Autor Zpráva
spartan13
Dobrý den, chci změnit odkazy, které jsou dynamické a mají parametry na tzv. statické ale co na to řekne vyhledávač, když předtím byla adresa:
domena.cz/index.php?page=stranka
a nyní bude: domena.cz/stranka

ačkoliv bude vlastně využívat pořád ty parametry, takže nevím jestli by to nevzal vyhledávač jako jinou adresu (jestli je dost chytrý a zjistí, kam to vlastně vede, ačkoliv název je jiný)? Někde jsem totiž četl, že to vyhledávač posuzuje a tu další adresu by pak vzal jako "zrušenou"?
Davex
Vyhledávač a především uživatel není schopen poznat, kam by měla neexistující adresa směřovat. Je proto nutné, přesměrovat ze staré URL na novou pomocí HTTP hlavičky Location se stavovým kódem 301. Více: Jak se vyhledávače staví k přesměrování.
spartan13
Davex:
kdybych vlastně neudělal toto přesměrování, tak by si vyhledávač myslel, že ta druhá stránka je duplicitní? (jelikož funkční by mohli být obě)
Davex
Ano, byla by duplicitní a rozděloval by se vliv zpětných odkazů.
spartan13
v .htaccessu potřebuji udělat nahrazení např. z adres:
→domena/katalog aby vyvolala stránku domena/index.php?page=katalog
→přesměrování z index.php na doménu je funkční pomocí 301, takže vlastně ani nemusím řešit žádný zápis přímo v index.php
→domena/chaty aby vyvolala stránku domena/index.php?page=katalog&pod=1 //což opět nechápu proč mi nefungovalo
(tyto příklady už se mi vždy jednou povedly ale najednou bohužel nefungovali..)

Options +FollowSymlinks
RewriteEngine on
RewriteRule index\.php /  [R=301]
RewriteRule katalog   /index\.php?page=katalog 

Tímto zápisem:
RewriteRule  ^(.*)$ index.php?ubytovani=$1  [L,QSA]

docílím podstrčení z domena/5 na domena/index.php?ubytovani=5 jenže bych potřeboval aby url vypadalo takto: domena/ubytovani/5
---------------
nebo pokud by šlo udělat nějaké jednotné podsouvání ve stylu z:

domena/prvni/druhy na domena/index.php?page=prvni&pod=druhy tak bych drobnými změnami vyřešil celý problém.

(četl jsem dost návodů, bohužel žádný zřejmě nepadl dostatečně na úrodnou půdu..)
Tomáš Meisner
Zkuste si nejdřív přečíst návod o regulárních výrazech (ačkoliv říkáte, že jste tak udělal)

např.
http://www.root.cz/clanky/regularni-vyrazy-1/

a zaměřte se na znak "^" při použití ne na začátku výrazu... to by Vám mohlo hodně pomoci k variantě domena/prvni/druhy
spartan13
Tomáš Meisner:
bohužel mi to zřejmě moc nepřemýšlí, nevím jak by mi byla prospěšná negace. Nebo máte na mysli přiřadit hodnotu, která neobsahuje / ? lépe řečeno je mezi dvěmi / /

v případě, že např. zadám:
RewriteRule ubytovani  /?page=katalog

a zvolím adresu domena/katalog tak mě to šoupne na domena/?page=katalog a vůbec netuším proč.. a v případě, že to náhodou funguje tak to zase nebere css asi je to na mě moc..
Davex
spartan13:
Obávám se, že od příspěvku [#5] to nesouvisí se SEO. Máme tu kategorii Konfigurace webového serveru, kde už bylo přepisování a přesměrování z původního URL vyřešeno několikrát - stačí hledat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0