Autor Zpráva
Irish Cream
Profil *
Platí, že z navigačních stránek webu by se nemělo odkazovat na cizí stránky, ale především na stránky v rámci webu. Naopak z obsahových stránek odkazovaní mimo web není na závadu, pokud se jedná o přínosné a kvalitní stránky. Pokud budu chtít zvýšit globální rank stránek, je pro mě výhodnější odkazovat ze stránek hlouběji zanořených a zpětné odkazy navazovat na stránky navigační skrz lepší přeposílání hodnot ranků s podmínkou, že z navigačních stránek bude minimum externích odkazů?

V případě, že si vytipuji stránky, které mají pro mě největší význam a chci na nich kumulovat ranky, mohu přizpůsobit vnitřní navigaci webu tak, aby se některé interní linky z ostatních stránek neindexovali a tím se zabránilo většímu úbytku hodnot v rámci přeposílání na jednotlivé stránky?
ninja
Profil
IMHO na všechny otázky v prvním odstavci je odpověď ne.

Pokud si zakážete indexování některých stránek, jen si ubližíte. Raději zvolte u odkazů, které pro vás nejsou důležité, rel="nofollow".
Irish Cream
Profil *
Pardon, spatně jsem to nepsal. Nemyslel jsem zakázat indexovaní ale právě no follow atribut u interních linků.
Plaváček
Profil
Irish Cream:

Dovol mi otázku. K čemu ti budou ty ušušněné ranky? Dají se uložit někde do banky?
Irish Cream
Profil *
Plaváček:

Šlo mi pouze o tuto teorii, v praxi to provádět nechci ani nebudu. Jen mi to leželo v hlavě, tak jsem se zeptal. Jinak se ranky nezabývám. Takže správná poznámka a trochu jsem i čekal kdo s ní první přijde:) Chtěl jsem to napsat jako PS, ale nakonec jsem poznámku proč se o to zajímám, smazal:)
Plaváček
Profil
Irish Cream:

Nofollow je určen k jiným účelům (já sám za sebe jsem ho ještě nikdy nepoužil), než sbírání ranků. Viz podnětné čteni: http://www.sovavsiti.cz/weblog/62/pohadka-o-nofollow-2
Irish Cream
Profil *
Plaváček:

Já jsem napsal, že je rel="nofollow" slouží k sbírání ranků.
Irish Cream
Profil *
Irish Cream:

"je" se mi tam vloudilo omylem. Děkuji za odkaz.
ninja
Profil
Irish Cream: Nejlépe napovíte vyhledávačům o důležitosti jednotlivých stránek vhodnou navigační strukturou. Tedy aby například nadřazená kategorie měla více odkazů než podkategorie, atp.
Marek Prokop
Profil
Efekt rel=nofollow záleží na konkrétní implementaci v konkrétním vyhledavači. Např. v Googlů "odchází" rank i přes odkazy označené rel="nofollow".

http://www.sovavsiti.cz/weblog/136/pagerank-sculpting-nofollow

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0