Autor Zpráva
spartan13
Profil
Dobrý den,
budu předělávat web z poněkud nešťastného řešení (domena/index.php?ubytovani=1)

a nejlepší bude zřejmě asi možnost kde se v URL vyskytnou klíčová slova.

Např. domena/toto-je-ubytovani.html/
ale v dnešní době je prakticky zbytečné nechávat koncovky html,php i jiné takže myslíte že by bylo lepší:
domena/toto-je-ubytovani/
více by se mi asi hodilo, aby se mohly vyskytovat 2 parametry -
domena/ubytovani/toto-je-ubytovani -ale lepší je pro SEO zřejmě bez /ubytovani
panther
Profil
spartan13:
ale v dnešní době je prakticky zbytečné nechávat koncovky html,php
není to zbytečné, je to úplně jedno.

více by se mi asi hodilo, aby se mohly vyskytovat 2 parametry
tak to použij. Použij to, co se ti hodí více, co odpovídá struktuře stránek.

ale lepší je pro SEO zřejmě bez /ubytovani
co znamená „pro SEO“? Vyhledávačům je jedno, jestli je URL taková nebo maková. Jetli to děláš kvůli vyhledávačům, nech klidně stávající adresy s parametry.
spartan13
Profil
panther:
ano, dělám to kvůli vyhledávačům a zejména lidem ale u těch si nejsem jist, protože když příjdou z vyhledávače, budou raději za adresu, kde bude popis ubytování. Ale v případě, že půjde i o zapamatování, tak není možné si pamatovat extradlouhou adresu a bylo by asi lepší např. domena/45 (jako id ubytování) ale měl jsem dojem, že URL je u vyhledávačů taky zajímavá, ne sice tak jako nadpis a titulek.
panther
Profil
spartan13:
ale měl jsem dojem, že URL je u vyhledávačů taky zajímavá, ne sice tak jako nadpis a titulek.
není, na adrese stránky nezáleží.

Neříkám, že je špatně adresy přepisovat, to v žádném případě. Jen je jedno, jaký tvar zvolíš, jak bude zanořen či nezanořen a jakou bude mít příponu. Vyber si, co se ti líbí nejvíce, to používej. Já osobně používám URL s lomítkem na konci, pokud to vyžaduje struktura, tak i s adresáři.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0