Autor Zpráva
Peter123
Profil *
Ahoj,

chcel by som na svojej hlavnej stránke nastaviť nadpis H1 tak, že by na pozadí bolo logo. Ale rád by som mal v H1 názov stránky. Ako to mám urobiť? Napadlo ma, že v CSS nastavím pozadie H1 logo, a do zančky H1 vložím DIV s názvom webu, ktorý nastavím v CSS ako neviditelný. Trápi ma ale, či by z toho nemohol byť problém z hľadiska SEO, skrytý text..
pavuk
Profil
Náhrada textu obrázkem
Bubák
Profil
V nadpisech nejsou povoleny blokové elementy, je možné použít třeba span.

či by z toho nemohol byť problém z hľadiska SEO
Pokud se bude text na obrázku shodovat se skrytým textem, problémy nehrozí.
DoubleThink
Profil *
Bubák:
V nadpisech nejsou povoleny blokové elementy, je možné použít třeba span.
To si pleteš s <p>
Bubák
Profil
DoubleThink:
To si pleteš s <p>
Nepletu, nadpisy a odstavec je na tom, co se týče toho, že mohou obsahovat pouze inline elementy, naprosto stejně:
http://www.w3.org/TR/REC-html40/struct/global.html#edef-H1
http://www.w3.org/TR/REC-html40/struct/text.html#edef-P
DoubleThink
Profil *
Bubák:
Nepletu, nadpisy a odstavec je na tom, co se týče toho, že mohou obsahovat pouze inline elementy, naprosto stejně:
Já u nadpisu žádnou takovou informaci nevidím, ty ano? Ostatně to můžeš vyzkoušet na:
<p style="background:red">a<div>b</div>c</p>

versus
<h1 style="background:red">a<div>b</div>c</h1>
Bubák
Profil
DoubleThink:
V nadpisech nejsou povoleny blokové elementy, je možné použít třeba span.“ znamená, že v nadpisech nejsou povoleny blokové elementy. Nepsal jsem o chování prohlížečů. Navíc nacpání DIVu do nadpisu namísto SPANu nepřináší žádnou výhodu, krom nevýznamné úspory jednoho pravidla v CSS.

Já u nadpisu žádnou takovou informaci nevidím, ty ano?
Já ve spesifkaci vidím, že nadpisy mají povinnou počáteční a koncovou značku a mohou obsahovat inline elementy vícekrát, nebo vůbec.
<!ELEMENT (%heading;)  - - (%inline;)* -- heading -->.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0