Autor Zpráva
LukasO
Profil *
Zdravím.

Někde jsem se dočetl, že správná hustota klíčového slova je cca 7%. Co když ale mám nějaký text, kde řekněme toto dodržuji, ale pak následuje 30 obrázků realizací, které v altu obsahují zase to ono klíčové slovo (plus samozřejmě další popis). Tím mě hustota skočí na nějakých 20%. Je to problém?
Rokka
Profil
Nejsem si jist, ale mělo by to být počítáno na odstavec. Budete-li mít odstavec o 300 slovech a v něm dodržených 7% klíčových slov. Tak potom by neměl být problém s dalšími slovy u popisu obrázku. Radši si, ale počkejte na odpověď zkušenějších.
ninja
Profil
Méně řešte procentuální podíl, spíše se rozmyslete, jestli text na stránce má význam. Někdy může být 1% moc, jindy 50%. Záleží na kontextu.
Dranel
Profil
Když jsme u těch altů, tak jsem sem chtěl postnout jednu stránku o přístupnosti&použitelnosti v alternativních textech u obrázků, ale nemůžu si vzpomenout, která to byla. Zkrátka, mít u různých fotek různých domů stejný popisek "Barák" nikomu nic nedá.
Davex
Profil
Dranel:
Asi myslíš příklad s kočkou Mícou nebo psem Benem.
Marek Prokop
Profil
Žádná univerzálně správná hustota klíčových slov neexistuje. Viz též FAQ: http://vyhledavace.info/seo-faq/19/hustota-slov (trochu nepřesné, ale pro praxi použitelné).
iniziosro
Profil
Přesně jak říká pan Prokop. Ortodoxní hledání přesného percentilu hustoty textu je hloupost. SEOMoz o tom minulý týden dokonce napsal v blogu. Tady je překlad i té části, která se hustotou textu zabývá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0