Autor Zpráva
majo20
Profil *
Mám doménu napr. www.AAAAA.sk a potreboval by som na nej umiestniť ďalšiu web stránku, tematicky podobnú hlavnej a neviem čo je lepšie zvoliť: BBBBB.AAAAA.sk alebo www.AAAAA.sk/BBBBB/
Poradíte?
bzuK
Profil
Záleží hlavně na konkrétních slovech a na tom, jak budou "lahodit" uživateli.
Z pohledu vyhledavačů nevím jistě; nevěřím tomu, že by v tom byl extra rozdíl.

Jen upozorním na trable s přístupem. bbbb.aaaa.sk, cccc.aaaa.sk, atd.
- budete si muset pohrát s nastavením Google Analytics a jiných měřících nástrojů, aby bral obě stránky jako "jeden web"
- některé další nástroje a služby prostě identifikují bbbb.aaaa.sk a cccc.aaaa.sk jako odlišné weby a může Vám to v budoucnu dělat problémy nebo minimálně práci navíc

=> Závěr: spusťte novou stránku na adrese bbbb.aaaa.sk jen v případě, že dobře víte, proč to děláte
petrox
Profil
Dobrý den,
záleží na obsahu. Pokud je zaměření sice podobné, ale dlouhodobě je možné jej nějak jasně oddělit, pak bych volil variantu BBBBB.AAAAA.sk. Už kvůli tomu, že se lidem bude jistě lépe pamatovat a také je zřejmé, že se jedná o jiný web i když na stejné L2 doméně.
Ale jestli se téma obou překrývají, pak bych se přikláněj k variantě se samostatným adresářem.

Zkuste si odpovědět na otázku, zda děláte 2 weby, nebo 1 web o více kategoriích.
Když budete dělat web o receptech na vaření, tak asi nebudete mít svickova.example.com a rajska.example.com. Naproti tomu u webu o sportovních výsledcích si to dovedu představit - fotbal.example.com a hokej.example.com.

Z pohledu vyhledávačů je to celkem jedno. Jen případné masivní prolinkování mezi 2 a více doménami se jim nemusí líbit resp. mohou to považovat za linkfarmu.
majo20
Profil *
Aby sme nechodili okolo ale prešli priamo na konkrétne názvy. Hlavný web je databáza donáškových služieb a druhý, resp. poddoména sú recepty.
Čo je lepšia varianta? Ako je to napr. s PR? každý web bude mať svoj? Čo sa týka grafickej podoby a rozloženia webu budú oba rovnaké, rovnaké písma, obrázky, atď...
Jimmy Hayek
Profil
majo20:
Ako je to napr. s PR? každý web bude mať svoj?
Svůj PR má každá jednotlivá stránka, nikoliv web jako celek.
petrox
Profil
majo20:
V tom případě bych weby oddělil. Tématicky nejsou až tak podobné. Když je web o roznáškových službách, tak bych na něm asi recepty nehledal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0