Autor Zpráva
SojakP7410
Profil
Dobrý den,
chtěl bych vás prostřednictvím tohoto fóra požádat o radu.

Má nějakou váhu z hlediska SEO optimalizace rozhazovat firemní web na více domén, když mají všechny stejný obsah?
Všechny domény jsou připojeny k jedné MySQL, kde jsou pomocí menu přesměrovávány na určitou doménu a určitou stránku.
Jak však říkám,tak na všech doménách je stejný obsah,tedy kompletně stejný web a při vyhledávání mi na první stánce vyjede vždy jen jedna. U seznamu doména č.2 ...u google naopak doména č.3.

Děkuji za odpovědi.
ninja
Profil
Je to chyba, pouze vytváříte duplicitní stránky a škodíte tak sám sobě, protože ředíte případné zpětné odkazy.

Jestli chcete mít přístupné stránky z více domén, vyberte si jednu jako hlavní a z ostatních přesměrovávejte pomocí HTTP 301.
SojakP7410
Profil
A mělo by to z hlediska optimalizace nějaký vliv na postupu do předních pozic?
Marek Prokop
Profil
Sojaku P7410, vysvětlujete to všechno tak nejasně, že nejsem schopen pochopit, co tím myslíte. V těchto otázkách ale docela dobře pomáhá jedna univerzální pomůcka. Představte si, že se jedná o web cizí firmy, od které Vy sám něco potřebujete jako zákazník. Pomůže Vám dané uspořádání onu firmu nalézt, nebo Vám to naopak zkomplikuje?
SojakP7410
Profil
Dobrý den,
Pokusím se vše ještě vysvětlit jinak.
Mám web rozhozený na 9 domén s tím, že jednu používám jako hlavní.
Ostatní jsou alespoň pro mě jako poddomény.
Právě na te hlavní využívám MySQL databázi, ke které jsou připojeny všechny domény.
Databáze je použita pouze na vícejazyčné menu s možností přesměrování na určitou doménu a stránku + h1 nadpisy.
Vše není nejlevnější, ale v prohlížečích stále nepostupuji i přesto, že téměř ve všech doménách je klíčové slovo. :( .
Když mi web dělal jeden klučina, tak mě lidé na určité klíčová slova udžel vždy na 1 místě.
Pomůže mi tedy přesměrování na hlavní doménu v postupu výše?
Děkuji za odpověď
Marek Prokop
Profil
Co znamená "web rozhozený na 9 domén"? Jedná se o zcela identické kopie, nebo je na každé doméně jiná část obsahu? Co znamená, že jednu doménu používáte jako hlavní? Co znamená, že ostatní jsou pro Vás jako poddomény?

Nechcete raději na ty weby odkázat, ať si to umíme představit?
SojakP7410
Profil
Dobrý den,
Děkuji za odpovědi, jsem rád, že se mi někdo snaží pomoci.
Mohu se na vás prosím Vás obrátit pomocí nějakého kontaktu?
Moc mi na tom záleží,
děkuji moc
Marek Prokop
Profil
Kontakt mám v profilu, ale bylo by lepší to vyřešit zde, ať se mohou poučit i ostatní.
SojakP7410
Profil
Dobrá,
adresa je: http://www.ferrum-bau.cz
nightfish
Profil
SojakP7410:
A ty další domény?
SojakP7410
Profil
Další domény lze zjistit proklikáváním menu
Marek Prokop
Profil
Uf. Musím se přiznat, že pokud mne paměť neklame, něco takového jsem ještě neviděl. Možná mne tedy takto v rychlosti nenapadnou všechny podstatné připomínky, které by k tomu šly napsat.

Nejprve ale shrnu, o co se jedná.

Je to několik identických webů na různých doménách druhého řádu. Normálně by to byla jednoznačná chyba z titulu duplicitního obsahu, ale zde se důsledně odkazuje vždy jen na jednu stránku každé domény, takže je pravděpodobnost reálného vzniku duplicitního obsahu podstatně snížena. Jediná výjimka je stránka certifikátů, kde duplicitní obsah vzniká již "interním" odkazováním.

Je to dobře, nebo špatně?

Na to se dost těžko odpovídá. Jak píšu výše, objektivně je riziko vzniku duplicitního obsahu malé, takže to bych jako zásadní chybu neviděl. Přesto si myslím, že to je špatně, a mám pro tento názor minimálně dva podstatné důvody:

1) Použití mnoha domén s víceslovnými generickými názvy zcela popírá budování značky jako jeden z cílů firemního webu. Firma se jmenuje Ferrum Bau a jedním z Vašich prioritních cílů by mělo být tuto značku posilovat systematickým užíváním domény ferrum-bau.cz. Vy ale děláte pravý opak.

2) Provozem jednoho webu na více doménách si musíte značně komplikovat práci. Např. si neumím moc představit, který redakční systém by to zvládl v případě, že budete chtít web dále rozvíjet, nebo jak analyzujete návštěvnost (asi nijak; kód Google Analytics na webu nevidím) či jak pracujete s Google Webmaster Tools (jeho verifikační kód tam naopak vidím).

Těch nevýhod bude určitě víc, ale i tyhle dvě by mne od uvedeného řešení spolehlivě odradily zejména proto, že marně hledám nějaký přínos. Tím nechci kategoricky tvrdit, že to žádný přínos mít nemůže, ale považuji to za velmi nepravděpodobné.
Axamith
Profil
SojakP7410: Trochu odbočím od tématu, na webu nejede zobrazování fotogalerie pomocí lightboxu. Na některých stránkách se náhled fotky tváří jako odkaz, ale nic se neděje, na jiných se lightbox snaží otevřít, ale nic nenačte. JS mám povolený, neuvádím všechny odkazy na problémové stránky.
ninja
Profil
SojakP7410: Riziko vzniku duplicitnítního obsahu považuji za vyšší než Marek. Sám linkujete dobře, ale stejné chování nemůžete čekat od ostatních uživatelů internetu. Dříve nebo později někdo použije odkaz www.zemedelske-haly.cz a už to pomalu začne (i když díky absolutním odkazům na stránkách nedojde k lavinovému šíření).

Použil bych jednu hlavní doménu a ty ostatní přesměrovával způsobem, že po zadání www.zemedelske-haly.cz se dostanu (pomocí HTTP 301 přesměrování) na stránku www.ferrum-bau.cz/cs/zemedelske-stavby/.

Nebo
SojakP7410
Profil
Axamith:
Za to se omlouvám, doposud mi nedošli fotky pro odkaz na lightbox
Marek Prokop:
Takže pochopil jsem správně, že není rozdíl mezi tím, zdali je web na jedné doméně pohromadě a nebo rozdělený tak jak je teď?
Marek Prokop
Profil
[#15] Podle mého názoru by bylo lepší, aby byl pohromadě. Uvedl jsem dvě nevýhody rozdělení a žádná výhoda mne nenapadla.
SojakP7410
Profil
Marek Prokop:
Tak poté už mě nenapadá, jak se nahoru vyšplhat :(
ninja
Profil
SojakP7410: Pomocí více domén určitě ne. Jestli pro vás nebude lepší než snaha o přirozené výsledky PPC reklama. Pokud ne, pište články do odborných časopisů, diskuzí atd.
Petr ZZZ
Profil
SojakP7410:
Máte-li nějaké dodavatele a odběratele, které nechápete jako konkurenci ale jako partnery, můžete jim ještě nabídnout prolinkování Vašeho s jejich weby.
SojakP7410
Profil
Mockrát vám všem děkuji za odpovědi :) hodně jste mi pomohli a jsem vám za to vděčný.
Petr ZZZ:
Velice dobrý nápad :) děkuji

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0