Autor Zpráva
xmark
Profil
Mám skoro 4 roky web s adresou ve tvaru http://xxxxxxxx.ic.cz, ve vyhledávačích se objevuje celkem rozumně, na některé keywords jsem na první straně, na něco mám první místo, 30 návštěv denně. Teď dělám pro někoho web tematicky spřízněný, napadlo mě, že je prolinkuju. Zákazníkovi jsem to chtěl nabídnout s tím, že uvedu ranky, ale nemálo jsem se podivil. SR=40, PR=0! Jak může mít 4 roky starý web, který se na googlu běžně zobrazuje, PR nula?

Napadlo mě, jestli to nemá souvislost s tou doménou 3. úrovně - proto to píšu - , ale moc se mi to nezdá.
Zkusil jsem to zjistit třemi nástroji, PR0 mi vrátily všechny.
janbarasek
Profil
zalezi, kolik na tebe jde odkazu ( vyhledavace se nepocitaj, katalogy tusim ze taky ne ). Musi tedy na tvuj web vect z co nejvic mist odkaz. Na me vede odkazu asi 3000 a pritom mam rank 3, jde o to, jak je navstevovanej web kterej na tebe odkazuje, a jakej ma on sam rank. Musi na tebe odkazovat vzdy takovy web, kterej ma vic nez ty, jinak nemas sanci, aby se to zvedlo. Takze udelej nejakou propagacni akci...
shaggy
Profil
janbarasek:
vyhledavace se nepocitaj, katalogy tusim ze taky ne
Definuj "katalóg". Ako vyhľadávač rozozná katalóg od normálneho webu? Kde je tá hranica, kde končí klasický web a začína katalóg?

Na me vede odkazu asi 3000 a pritom mam rank 3
Kým budeš písať sprostosti, ktoré nikoho nezaujímajú, nepomôže ti ani milión odkazov - a to platí aj o tejto téme, prečo klameš ostatných?
janbarasek
Profil
shaggy: Katalog je na př. seznam.cz ( definoval bych to tak, že katalog bude hranice, kde je více jak 1 000 000 webů ).

Já psal jakto mám já proto, abych to mohl k něčemu přirovnat.
shaggy
Profil
janbarasek:
Ja som si vždy myslel, že seznam.cz je fulltextový vyhľadávač. A ak má 999 999 webov, tak to nie je katalóg? Vtedy majú tie odkazy zmysel? A čo ak si zaregistrujem stránku v katalógu, ktorý má 999 998 webov - vtedy sa tie odkazy budú počítať a ak pribudne pár ďalších, tak sa prestanú počítať?

Alebo je to tak, že píšeš bludy, ktoré nemáš ničím podložené?
Joker
Profil
shaggy:
Ja som si vždy myslel, že seznam.cz je fulltextový vyhľadávač.
Seznam má obojí, fulltextový vyhledávač i katalog.
Nicméně „definoval bych to tak, že katalog bude hranice, kde je více jak 1 000 000 webů“ je vycucané z prstu, Google (IMHO) neignoruje vyhledávače a katalogy, proč by měl?

Přesto ale odkazy z katalogů a výsledků hledání moc efekt mít nemusí, ze dvou jednoduchých důvodů: 1. Ten odkaz obvykle bude zahrabaný někde na stránce s nijak excelentním PR a 2. z té stránky povedou odkazy ještě na tunu jiných webů, čímž se naředí jejich vliv.
Marek Prokop
Profil
Jen pro pořádek -- web žádný PageRank nemá (resp. nejde zjistit žádný rank celého webu). PageRank jde zjistit jen pro konkrétní URL (tj. zpravidla jednotlivé stránky). V důsledku toho mi připadá celá tahle diskuse naprosto zmatečná a nejspíš ji přesunu k ledu nebo rovnou smažu.

Xmarku: URL, které existuje 4 roky a po většinu té doby na něj odkazují nějaké normální stránky, by mělo mít nenulový PageRank. Pokud má GTPR 0, může se jednat o technickou chybu či o penalizaci.

Možná ale děláte chybu Vy při zjišťování PageRanku. Trochu mne mate, že píšete o jakýchsi třech nástrojích. Nástroj na zjišťování PageRanku je jen jeden a tím je Google Toolbar. Ostatní nástroje jsou jen pirátské hacky, které mohou vracet cokoli.
xmark
Profil
Marek Prokop:
PageRank jde zjistit jen pro konkrétní URL

Ano, to vím. Kdybych měl být přesný, měl jsem na mysli GTPR úvodní strany.

URL, které existuje 4 roky a po většinu té doby na něj odkazují nějaké normální stránky

V tom bude ten problém. Pohledal jsem pomocí yahoo site exploreru, co na mě odkazuje a našel jsem dvě zastrčené stránky jakýchsi pofidérních katalogů. Je pravda, že jsem ten web v tomto směru "trochu" zanedbal, koneckonců, byla to moje prvotina. Zamyslím se a pokusím se mu trochu pomoct.

Díky za rady.
Marek Prokop
Profil
Kdybych měl být přesný, měl jsem na mysli GTPR úvodní strany.

Ani to nemusí být dostatečně přesné. Úvodní stránky mnoha webů se duplicitně nacházejí na několika různých URL (např. s www na začátku a bez) a všechna tato URL mohou mír různý PageRank. Možná tohle všechno víte a tudíž to zrovna Vám píšu zbytečně, ale dost lidí v tom dělá chyby.
Cody
Profil
Marek Prokop:
Možná ale děláte chybu Vy při zjišťování PageRanku. Trochu mne mate, že píšete o jakýchsi třech nástrojích. Nástroj na zjišťování PageRanku je jen jeden a tím je Google Toolbar. Ostatní nástroje jsou jen pirátské hacky, které mohou vracet cokoli.

Mohou, ale nesetkal jsem se s rozdílem. Například SEO Profesionál Toolbar funguje velmi dobře.

Nicméně souhlasím s tím, že zde půjde o jednu z forem penalizace. Tahle je nejčastější. Web není vyřazen z indexu, pro Google má stejné hodnocení, pozice v SERPu také nepadají jen zobrazuje nižší GTPR. Je to jen takové BUBUBU od Google, v reálných výsledcích se to neodraáží. Nicméně je to na zamyšlení. U svého osobního blogu to mám taky, ale netrápí mě to, návštěvnost z organicu je konstantní nebo dokonce stoupá a v SERPu žádné propady nezaznamenávám.
xmark
Profil
Cody:
Pro žádné bububu není důvod. Za celou dobu existence na tom webu nebylo nic, co by nějak vzdáleně připomínalo něco nekalého.

A pokud jde o ten GTPR: Vím že různě důvěryhodných webů, kde si ho můžu zjistit, je nemálo. Proto jsem vzal první tři, co mi přišly pod ruku. Google toolbar jsem nainstaloval a ukazuje nulu.

Spíš půjde o to prolinkování. Neodkazuje na mě žádný smysluplný web.
Cody
Profil
xmark Google dělá spoustu věcí, podle kterých není důvod. Nicméně těžko posuzovat bez znalosti konkrétního webu. Myslím, že by na tebe mělo odkazovat alespoň 50 méněsmysluplných nebo 10 smysluprázdných domén.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0