Autor Zpráva
Joan
Profil
Zdravím,
dostali jsme se do situace, kdy správa původních stránek je poměrně dost komplikovaná, navíc ještě jsou psané celé v tabulce a rozhodli jsme se pokračovat v nich na redakčním systému Webnode. Na hotovém free systému proto, že nejsou k dispozici finance na zakoupení vastního webového prostoru a taky proto, aby stránky mohl spravovat i člověk bez znalosti HTML a dalšího. A já si nejsem jistá, jak vše správně ošetřit:

jedná se o stránky neziskovky, soukromého psího útulku. Dosud běží na doméně 3.řádu na Czechian.net (což je převlečené Webzdarma) a za 4 roky provozu jsou už lidi zvyklí chodit sem, vyhledávače taky. Když ve stránkách ale budeme pokračovat na Webnode a obsah se bude stále točit kolem zpočátku stejných útulkových psů nabízených k adopci a týkat se stále stejného útulku, nebude to Google považovat za duplicitu? Potřebovali bychom totiž psy nabízené k adopci ponechat jak na původních stránkách, tak na nových na Webnode a oba weby propojit odkazy navzájem jeden na druhého.
Kdesi jsem vygooglila povídání o novém googlovském tagu
<link rel="canonical" href="http://www.example.com/url">

Máte s ním prosím někdo nějakou zkušenost. Nebo lépe - jak byste mi navrhli propojit navzájem staré i nové stránky (každá na úplně jinačí adrese) aby to neohrozilo původní pozici starých stránek?
Jedná se o opuštěné tvorečky, pro který každý den navíc v útulku je škoda, tak bychom chtěli stránky poslat do světa co nejdříve...

Já předem děkuji za vaši laskavou ochotu poradit mi, jak to mám úspěšně zbastlit.
Joker
Profil
Joan:
A nemůžete se prostě přesunout na nový web a ze starého udělat přesměrovat (HTTP 301)?
Pokud není nějaký zvláštní důvod k ponechání staré verze stránek, nechal bych jen ty nové, na co je mít dvakrát?
Dranel
Profil
Joan:
Pokud se bude jednat o jiné weby s jiným obsahem, nemá smysl se bát duplicity. Pokud se bude jednat o ten samý web na jiné adrese, ze staré adresy se dá jednoduše provést přesměrování na tu novou.
Joan
Profil
Děkuji za vaše názory!
Starý web běží této adrese a já si nejsem jistá, jestli z hostingu takového typu lze udělat trvalé přesměrování, jestli vůbec umožňují mod_rewrite (ke starým stránkám já ani přístup nemám a nejsem si jistá, zda by současná administrátorka webu to uměla přesměrovat). Ono i to přesouvání odtamtud by bylo myslím komplikované, zálohu obsahu na disku nejspíš nikdo mít nebude, musela bych to zjistit.

Právě že máme myšlenku staré stránky nechat tak, jak jsou a na nové přidávat další psy a zabývat se současností, ovšem beze ztráty zatím nasbíraných bodů od Google.
Marek Prokop
Profil
Jak je vidět, PHP Vám tam běží, takže přesměrování by neměl být problém. Mod_rewrite na to není potřeba. S detaily Vám jistě někdo poradí v sekci o PHP:

http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vtopic&forum=9
Joan
Profil
Marek Prokop:
Děkuji. Ale netušila jsem, že jde jednoduše trvale přesměrovávat i bez mod_rewrite, napadají mne jen hlavičky v php. Nestačilo by na staré stránky pouze vložit viditelný odkaz na nové stránky?
Marek Prokop
Profil
Nestačilo by na staré stránky pouze vložit viditelný odkaz na nové stránky?

V nouzi by to stačilo, je to ale méně účinné než trvalé přesměrování HTTP hlavičkou 301.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0