Autor Zpráva
wifi_jirka
Profil *
Mám několik dotazů na duplicitní texty :

- jak se chovají vyhledávače k webům, jejiichž obsah je někde duplikován ? Např. nějaký teenager si zkopíruje článek, který se mulíbí na svůj blog ?

- jak se hodnotí to, že na webu je duplicitní obsah typu tiskových zpráv ? Prostě někdo mi pošle článeček, zveřejním jej, a najednou zjistím, že tento článek byl postupně publikován i na jiných servrech.

- jak je nahlíženo na RSS zprávičky, které stahuju z nějakého jiného webu ? Např. mám stránky o autech a krajním sloupečku nechám běžet krátké zprávičky z jiného servru ?

- jak vlastně na webu citovat ? Chci odněkud zkopírovat odstaveček a k němu napsat článek. Tím nechci obsah duplikovat, ale pouze použít kousíček textu ....

- od jaké velikosti textu se vůbec dá mluvit o duplicitě ? Jsou dva řádky zkopírované odjinud už rovněž duplikátním obsahem ?
ninja
Profil
1. Pokud vyhledávač vyhodnotí stránky jako duplicitní, většinou nabídne ve výsledcích jen jendu variantu.

2. Vyhledávač nezkoumá, jestli se jedná o tiskovou zprávu nebo ne. Pravděpodobně ale jinak přistupuje k textu, který se v určitém období objeví na mnoha stránkách současně.

3. dtto.

4. Citovat normálně. Úvest tedy citaci v nutném rozsahu a uvést autora díla a zdroj. Na webu je vhodné použít odkaz na celé dílo.

5. Težko říci. Některé vyhledávače koukaní na stránku jen jako celek, jiné je dělí do podčástí obsahu. Zkuste si odmyslet věci jako hlavička, menu, patička, atd., ponechte na stránce jen "vlastní" obsah. Je spíše unikátní, nebo duplicitní k jiné stránce?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0