Autor Zpráva
patrik3
Profil *
Ahoj..

provozuji eshop s hudbou a zajímala by mě možnost využití cílů v systému Analytics. Problém však spočívá v tom, že při nastavení speciálního trackpageview() s nějakou hodnotou v závorkách, mi sice definuje kategorii, ale již se bohužel nedočtu, o kterou šlo. V cílech bych rád měřil všechny kategorie, nicméně pro další náhledy například ve výpisu nejnavštěvovanějších stránek měl seznam názvů jednotlivých kategorií. Můžete mě prosím poradit, jak toho docílit?

Děkuji.
Marek Prokop
Profil
Třeba to pochopí někdo jiný, ale já zatím nerozumím, na co se ptáte. Na základní nastavení cílů v e-shopu přeci trackpageview() vůbec nepotřebujete.
patrik3
Profil *
Jde o to, že adresy mých kategorií mají zhruba tento formát:

/html/country-hudba/
/html/vazna-hudba/
/html/ostatni/

Nějakým způsobem musím definovat, že se jedná o kategorie. Nemohu přeci vytvářet stovky verzí cílů, u kterých bude URL kategorie pokaždé jiná. Napadlo mě, že bych to řešil pomocí metody TrackPageView('/kategorie'), ale v jiných částech analyticsu bych potřeboval vidět návštěvnost jednotlivých kategorií - tj. stránek /country-hudba/, /vazna-hudba/ a zvlášť /ostatni/.

Je to řešitelný problém? Děkuji
patrik3
Profil *
Jinak cesta má vést z hlavní strany, přes stránku kategorie do detailu produktů.
Marek Prokop
Profil
Aha, takže Vám nejde o definice cíle (tím bude zřejmě potvrzení objednávky), ale o jeden krok konverzního trychtýře. Chápu to už správně? V tom případě můžete celou třídu stránek zkusit určit regulárním výrazem.
ninja
Profil
patrik3: u nastavení cíle vyberte "Shodu bežných výrazů" (ano, naprosto nesmyslný překlad) a nastavte si třeba:
/html/[a-z0-9-]+/
patrik3
Profil *
Ano, myslím že toto můj problém vyřeší. Děkuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0