vůbec ne o výsledcích nějakého SEO servisu, které často zmiňujete. Jestli Vám mohu něco doporučit, tak zkuste toto školení Marka Prokopa.

A když už se bavíte o technickém SEO a provedené optimalizaci, tak např. zcela základní věci:
- nemáte ošetřeny duplicity http://www.levnemoto.com/index.php?menu=motoinzerce_inzerat VS. http://www.levnemoto.com/index.php VS. http://www.levnemoto.com/motoinzerce.php VS. dtto na http://levnemoto.com/
- pokud se podívám na TITLE konkrétního inzerátu v inzerci - proč má v názvu jen výrobce? Proč nedodáte i model motorky, jako měla Vaše předchozí verze webu? Různorodost TITLE je rovněž plus...
- když jsem u konkrétního inzerátu v inzerci, tak máte nahoře výrazný odkaz motoinzerce, dole odkaz motoinzerce. Nevidím tu duplicitu příliš přínosnou pro navigaci návštěvníka a když takovýto odkaz máte napříč inzercí, tak rozhodně velkou váhu mít nebude, klíčová slova tak nedoženete, hustotu slov rovněž při psaní textů neřešte, raději pište přirozeně...
Těmito body asi nevyřešíte lepší pozice na Seznamu, ale např. vyřešení duplicit napomůže indexaci apod.
honimír
Profil *
zajímavá odpověď s tim duplicitním obsahem mas urcite pravdu.dříve jak si psal opravdu tento web zvedal kdejakeho SEO odborníka za židle,ale na druhou stranu jsem byl na všechny nejvyhledavanejsi slova na seznamu i googlu na prvních stranacha nahoře a přichazelo až 1000 unikatu denně bez téměř jediné reklamy...myslíš že je možné se dozvedět ,jestli je web nejak penalizovan ,jelikoz se me to opravdu zda divne ze jsem az za weby na nejake vyrazy k minimálními ranky a novými strankami....
honimír
Profil *
jsem psal nyní na podporu ohledne té panalizace,jelikoz me to take zajimalo ,kdyz treba na vyraz čtyřkolky drzim porad 4 stranu.

Jakub Jareš: Dobrý den, jak Vám mohu pomoci ?
Martin : dobry den
Martin: omlouvam se predem jestli se ptam na vec ktera neni ve vasi kompetenci,ale nenapadlo me nic jineho nez se zaptat prave vas
Jakub Jareš: Povídejte.
Martin : jedná se me o to ze jiz nekolik mesíců optimalizuji svuj web www.levnemoto.com a i presto ze ma velmi vysoke ranky..tak i pres to je na klicove slova za mnohem slabsimi weby .proto jsem se chtel pouze optat ,jestli me nemuizete rict ,zda stranky nemají nějaky ban,či jestli nejsou robotem nejak znevyhodněny,dekuji za vas cas a jeste jednou se omlouvam jestli je otazka mimo tema ...
Jakub Jareš: Vše vypadá v pořádku. BAN určitě nemáte to je kompletní vyřazení z fulltextu což není Váš případ.
Martin : a neni mozno treba ze by byla jen nejak automaticky stranka znevyhodnena?
Martin : nebo ručně?
Martin : jde mě především o vyraz "čtyřkolky"
Jakub Jareš: Nic jiného než BANy v součastné době neprovádíme.
Martin : dekuji a preji hezky den
Kalda
Profil
Penalizace od Seznamu - pokud tam je penalizace "ruční", tak to se dá případně zjistit od technické podpory. Já bych v ruční nevěřil, Seznam je dělá opravdu minimálně.
Pak je možná ještě "penalizace algoritmem" (mám-li to nazvat takto blbě, není to penalizace doslovně). Tu už Vám Seznam nijak nepotvrdí, to je totiž jeho "vlastnost".

Případně pročti Prudký pokles ve vyhledávači Seznam.cz na WebTrhu, zejména pak Yuhůa.
Příliš podrobně jsem to nečetl, ale hodně laický závěr je takový, že pokud je na Tebe odkazováno "nevyváženě" (tj. úvodní stránka má nepoměrně více odkazů, než ostatní stránky z webu), tak se pravděpodobně bude jednat o nějakou nepřirozenost, tj. dochází pak k "zanedbání vlivu" těchto odkazů (opravdu laicky a zjednodušeně).
Pokud na Tebe tedy ještě odkazuje stále spousta webů z původních patiček, může to algoritmus Seznamu vyhodnotit jako nějakou manipulaci s odkazy.

Píšte, že jste za weby s minimálními ranky. Ranky vůbec neřešte! Rank nějak vyjadřuje počet zpětných odkazů. Ale když se podíváte na prohlášení, kolik kritérií se používá pro řazení výsledků, tak z toho vychází to, Srank že patrně nebude mít moc vliv na řazení výsledků vyhledávání.

Jinak jsem zkoušel třeba slovo čtyřkolky - když projdu pozice až po Vaši, tak tam jsou prodejci, magazíny o čtyřkolkách, inzerce čtyřkolek. Z mého pohledu tam Seznam nemá nic, co by bylo vyloženě "špatně". Snažte se tedy mezi tyto nějak proniknout, např. nabídnout uživateli nějakou přidanou hodnotu apod. (např. v servisu máte bezplatnou poradnu pro zákazníky přes email - proč z toho neudělat veřejnou, tj. pro lidi zajímavý odkaz, kam budou rádi sami odkazovat).
Kalda
Profil
Tak než jsem se na tuhle záložku dostal, tak koukám, že jste si už poradil ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0