Autor Zpráva
iniziosro
Profil
Ahoj pánové a dámy,
napadlo mě založit téma, které by nám všem mohlo být ku prospěchu a rozehnat trochu mlhy nad SEO rybníky tím, že zkusíme najít největší mýty, chyby a nonsency spjaté s SEO a Linkbuildingem. Zkusím přitopit pod kotlem, pokud Vás něco napadne, tak prosím, přihoďte.

1. Registrace do 500 katalogů je na nic!
Nemá smysl registrovat Váš web do stovek katalogů, které nikdo ručně nespravuje nebo bere odkazy na garbage stránky. Takovéto linky totiž ani nemohou předat juice, protože žádný nemají. Samozřejmě to berte s rezervou, protože co se e-shopů týče, tak každopádně neodsuzuji zbožové katalogy.

2. Podpis s odkazem na diskuzním fóru o webdesignu a SEO, který míří na stránky s "ubytováním Chorvatsko" je na nic!
Jednoduše kvůli tomu, že stránky sami o sobě nemají relevanci, tedy nepředávají juice (případně jen s velkým faktorem útlumu) - navíc si kazíte jméno několika řádkovými patičkami u každé zprávy. Opět to musí být bráno s rezervou, pokud odkazujete na projekty, které jsou spjaty s Vaší osobou a které Vám kromě backlinku nesou i návštěvnosti.

Více mýtů v článku SEO mýty vs. fakta
Co Vy.... ?
drvaca
Profil
3. SEO nejde jen tak "zapnout"
Ale pokud je nějaký zákazník neodbytný, můžeme jej zmást pomocí http://www.zapnout-seo.cz .
ninja
Profil
0. Zkoušet získávat linky PRkama na webu, který k externím odkazům přidává "nofollow", jsou vyhozené peníze.
DoubleThink
Profil *
A příště tu přibude vlákno Největší mýty o mýtech SEO. Takovéto souhrnné vlákna jsou většinou na nic.
Jimmy Hayek
Profil
A co teprve Vysoké Mýto.
Marek Prokop
Profil
[#1] Moc tomu příspěvku nerozumím. Ta tučná tvrzení považujete za mýty?
Chamurappi
Profil
Reaguji na iniziosra:
Jak se zmíněné mýty týkají této diskuse? Přežívá tu snad někdo, kdo tvrdí nepravdy? Jaké konkrétně?

Podpis s odkazem na diskuzním fóru o webdesignu a SEO […]
Podpisy tu nejsou dovolené. Veškerý uživatelsky vkládaný obsah je orelnofollowovaný, takže z něj žádný velký džus nekouká.

SEOMoz učinil průzkum, který ukazuje, že h1 nemá vliv na pozice
Zkoumal americký SEOMoz i chování Seznamu? Nebo je ten článek určený pro česky hovořící americké optimalizátory?
iniziosro
Profil
Chamurappi: nechytejte mě za každou cenu.
1. viz Webtrh.cz
2. Je krátkozraké nesledovat americké SEO experty a vývoj Matta Cuttse a alibisticky masturbovat se Seznamem.
Chamurappi
Profil
Reaguji na iniziosra:
Nerozumím. Jak souvisí (ne)sledování amerických SEO expertů a Matt Cutts s tím, že tvůj článek naprosto ignoruje existenci nejpoužívanějšího českého fulltextu?
__construct
Profil
iniziosro:
alibisticky masturbovat se Seznamem
sorry ale neodpustím si nazvať túto "metaforu" trápnou .. a navyše irelevantnou. Presne tak ako Ti Chamurappi napísal - Seznam mal za rok 2009 podľa navrcholu.cz o takmer 20% viac používateľov ako google.cz takže to „alibistické masturbovanie“ je prispôsobovanie sa ..
Marek Prokop
Profil
Iniziosro, chápu, že jste tu nový, ale tím spíš byste měl vědět, že Vaši odpověď [8] považuji za nevychovanost, kterou Vám jako moderátor tohoto fóra napříště nebudu tolerovat.

Dále Vás prosím o odpověď na mou otázku [6]. V současnosti je první příspěvek tohoto vlákna formulován nejednoznačně, připouští dva zcela opačné výklady a je tedy prakticky k ničemu. Pokud se nevyjasní, přesunu celé vlákno do Odpadu, nebo ho rovnou zruším.

Děkuji za pochopení.
mckay
Profil
Jimmy Hayek:
A co teprve Vysoké Mýto.
Vysoký Mýto? Jak jsi na něj přišel? :) Shodou okolností tam bydlím :).
iniziosro
Profil
Marku Prokope, tučně zvýrazněné jsou považovány za mýty. Vážím si Vás a považujete-li thread za odpad, vrzněte ho, konstruktivně a úzkoprse zároveň, do koše, když jsme u dvojích výkladů. Nechtěl jsem a nikdy se nechci nikoho dotknout. Věřím, že se z mé první interakce ve fóru do budoucna poučím a budu do budoucna méně napadat masturbování a přestanu zasílat složenky se státním dluhem.
Chamurappi
Profil
Reaguji na iniziosra:
tučně zvýrazněné jsou považovány za mýty
Teď jsem z toho už opravdu jelen. Co vlastně tvrdíš, když s tím, co uvádíš tučně, nesouhlasíš?
Plaváček
Profil
iniziosro:

Já se přidám k Chamurappimu a Marku Prokopovi. Také jsem nepochopil váš úvodní příspěvek. Co tedy je a co není "mýtus"? Z mého webdesignerského webu třeba vede odkaz na prezentaci, která nabízí ubytování v Chorvatsku a nepovažuji to za velkou chybu, nebo za něco, co by mělo být jako mýtus vyvraceno.
iniziosro
Profil
Reaguji na pana moderátora Chamurappiho, pana Plaváčka, pana Prokopa: Skutečně jsem s postupem této diskuze zjistil, že byl úvodní post tohoto vlákna z mé strany zmatečně a dokonce i chybně formulovaný. Za to se vše zůčastněným omlouvám a děkuji všem, kteří svými příspěvky pomohli uvést věci na pravou míru. Doufám, že tato skutečnost a proces nepřinesly na vrub mého získání úkor fóru. Děkuji rovněž za pochopení.
Marek Prokop
Profil
[#16] To je v pořádku, od toho tu moderátoři jsou. Budeme rádi, když se zapojíte do dalších diskusí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0