Autor Zpráva
majo20
Profil *
Ako bude postupovať google bot v prípade webu, kde www.example.com je hlavný web a www.example.com/nodia/ je ten istý web ale bez diakritiky? Bude ma penalizovať za duplicitné stránky, alebo normálne bude indexovať obe verzie?
ninja
Profil
Pokud bude pod /nodia stránka komplet bez diakritiky, je možné že Googlu nebude schopen rozeznat jazyk webu, ale ozkoušené to nemám. Můžete zkusit použít "link canonical", nebo zakázat indexaci jedné verze.

Tak jako tak žádná penalizace nehrozí, v nejhorším se ve výsledcích zobrazí jen jedna verze stránky. Co se stane závažného je že si tříštítě zpětné odkazy mezi dvě stránky a tak si sám sobě konkurujete.

PS: Jaký má význam mít web ve verzi bez diakritiky?
Pavels
Profil *
Určitě to nebude google považovat za duplicitu? Google sám při vyhledávání příliš nerozlišuje diakritiku a bez.
Osobně bych si tak jistej nebyl. Google z pochopitelných důvodu hledá zadaný vyraz s i bez dikritiky...a podobný metr bude používat i při hodnocení stránek.
Velmi pochybuju, že bude indexovat, obě stránky aniž by dělíl jejich hodnocení nebo tak něco.
To by pak dělal každej udělal by dva weby a tim by si zvětšil možnost uspěchu ve Fulltextu...a technicky za použití jedné funkce:)

Jinak google podle mě rozezná verze webu dle meta tagu pokud si nebude jist dle obsahu.
majo20
Profil *
Pavels:
Google z pochopitelných důvodu hledá zadaný vyraz s i bez dikritiky
práve v tomto je problém, pretože na kľúčovú frázu s diakritikou sa môj web zobrazuje na druhej-tretej pozícii a na tú istú frázu bez diakritiky až na nejakej tretej strane.
Marek Prokop
Profil
Dělat zvlášť verzi webu bez diakritiky mi nepřipadá rozumné. Google se pokouší obsah stránek jazykově analyzovat a s textem bez diakritiky se mu to nemusí správně podařit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0