Autor Zpráva
Pavel Dumbrovský
Profil
Dobrý den,
chci se zeptat na Váš názor ohledně synonym a jak je chápou vyhledávače. Optimalizuji nyní stránku na prodloužení vlasů, zde vyvstává otázka, jestli mám při zahušťování textu klíčovými slovy brát prodloužení a prodlužování jako totéž, nebo jako různá slova. Co vy na to?
Díky,
Dumbrovský
panther
Profil
Pavel Dumbrovský:
určitě používej synonyma, uživatelům se to bude lépe číst.
Pavel Dumbrovský
Profil
panther:
To je jisté, ale jedná se o komerční sféru - eshop a ten text není určen ani tak pro čtení, ale pro zvednutí pozice ve vyhledávačích. :)
Marek Prokop
Profil
1) Vyhledavače se snaží chápat synonyma stejně jako uživatelé. Samozřejmě k tomu musí mít dostatek dat, takže záleží na tom, jak často a v jakém rozsahu používají synonyma uživatelé při hledání a autoři textů při psaní. Záleží i na tom, jak chytré metody analýzy textu daný vyhledavač již umí.

2) Ve skutečnosti není v praxi příliš důležité, jak pracují se synonymy vyhledavače. Mnohem důležitější je, jak s nimi pracují hledající uživatelé.

3) Netuším, co to je "zahušťování textu klíčovými slovy", takže možná Vám odpovídám na něco trochu jiného, než na co se ptáte.

4) Právě proto, že se jedná o e-shop, měl by být text určen především pro čtení. K čemu Vám budou návštěvníci, které špatný text odradí od nákupu? Jestli ten smajlík na konci věty měl vyznít tak nějak spiklenecky, jako že si jistě rozumíme, tak bohužel -- nerozumíme si a Vaše úvaha se mi zdá chybná.
panther
Profil
Pavel Dumbrovský:
předně si uvědom, pro koho web/eshop děláš. Budou tvými zákazníky roboti vyhledávačů, nebo někdo z řad lidu? Odpověz si na tuto otázku a pak budeš vědět, pro koho texty optimalizuješ/máš optimalizovat.
Pavel Dumbrovský
Profil
Pánové,
já vím, že se tady pořád omílá, že se mají texty psát pro lidi, ne pro vyhledávače. Jenže když se na můj e-shop dostane z vyhledávače minimum lidí, tak jsem ten text psal tak leda pro sebe. A shop dělám pro to, aby prodával zboží. Provařadým cílem je nyní co nejvyšší návštěvnost. Nikoli líbivost SEO textu lidem, zakopaného někde dole na stránce. Navíc já nechávám své klienty, aby si psali texty sami, jen jim radím, co musí text splňovat.
Takže dík za odpovědi kolem synonym.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0