Autor Zpráva
xlifer
Profil
Má nějaký význam, res. váhu pro vyhledáváče s hlediska SEO title uvádět?

<A href="neco.html" title="neco">neco</A>
Petr ZZZ
Profil
Jakou má váhu, nevím, ale domnívám se, že nějaký význam asi mít bude. Kritérií, podle kterých řadí Google výsledky, je kolem dvou set, a nevidím důvod, proč by mezi nimi neměl být <title>, ať už v odkazu nebo ve <span>u kolem odborného výrazu nebo kdekoli jinde, kde z pohledu uživatele dává smysl. Samozřejmě, nacpe-li někdo do <title> půl slovníku nesouvisejících nesmyslů, myslím to vyhledávač brzo odhalí a stránku po zásluze "odmění". Já dávám <title> tam, kde si myslím, že to má pro uživatele smysl, a otázku, zda se to bude líbit vyhledávači, dále neřeším, resp. vycházím z toho, že co je dobré pro čtenáře, bude se líbit i vyhledávači. A naopak, že.
xlifer
Profil
Mám na to stejný názor, ale chtěl jsem se ujistit, že ho bude se mnou ještě někdo sdílet, resp. potvrdí... :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na xlifera:
Jelikož běžní uživatelé title málokdy sledují (běžný návštěvník zpravidla ani netuší, že může mít odkaz popisující bublinu), pochybuji, že bude mít velký význam pro vyhledávače.

Co se týče neodkazových elementů, tak jsem ještě neviděl, že by byla stránka dohledatelná na pojem, který je pouze v atributu title.
bzuK
Profil
xlifer, Petr ZZZ: Mám pocit, že oba mluvíte o něčem jiném - atribut title vs. tag title - to jsou dvě různé věci!

O významu *atributu* title pro SEO nedávno hezky psal Plaváček:
http://plavacek.posterous.com/atribut-title-a-co-s-nim-v-seo

Ve zkratce, odpověď na původní otázku zní: NE
Petr ZZZ
Profil
bzuK:
Rozdíl mezi tagem <title> v hlavičce stránky a atributem <title> uvnitř <body> je mi jasný, mluvil jsem skutečně o atributu, který občas skutečně používám (např. na stránce se střevlíkem, na vysvětlení původu světle zvýrazněného jména druhu a podrodu), ale jak tak na to koukám, zřejmě jsem se mýlil, pokud jde o indexaci Googlem. Unikátní slova z atributu <title> opravdu ignoruje (stránka je stará aspoň rok, musel by o tom dávno vědět; zajímavé je ovšem, že stránku ignoruje úplně a druhové jméno broučka najde jen v odkazech sousedících stránek).

Přesto si nemyslím, že to je zbytečné. Přispívá to ke kvalitě stránky, tím k její oblibě u čtenáře a tím - i když oklikou - k její oblibě u vyhledávačů, pokud vycházím z toho, že na kvalitní stránku občas někdo dobrovolně umístí odkaz. Ledaže by vyhledávač text v atributu <title> bral jako skrytý a stránku proto naopak trestal, bez ohledu na to, že vhodný text v atributu <title> přínos pro čtenáře má. Pro takový výklad by hovořila skutečnost, že Google stránku ignoruje kompletně, čímž se ovšem dostávám k bodu, ve kterém mi začíná být SEO fuk, protože nehodlám ze stránek odstraňovat unikátní obsah, který považuji za hodnotný, jen proto, že mám podezření, že se nelíbí robotovi. Navíc toto podezření nemusí souhlasit - stránka může být ignorována z jiných důvodů, o kterých nic nevím.

Chamurappi:
...tak jsem ještě neviděl, že by byla stránka dohledatelná na pojem, který je pouze v atributu title.

Vycházel jsem z opaku, ale vypadá to, že jsem se mýlil. Doplním ale, že je dohledatelná na pojem, který je pouze v alt u obrázku, přinejmenším pokud je obrázek současně odkaz (příklad: Poecilonota - viz obrázek broučka na zeleném listu, na doméně zabra.at, aktuálně na 18. místě). A pojem, který je v alt a v title obrázku a jinde na stránce se nevyskytuje, Google taky najde, i když obrázek není odkaz (sulcicollis, obrázek s pěti broučky na stejné doméně). Nezkoumal jsem, zda najde pouhý alt u obrázku, který není odkaz.
ninja
Profil
Petr ZZZ: alt vyhledávače, tedy minimálně Google, skutečně bere v potaz. U title převládá názor že spíše ne, ale to neznamená že se to do budoucna nezmění. Pokud máte informaci, která se hodí do titlu dát a neznamená to příliš práce, určitě ji použijte. IMHO docela velké množství uživatelů dokáže title využít.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0