Autor Zpráva
Pítrs
Profil *
Ahoj mam takovej dotaz, na kterej jsem zatim nenašel odpověď. Chtěl bych aby při nalezení mé stránky, našel vyhledávač vždy první stranu. Většinou najde až druhou stranu, kde je menu, nebo ňákou ještě další, zaindexovanou. Problém je v tom, že na tý hlavní stránce, v podstatě neni text (jenom obrázek, a vstupte). Vim, že asi neni nejvhodnější dělat takovouhle ,,nultou" stránku ale, zkrátka udělal jsem to tak, jak to po mě chtěli.
Jde ňákym způsobem nastavit, aby odkaz z vyhledavače vedl vždy na tuto hlavní stranu, nebo aby byla hlavní strana u vyhledávačů, více preferovaná?

Konkrétně se jedná o www.mslipnicka.cz
Marek Prokop
Profil
Jde ňákym způsobem nastavit, aby odkaz z vyhledavače vedl vždy na tuto hlavní stranu

Nejde.

nebo aby byla hlavní strana u vyhledávačů, více preferovaná

Ano, jde -- tím, že se optimalizuje na určité dotazy (resp. klíčová slova či fráze). Jestliže stránka neobsahuje žádný text, mohlo by se Vám to podařit titulkem, alty obrázků a texty zpětných odkazů na nějakou méně konkurenční frázi.
Pítrs
Profil *
Ještě mě napadá, je velký problém pro SEO, když je stránka řešena tím způsobem, ze hlavní stránka (na kterou vede nejvíc odkazů z katalogů apod. za účelem zvýšení pageranku) v podstatě neobsahuje skoro žádná klíčová slova, ale pouze odkaz (výtejte, vstupte) do hlavního menu? Má pak takovej page rank smysl? Nebo se pagerank přenáší i na další zaindexované stránky?
ninja
Profil
Pítrs: Koukejte na to očima návštevníka webu. Proč by měl chtít dostat se z vyhledávače na úvodní stránku, která mu neposkytuje žádnou jím hledanou informaci? On přece něco hledá a pravděpodobně to najde na některé z podstránek. Ani vy sám na stránkách nikde na úvodní stránku neodkazujete, protože je prostě zbytečná.

Odkazy vedoucí na úvodní stránku ale samozřejmě smysl mají, část své hodnoty předá stránkám, na které odkazuje.
Pítrs
Profil *
Máte pravdu, že pro návštěvníka je zbytečný se dostat na hl. stranu, začal jsem to řešit, protože se mě na to ptal člověk, pro kterého jsem ty stránky dělal.

Myslíte, ale, že pokud vynechám úvodní stranu (bez textu), a nahradím ji druhou stranou, kde už je text, nadpisy atd...bude to mít na SEO celkově vliv?
Marek Prokop
Profil
Pítrs:
pokud vynechám úvodní stranu (bez textu), a nahradím ji druhou stranou, kde už je text, nadpisy atd...bude to mít na SEO celkově vliv?

Na vyhledavače to samozřejmě vliv mít bude. Jestli na SEO, nevím. SEO není jen jedno. SEO je optimalizace, což znamená, že stránky upravujete tak, aby co nejlépe (optimálně) plnily cíle, které s nimi v souvislosti s vyhledáváním máte. Když netušíme, jaké cíle to jsou, nemůžeme ani vědět, co bude mít na optimalizaci jaký vliv.
Pítrs
Profil *
Cíle pochopitelně vim. Chci aby vyhledávače nacházeli stránku na nejpřednejších místech, při zadání klíčových slov:-) A už je mi i celkem jedno, jestli vyhledavač najde hlavní stranu, nebo ňákou jinou.

V tom úmyslu, že vynechám úvodní stranu, a hlavní strana bude rovnou strana s textem, vidim tu výhodu, že místo 2 stránek (které si přerozdělují pagerank, resp ta první předává té druhé) bude hlavní strana jen jedna, tim by mohla mít teoreticky větší pagerank, a navíc už rovnou bude obsahovat klíčová slova. Co vy na to, je tahle teorie správná, nebo je to blbost?
Dranel
Profil
Pítrs:
Cíle pochopitelně vim. Chci aby vyhledávače nacházeli stránku na nejpřednejších místech, při zadání klíčových slov:-) A už je mi i celkem jedno, jestli vyhledavač najde hlavní stranu, nebo ňákou jinou.
Tak jen z tohoto si troufám tvrdit, že právě zde je zakopán pes. Jaké vyhledávače, proč ne lidé? Jací lidé? Jaká klíčová slova? Jaké stránky? Je milé, že Vám je jedno, jakou stránku mi vyhledávač předhodí, ale já chci tu nejrelevantnější k mém dotazu. :-)

Ještě k té teorii. Správná teorie je dle mě zaměřená v první řadě na lidi, uživatele, živé bytosti. Tomu se podřizuje vše ostatní. Pokud má někdo jiné pořadí priorit, nepokládám to za správné. Chci totiž přeci, aby na moje stránky chodili především lidští návštěvníci, nikoliv roboti.
Marek Prokop
Profil
V podstatě to vidím podobně, jako Dranel. Sice nechci, Pítrsi, Vaše záměry hodnotit, ale pro tak nekonkrétní cíl jako "Chci aby vyhledávače nacházeli stránku na nejpřednejších místech, při zadání klíčových slov," Vám bohužel poradit neumím.

Jinak obecně k té Vaší teorii: Obvykle je lepší mít dvě stránky s různým obsahem než jednu stránku s obsahem a jednu bez obsahu. Obvykle je také lepší mít obsah již v kořeni domény. Jestli to ale platí i pro Váš web a Vaše velmi nejasné cíle, to fakt nevím.
Pítrs
Profil *
No jedná se o stránky soukromé mateřské školky, takže chci, aby ji lidi lidi při zdadání dotazů do vyhledavače, na mateřskou školku, popřípadě kombinace slov, které obsahují i místo, kde se školka nachází (praha západ, obec zvole). Myslim, že lidi budou zadávat do vyhledávače nejčastěji: ,,školka praha západ", "školka zvole" nebo "hlídání dětí"...

Pochopitelně mi nejde o to, aby vyhledavač našel školku při zadání slov, který z danym tématen nesouvisí. Omlouvám se, že jsem se z prve vyjádřil tak stručně a nejasně.
ninja
Profil
Myslim, že lidi budou zadávat do vyhledávače nejčastěji: ,,školka praha západ", "školka zvole" nebo "hlídání dětí"...

Pítrs: A porč tedy dané fráze na stránce http://www.mslipnicka.cz/ ani http://www.mslipnicka.cz/home.html nemáte (krom title)?
Pítrs
Profil *
ninja:
A porč tedy dané fráze na stránce http://www.mslipnicka.cz/ ani http://www.mslipnicka.cz/home.html nemáte (krom title)?

To je právě ono, klíčový slova jsou až na těch dalších, stranách. Plánuju první (úvodní) stranu uplně vynechat. a tu druhou předělat, aby tam byl text, nadpisy, které by dané fráze obsahovali. Pochopitelně by tahle strana nebyla home.html ale rovnou www.mslipnicka.cz

V současnosti jsou dané fráze, pouze v sekcích ,,o nás" ,,kontakty" apod. což jsou ze stromovýho hlediska až třetí strany.
Marek Prokop
Profil
Ve Zvoli asi moc školek není, takže na dotaz [školka zvole] by Vám ta současná home page měla stačit. V Seznamu už dokonce první je a Google umí rozpoznat slova "školka" a "mateřská škola" jako synonyma. Zaregistrujte se ale do Google Places a do katalogu Seznamu, ať vyjíždíte i na mapě.

Na obecnější fráze typu "školka praha západ" nebo dokonce "hlídání dětí" už budete potřebovat víc obsahu, ale home page to být nutně nemusí. Prostudujte si současné výsledky hledání -- typicky tam je dost vnitřních stránek různých katalogů. Máte štěstí, že weby školek jsou většinou stejně špatné (aspoň zatím), jako ten Váš.

Název a adresu doporučuji dát do patičky každé stránky.
Pítrs
Profil *
OK, díky moc za rady. P.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0