Autor Zpráva
prem
Profil *
Dobré ráno,

dnes ráno na mě vybafl klient, kterému jsem zaregistroval eu. doménu, že seznam.cz tyto domény nebere, nebo jakýmsi způsobem ignoruje. Dosud jsem nic takového neslyšel a ani jsem na toto téma nic nenašel. Přijde mi to taky dost nelogické, když na eu. doméně běžně může být web s českým obsahem.

Můžu poprosit o váš názor na tohle?

Díky a hezký den!
nightfish
Profil
prem:
Můžu poprosit o váš názor na tohle?
viz Seznamem podporované TLD na http://napoveda.seznam.cz/cz/fulltext-hledani-v-internetu/nez-zacnete-tvorit-web/
Marek Prokop
Profil
Jen doplním, že i z pohledu SEO nemusí být zrovna dobrý nápad používat pro český web doménu .eu, jestliže zároveň nekontrolujete odpovídající doménu .cz.
prem
Profil *
Aha to je docela zásadní informace - proč to není ideální, když doména .eu je seznamem podporovaná?
Marek Prokop
Profil
[#4] prem

Protože jsou Češi zvyklí na .cz a adresy v méně obvyklých TLD se jim pletou. To může negativně ovlivnit vznik zpětných odkazů či jiné formy doporučování webu, které se přímo či nepřímo promítají do pořadí ve výsledcích vyhledávání. Jinými slovy, občas se Vám asi stane, že někdo omylem odkáže na .cz místo .eu.

Mimochodem, tuší někdo, proč jsou u nás domény .eu tak populární? Když něco náhodou najdu na doméně .eu, je to skoro vždy český web. Jinde se IMHO skoro nepoužívají.
prem
Profil *
Aha čili není to ze strany vyhledávačů jakási "diskriminace" oproti .cz doménám? Jedná se čistě o tento "lidský faktor". Takto to myslíte?
Marek Prokop
Profil
Ano, jedná se jen o ten lidský faktor, který ovšem u některých webů tvoří 80 i více procent výsledku.
prem
Profil *
No těch 80% mě docela překvapuje ... máte to z nějakého zdroje? Takto - určitě se nejedná o případ kdy člověk příchází na web z vyhledávače, tam se splést nemůže a pak zbývá jedině případ kdy zadává url ručně a že by i z tohoto to bylo 80%? Zdá se mi to hodně.
Dranel
Profil
Marek Prokop:
Mimochodem, tuší někdo, proč jsou u nás domény .eu tak populární? Když něco náhodou najdu na doméně .eu, je to skoro vždy český web. Jinde se IMHO skoro nepoužívají.
Cena? Jsme přeci Češi, takže se nesmíme divit, že se mnozí z nás nechají zlákat na o 20 Kč levnější doménu, ikdyž je to dlouhodobě třeba prodělečné...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0