Autor Zpráva
wifi_jirka
Profil *
Ahoj všichni,
uvažuju o účasti v tomto projektu, alespoň na jednom blogu to ze zajímavosti zkusím.
Co myslíte, jak na mě bude pohlížet Google (vyhledávače) ... berou to striktně jako nepovolené prodávání linků ...
Marek Prokop
Profil
berou to striktně jako nepovolené prodávání linků

A jak jinak by to měly brát, když je to prodej linků :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na wifiho_jirku:
To jsou spammeři, ne?
wifi_jirka
Profil *
Marek Prokop - zase máte pravdu :-)
Chamurappi - asi ano ...

nicméně stále uvažuju jestli se do jejich programu zapojit. Trochu se bojím budoucnosti. Pokud takto "obětuju" blog, v budoucnu toho můžu litovat. Na druhé straně, jiné finanční zhodnocení pro blog nemám. Reklamy od Googlu moc nevydělávají a pokud by fungoval BG, tak aspoň vklidu zasponzoruju hosting+doménu ...
nightfish
Profil
wifi_jirka:
Nedá mi to nezmínit (i když zmiňuješ Google AdSense, takže s tím asi problém nemáš): spoluprací s BackLinks Genius Ltd se stáváš plátcem DPH, pakliže jím ještě nejsi.
Plaváček
Profil
wifi_jirka:

Vykašli se na to, celý systém je odsouzen k zapomnění a žádný velký finanční přínos od něj nečekej.
wifi_jirka
Profil *
nightfish : tohle mi poslali "Plátce je sídlem v Anglii, v současnosti není BackLinks Genius Ltd plátce DPH."

Plaváček : můžeš nějak přiblížit ? nějaké zkušenosti ? nějaké problémy ?

Používám jiný systém pro prodej linků a ten již dlouhodobě funguje, i když na začátku všichni (Lupa, blogeři,...) psali, že je to blbost/podvod apod...
wifi_jirka
Profil *
nightfish : tohle mi poslali "Plátce je sídlem v Anglii, v současnosti není BackLinks Genius Ltd plátce DPH."

Plaváček : můžeš nějak přiblížit ? nějaké zkušenosti ? nějaké problémy ?

Používám jiný systém pro prodej linků a ten již dlouhodobě funguje, i když na začátku všichni (Lupa, blogeři,...) psali, že je to blbost/podvod apod...
Plaváček
Profil
wifi_jirka:

Trošku jsem si je proklepl zde (edit - vypadá to, že diskuse tento systém nemá ráda - článek najdeš na mém http://plavacek.posterous.com ) a první zkušenosti uživatelů rekrutujících se z WebTrhu ukazují, že jim toho více nefunguje, než funguje - viz toto vlákno: http://webtrh.cz/92551-novy-reklamni-system-backlinks-genius/

Vyhledávačům nebude činit větších problémů takový systém odhalit. Pokud máš osobní blog a hodláš vydělat nějakou kačku, zkusit to můžeš. Já jsem ale skeptický, protože většina podobných systémů skončila tak, že uživatelé neviděli (a počítám, že nikdy neuvidí) ani korunu (viz podobný projekt http://webtrh.cz/90112-vyplaci-directo-provize )

A tak je to v životě se vším, očekávat přísun peněz bez práce nebývá nejlepší cestou, jak na internetu uspět. Ale pochopitelně - rozhodnout se musíš sám.
ninja
Profil
Plaváček: Jsem také k Backlinks genius skeptický, ale myslím že váš postoj je zbytečně vyhraněný.

1. Máte alespoň hrubý nástin metody, jak tyto placenné linky vyhledávače odhalí? IMHO to vůbec lekhé nebude, zvláště při pozvolném nasazení na mnoha webech.

2. Toto přece není žádný systém "bez práce koláče". Stále musíte mít zajímavý obsah, do kterého se budou linky vkládat. Je to v zásadě automatický reklamní systém jako mnoho jiných.
wifi_jirka
Profil *
Plaváček, Ninja :
mám web na kterém je myslím hodně zajímavý, ale specifický obsah. Zveřejňuju tam třeba zkušenosti Z IT oblasti. Takové malé praktické drobnosti. Lidi tam chodí hlavně z vyhledávačů, když opravdu hledají nějakou podobnou zkušenost. Mnohdy mi ještě píšou i maily...

takže bez práce to není, naopak v poslední době jsem se na publikovaní vykašlal, protože to byla jen "práce". Takhle bych měl nějakou motivaci pokračovat v činnosti, která má smysl, ale není nijak výdělečná...
Plaváček
Profil
ninja:

ale myslím že váš postoj je zbytečně vyhraněný.

Možná ano, nicméně mé zkušenosti ukazují, že všechny podobné automatizované systémy postavené na myšlence oblafnout hodnoticí algoritmy vyhledávačů vždy budou mít pouze krátkodobou účinnost. Pokud vůbec nějakou. Navíc s ohledem na fakt, že společnost vystupuje v podstatě anonymně, nemáte stejně nikde záruku, že vám peníze budou vyplaceny (nebylo by to poprvé). Nicméně - každému, co jeho jest. Já bych tazateli spíš doporučil totéž, co Marek Prokop zde: http://seo.nawebu.cz/201005/0061.html

ad 1.
Viz příspěvek Marka Prokopa výše, a navíc - naprosto postačí, aby do systému spadl třeba jeden jediný nějak penalizovaný webík (nějaké "ošklivé MFA" kupříkladu) a alespoň v případě Seznamu zafunguje badrank.

ad 2.
Mít zajímavý obsah je vždycky děsná práce. To víme všichni. Zbývá otázka, proč se nepoohlédnout po jiných možnostech, jak ho tím či oním způsobem zpeněžit. V jednom se také mýlíte - není to automatický reklamní systém jako mnoho jiných (třeba AdFox nebo eTarget případně AdSense) - tam se vkládají odkazy pomocí Javascriptu, jsou tedy pro vyhledávače neviditelné a nemohou tak přímo ovlivnit řazení výsledků vyhledávání. Zatímco systémy jako Baclinks, nebo Directo či mlink a podobné se právě o to snaží. Většinou bezúspěšně.

Tak či onak si myslím, že tazatel má právo si se svým webem dělat, co uzná za vhodné. Pokud mohu poradit já - má-li jeho projekt opravdu zajímavý a hodnotný obsah, je poměrně zbytečným rizikem snažit se ho znehodnotit případnou penalizací od vyhledávačů. Výdělek za to většinou nestojí.

Jde pouze o můj názor a nikomu ho nenutím.
Marek Prokop
Profil
Možná něco přehlížím, ale z pohledu média (tj. toho, kdo odkazy zobrazuje; zde by to byl zřejmě wifi_jirka) vidím v podstatě jen dvě možnosti:

1) Systém odkazy vkládá nějakým unikátně charakteristickým způsobem, takže je médium může viditelně označit jako reklamu. V tom případě se kvalita původního obsahu asi dramaticky nesníží a použití systému bude v souladu se zákonem o regulaci reklamy. Zároveň ale budou i vyhledavače schopné tyto odkazy identifikovat.

2) Systém neumožňuje odkazy označit jako reklamu. V tom případě bude pro vyhledavače těžší tyto odkazy identifikovat, ale majitel média zásadním způsobem znehodnotí svůj obsah, sníží svou důvěryhodnost a poruší zákon o regulaci reklamy.

Pokud někoho nenapadne ještě třetí varianta, asi o tom nemá smysl dál diskutovat.
Cody
Profil
Chci je otestovat na mém soukromém blogu kde mě o hodnocení vyhledávačů nejde. Zatím můžu zmínit že soukromá komunikace jim nejde, až v třetím mailu jim došlo, že mi tykat prostě nemůžou. Jejich plugin pro wordpress nefunguje. Ale dá se říct, že se zase snaží, kvůli mě ho upravili na míru. Takže uvidíme jak to dopadne. Rozhodně až bude výsledek dám vědět.
Marek Prokop
Profil
Díky, Cody. Těšíme se.
martinmatejka
Profil
tak Cody, jak to dopadlo? :-)
Cody
Profil
Tak mám pár dní funkční plugin, ale zatím je příliš brzo na jakékoliv resumé, chci to chvíli testovat.
Cody
Profil
Takže pokud máte blog starý jako já (tedy 3 až 4 roky) a máte na něm přes 400 článků tak denně získáte oděmnu cca 200 Kč. Přepočítává se to na kredity a každý den vám přibude 180 Kreditů. Výplata kreditů vám bude aktivována až ve výši 50 000 kreditů. Což vychází zhruba že první výplata přijde za 3/4 roku.

Shrnuto a podtrženo - pokud vás Google do roka nezabanuje můžete dostat nějaké peníze. Vyplatí se to jen pro aktivní a dlouhodobě aktualizované blogy (několik let), kterám nesejde na příchozích z vyhledávače. Vzhledem k tomu, že BG má veřejné api a veřejně dostupné pluginy, je jen otázka času, než si vyhledávače upraví algoritmus a blogy s tímhle pluginem budou zabanovány.

Časem napíšu článek, ale tohle je rychlé resumé.
Petr ZZZ
Profil
Cody:
…tak denně získáte oděmnu cca 200 Kč. Přepočítává se to na kredity a každý den vám přibude 180 Kreditů.

Výplata kreditů vám bude aktivována až ve výši 50 000 kreditů.

Přepočítám-li to na Kč, tak to je až po překročení 55.555,– Kč. Už jen toto mi připadá podezřelé a neseriózní, skoro bych řekl, že to zavání podvodem. Připočítám-li k tomu podezření, že jde o pokus oblafnout vyhledávače, a riziko, že před dosažením hranice "výplaty" to kvůli banu kiksne, nezbývá myslím říct nic jiného než "děkuji, nechci". Riskovat ban na blog se 400 příspěvky? Určitě ne.
wifi_jirka
Profil *
Testuju na dvou blozích aktuálně, obojí Wordpress. Celý průběh provázejí drobné problémy, které jsem reportoval emailem a do druhého dne byly opraveny.

Na blogu s IT problematikou byl pro vložení shválen pouze jeden článek. Někde v jiném fóru jsem četl, že preferováno je ubytování, zájezdy či co ...
Na druhém blogu mám kratší příspěvky - ty nebyly schváleny kvůli délce ...

Takže celkově zatím žádné terno ...
wifi_jirka
Profil *
Cody : nějak se nevyznám v tom jak popisuješ výdělky ...

Já mám tuto informaci, které je myslím trošku jasnější : "že 1000 kreditů = 1 euro, tj. cca. 26 Kč"
Cody
Profil
Statistika k tomu proplácení http://goo.gl/ByLF1

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0