Autor Zpráva
spartan13
Profil
Dobrý den,
rád bych se zeptal jak je to s mírou opuštění stránek. (opuštění po načtení jediné stránky)

Mám zatím málo nasbíraných dat, velice málo cca 90 přístupů z vyhledávačů (ostatní přístupy nejsou tak důležité, protože člověk, který je zvyklý chodit na tuto stránku ji také neopustí hned když ji navštíví) a míru opuštění mám přes 30%, není to moc? Nebo je to "normální".
panther
Profil
spartan13:
a míru opuštění mám přes 30%, není to moc?
záleží na webu a jeho obsahu. Může to být málo i dost. Přidej odkaz na web.
spartan13
Profil
panther:
www.slunecnadovolena.cz -vím, že je toho spoustu, co musím vylepšit..
ninja
Profil
30% není na tento segment špatné. Je ale důležité vzít do úvahy na jak konkrétní specifické hledané fráze k vám lidé chodí. Na "dovolená" bude bounce rate určitě větší než na "ubytování dolní kladiny".
spartan13
Profil
ninja:
chodí ke mě z 90% na "dovolená v čr"
bzuK
Profil
Bounce rate nad 30% není IMHO u takto obecného a konkurenčního dotazu žádná tragédie;
rezervy ale jsou, k lepším číslům by mohl pomoct hezčí design.
spartan13
Profil
bzuK:
(jen dopním, že jsem se trochu přehlédl takže opuštění stránek z vyhledávaného slova "dovolená v čr" je ještě o něco nižší -cca 24% ale na vzorku 100 návštěv se nedá moc usuzovat)
Další diskuse na téma design by sice patřila do téma s kritikou. Ale když už se to nakouslo, mohu se zeptat, co byste nejvíce změnili na designu?
Pro tyto stránky je primární jednoduchost.
panther
Profil
spartan13:
Pro tyto stránky je primární jednoduchost.
i jednoduchost může být krásná.

Určitě změnit barvy, udělat modernější design. Hover v menu kontrastně nic moc, červené odkazy dole jakbysmet.
Máš tam mapu, očekával bych, že bude interaktivní a budu si na ní moci vybrat kraj, kde se chci ubytovat. Ne odkaz na googlemapu.

Co se vzhledu týče, je tam toho dost, co by se mělo a mohlo změnit. Asi bych se nebál pártisícové investice do tohoto.
spartan13
Profil
panther:
tak to já bych se bál, vše na tom webu jsem dělal já. A nemám v úmyslu něco investovat, primární účel na té stránce je vlastně se naučit programovat.

Ale samozřejmě jsem nevytvářel stránku jen pro účel se něco naučit ale aby měla i význam a určitě udělám co budu umět, abych stránku zlepšil. Na druhou stranu těchto stránek je mnoho, takže se chci i jistým způsobem odlišit. Samozřejmě pokud možno pozitivním.
Mapu určitě dodělám, ačkoliv stejná funkce už je ve vyhledávání.

Děkuji za názor.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0