Autor Zpráva
Dandys2012
Profil *
Ahoj.
Mam Srank 5ku, do teď mi z vyhledávače chodilo dost lidí a ze dne na den, ať zkusim hledat jakýkoliv klíčový slova, Seznam moje stránky prostě nezná !! A přitom ukazuje Srank stále 5.

Nevíte čim tohle může být?

Stránky jsou: http://aeropeople.cz
Dandys2012
Profil *
Hm, super.. najednou mam Srank jenom 1 !!! Jak je to možný takovej brutální skok ??? A beztak ve vyhledávání v Seznamu svoje stránky prostě nenajdu..achjo..
Davex
Profil
Když zkusím na Seznamu hledat náhodně vybrané slovo AeroPeople, tak je odkaz na prvním místě a celkem je zaindexovaných minimálně pětadvacet stránek. Má web dostatek zpětných odkazů z hodnotných a tématicky podobných stránek (odjinud než z katalogů a diskusí)?

Při indexaci článků by mohl být teoreticky problém v tom, že se na všechny vždy odkazuje jedním odkazem v podobě "Více...", mají stejný titulek a popis. Na můj vkus je tam přehršle nadpisů první úrovně, které by asi stejnou důležitost mít neměly. Letadla jsou asi Seznamem neindexovatelné díky nevhodné navigaci v podobě selectu s návazností na JavaScript.
Petr ZZZ
Profil
Dandys2012:
Nevíte čim tohle může být?

Čím se píše s dlouhým čí. ;-)

Důvod propadu samozřejmě neznám, ale důvody, proč by stránky podle mého názoru příliš daleko vepředu skutečně neměly být, mě napadají alespoň dva:

Jednak deklaruješ kódování uttf-8, což bude zřejmě příčinou problémů se zobrazováním diakritiky (předpokládám, že jsi měl na mysli utf-8). A jednak jsou stránky plné dalších chyb, ať už pravopisných, gramatických nebo stylistických. Příklady:

Od samého poèátku mìl Concorde problémy s pneumatikamy.

...letenky od více než 800ti tradičních [...] společností.


Toto jsi přeložil z angličtiny, nebo kde se tam vzal ten otřesný anglicismus ve větné stavbě?

...vinou kovové souèástky, jež se odtrhla od pøed Concordem startujícího letadla DC-10 americké spoleènosti Continental Airlines.

Česky by (zhruba a po doplnění diakritiky) bylo:

...vinou kovové souèástky, jež se odtrhla od letadla DC-10 americké spoleènosti Continental Airlines, startujícího pøed Concordem.

Nevím, jakou váhu kvalitě jazyka vyhledávače přikládají, ale jsem přesvědčen o tom, že se ji snaží zohlednit, protože i pravopis, gramatika a styl nabízených stránek patří ke kvalitě výsledků hledání.
petrox
Profil
Srank nemá přímou vazbu na aktuální stav stránky. I když je stránka třeba nedostupná tak chvíli trvá, než Srank vyšumí.

Důvod proč HP vypadla bych viděl v deklarované znakové sadě. A proč vypadla HP, když se ostatní podstránky ještě drží je ten, že k reidexování hlavní stránky robotem dochází častěji než u podstránek a tak prostě chybu v kódování objevil dřív a tak na ni i dřív zareagoval.

Doplněno:
Další možný důvod mizení některých stránek je třeba podobnost s jinou stránkou viz např.
http://www.herbstaero.cz/produkty/letadlovy-park/cessna-172/
a
http://aeropeople.cz/index.php?plane=cessna_172
dandys2012
Profil *
Diky, chlapi. zkusim neco udelat s tou znakovou sadou. Snad to pomuze.

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
dandys2012
Profil *
Tak bylo to přesně tak: znaková sada !

Vše jsem opravil a začal mě zase indexovat.. nejdřiv Srank 0, ale stránky se daly najít.. během tejdne 1, potom 2 a teď po necelých třech tejdnech Srank 3 a myslim si, že ještě vyroste na původních 5.

Díky za rady. Dandys

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0