Autor Zpráva
Pavels
Profil *
přesunul jsem stránky na novou doménu a dle obecných rád jsem ze stará domé přesměroval no novou pomocí 301.

A výsledek je, že seznam se s tim nepopral. Má nekdo radu?

pokud zadám do seznamu
site:adresa tak my vyjede, že má zaindexováno 160 stránek, což je ok

ale tyto stránky se neobjevují ve výsledkách vyhledávání. ikdyž zadám adresu stránek tak nenajde full text nic?
díky za rady.
Davex
Profil
Jak dlouho to už trvá?

Na Seznamu se po přesunu obvykle čeká o něco déle než na Googlu, protože k přesměrování nemá moc velkou důvěru a nová doména tak začíná skoro od nuly. Alespoň tak nějak se Yuhů kdysi vyjádřil.
Pavels
Profil *
trvá to něco přes týden. chápu, že je to v těhle věcech krátký čas. ale popravdě nechápu proč, když evidentně stránky indexováné má je nepoužívá? a u staré domény výsledky vyhodil.

Chápu přesměrování jiných typů ale 301 je celkem zřejmá k čemu slouží....

Google neměl žádny problém po první návštěvě googlebota zaindexoval a ve výsledkcáh web je není zatím nijak vysoko ale je tam. Ještě bych dodal, že ve webmaster tool jsem provedl oznámení změny adresy. Jinak pagerank se mi u googlu taky nepřenesl, ikdyž dle vše možných návodu by mělo pokud se nepletu...

jinak http://rank.isecure.cz/
mi ukazuje, že nové stránky mají s-rank 10/100. A přitom ve vysledcích ani nejsou? Staré stránky měly s-rank 60/100
Davex
Profil
Týden je krátká doba. Pokud bylo přesměrování provedeno správně, tak by se to během měsíce mělo zlepšit. Úplné vypadnutí z fulltextu trvá obvykle týden až dva. Naposledy jsem přesouval web před rokem a tam trval úplný výpadek 9 dní a na původní pozice se stránky postupně vracely tři týdny.

To, že Seznam ukazuje počet nalezených stránek ještě neznamená, že je má opravdu zaindexované - to číslo je možná jen odhad počtu známých URL. Pokud je zaindexované má, tak k nim nemusí mít dopočítané off-page faktory, a proto se ve výsledcích propadají do neznáma.

"Lišťičkové" ranky se přepočítávají jednou za čas (tuším že GPR jednou za tři měsíce a SRank častěji), takže se tam změna neprojeví hned.

Viz také článek Bezbolestný přesun webu na jinou doménu.
Pavels
Profil *
měl bych ještě jeden dotaz. Dneska Seznambot navšivil stránky. Podle Advanced Web Statistics provedl 61+4 hitů. Ale stránky se stále nezobrazují ve vyhledávání. Pouze se zase o něco zvýšil počet stranek, které my to vyhodí na site:adresa....
Jak dlouho běžně trvá než se návštěva projeví ve fulltextu?
díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0