Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
Zdravím,

četl jsem na německé wikipedii, že <meta name="robots" content="noodp"> slouží na to, aby vyhledávač nebral ohled na popis stránky z projektu ODP (anglicky), ale používal údaje ze stránky samotné. Podobné platí pro element <meta name="robots" content="noydir">, který zakazuje použít popis z katalogu Yahoo. Já si myslím, že pokud je použiju, mám něco víc pod kontrolou a mám-li např. stránku o hmyzu, orientovanou na ochranu přírody, vyhnu se tomu, že jí dá třeba někdo nálepku stránka o škůdcích, nebo "vyrobí" nějaký jiný popis, který se mi nemusí líbit. Současně se ale obávám, zda si tím neuškodím ve výsledcích vyhledávání.

1. Ví o tom někdo něco bližšího? Co si o těchto elementech myslíte?
2. Jaký máte názor na projekt ODP? Je to vůbec k něčemu nebo to nestíhá držet krok s realitou a mít tam stránku je jako ji tam nemít, protože ji beztak Google i Seznam objeví dřív?
3. Jak se na to tváří vyhledávače, když údaje o mé stránce z katalogu ODP (a z Yahoo) zakážu?
4. Používáte noodp anebo noydir?
Marek Prokop
Profil
2) ODP už je téměř mrtvý projekt. Navrhnout tam svůj web můžete, ale nemá smysl to lámat přes koleno.

3) Nejspíš je jim to jedno.

4) Ne, protože Google už stejně popisky z ODP téměř nepoužívá a v Yahoo už skoro žádný web nemám.
Petr ZZZ
Profil
Marku, díky za názor a info. Já to zatím na žádné stránce nemám, ale když jsem se dočetl, že by se mohl do vyhledávání dostat nějaký cizí popisek mé stránky, se kterým se nemusím nutně ztotožnit, tak mě to trochu vylekalo. Ještě nad tím zapřemýšlím, ale extra navrhovat stránky do ODP asi spíš nebudu, zajímalo mě to z jiného (v jistém smyslu opačného) úhlu.
Marek Prokop
Profil
Petře, není moc pravděpodobné (i když ani vyloučené), že by se Váš web dostal do ODP bez Vašeho přičinění a s jiným popiskem, než který byste sám navrhl. I aktivní editoři, kterých už navíc v ODP moc není, návrhy s nevyhovujícím popiskem spíše zamítnou, než aby ho přepisovali.

Registrace v Yahoo stojí 300 USD ročně, takže tam asi nedobrovolně také nebudete.
Petr ZZZ
Profil
Marku, opět díky. To s poplatkem za registraci v Yahoo se vztahuje na nějaký výběr klíčových slov, nebo na pořadí ve vyhledávání, nebo jak to mám chápat? Nevzpomínám si, že bych si tam někdy něco registroval, ale Yahoo alespoň nějaké z mých stránek najde (i když myslím míň než Google).
nightfish
Profil
Petr ZZZ:
To s poplatkem za registraci v Yahoo se vztahuje na nějaký výběr klíčových slov, nebo na pořadí ve vyhledávání, nebo jak to mám chápat?
Vztahuje se na katalog Yahoo. Více informací na https://ecom.yahoo.com/dir/reference/cost
Petr ZZZ
Profil
nightfish:
Díky, zajímavé, neznal jsem. Zkusil jsem se k tomu ze zvědavosti proklikat z úvodní stránky Yahoo, ale po chvíli jsem to vzdal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0