Autor Zpráva
marfy
Profil
Ahoj, mám stránky: www.chata-sachovka.cz ... Celou dobu jsem byl na klíčová slova jako "Sachovka, Horní Bečva, ubytování Beskydy, školy v přírodě" na 1.místě na Seznamu ...
Nyní nejsem skoro dohledatelný :-(.

Nevím jak mám zjistit, zda-li mám nějakou penalizaci nebo něco podobného. Vím, že Seznam provedl nějaké změny, ale že se nemůžu dohledat ani na jeden KW.
Navíc pokud se dohledám, tak to není index ale podstránka.

Někde tady na foru jsem se dočet, že to může být i špatným nastavením serveru "špatná charsetová hlavička".

Díky za všechny tipy a rady, bez webu totiž nejede kšeft :-(
marfy
Profil
nebo nějaký kontakt na Seznam, kde bych to mohl řešit s nějakým technikem :-)
Bubák
Profil
http://napoveda.seznam.cz/cz/fulltext-hledani-v-internetu/hledani-fulltext-vysledky-hledani-popisek-a-jazyk-ve-vysledku-faq-dotazy/
On-line podpora je dostupná v po - pá od 8.00 do 18.00 hodin.
marfy
Profil
Bubák:
děkuju, zkusím se jich zeptat... no ale čekám odpověď ve stylu: "Tyto informace vám nemůžeme poskytnout." :-(
marfy
Profil
8:15 - "Vyčkejte prosím přihlášení operátora."
8:21 - "Váš požadavek je pro nás důležitý. Vyčkejte prosím, operátor se s vámi brzo spojí."
8:28 - "Váš požadavek je pro nás důležitý. Vyčkejte prosím, operátor se s vámi brzo spojí."
8:31 - "Váš požadavek je pro nás důležitý. Vyčkejte prosím, operátor se s vámi brzo spojí."
8:40 - "Nyní s Vámi hovoří ..."

Toto trvalo :-)
___________________
Stránky jsou bez chyby... tak jediná rada co z operátora vylezla "Doporučuji stránky lépe optimalizovat" ... hmm :-( Těším se až lidi začnou hromadně využívat Google
Marek Prokop
Profil
[#5] Google se s Vámi nebude bavit vůbec, kromě automatických zpráv ve Webmaster Central. Osobně bych považoval informaci, že jsou stránky bez chyby, za velmi užitečnou, protože technická chyba je nejčastější příčinou, proč nějaká stránka ze Seznamu vypadne či spadne na výrazně horší pozici.

Jinak lidé Google používají už docela dost, i když se podíly liší podle segmentu. Otestujte si to symetrickou kampaní v AdWords a Skliku. Třeba fráze "horní bečva" má nyní v obou systémech prakticky nulovou konkurenčnost, takže z ní můžete mít návštěvníka za pár desetníků.
Petr ZZZ
Profil
marfy:
A nemáš třeba nějak zmršené kódování? Na prvním místě na seznamu vidím:
www.caorbita.cz/ubytovani-beskydy/chata-​sachovka.html

A na 12. místě:
www.chata-sachovka.cz/ubytovani-horni-becva.​html

V obou případech obsahuje adresa jakési čtverečky, zvlášť divný je ten čtvereček před html. Ještě mě napadá BOM (aniž bych opravdu věděl, co to je, zda to s daným problémem může mít něco do činění a jak se toho případně zbavit).

Další možnost by byla, že příliš mnoho jiných stránek prostě má lepší SEO. Výsledky vyhledávání na mě dělají dojem, že turismus je téma, o kterém existuje spousta MFA webů a jednou z možností je v takových případech vyrobit přehled mnoha tisíc hotelů a penziónů. Je jasné, že když někdo něco takového udělá, bude mít řešené SEO, a stránka samotného majitele penziónu se pak může umístit hůře. Asi jediné, co mě k tomu napadá, by bylo, že si dáš na web něco v tomto smyslu:

Údaje zde uvedené je povoleno použít na webech jiných autorů za předpokladu, že bude uveden odkaz na stránku http://www.example.com. Odkaz nesmí obsahovat rel="nofollow".

A pak bys musel sledovat, zda to někdo neporuší, a případně vyžadovat dodržování.
nightfish
Profil
Petr ZZZ:
A pak bys musel sledovat, zda to někdo neporuší, a případně vyžadovat dodržování.
Mnohem lepší mi přijde varianta tvořit kvalitní a hodnotný obsah a podpořit jej tématickými odkazy.

Třeba jako cyklista bych ocenil informaci o tom, kde a jak je možno si uložit kolo - zda-li jde o zamčenou místnost, nebo jenom někam pod střechu atd. Pak by se hodily tipy na cyklovýlety do okolí.
marfy
Profil
nightfish:
Jenže tady teď nejde vůbec o obsah, dobře možná to tam chybí ale co to pomůže tomu, že nejsem vyhledatelný?
Petr ZZZ
Profil
nightfish:
kvalitní a hodnotný obsah…

…předpokládám, v tom samozřejmě souhlasím. Nestudoval jsem ten web, z nějaké kvality jsem vycházel, když byl podle marfyho dosud umístěný dobře. V otázce detailů jako třeba skladování kola by také majitel chaty měl výhodu proti konkurenci na webu, protože jednak sám situaci nejlépe zná a jednak by to mnohdy byly unikátní informace, jejichž případné použití na jiném webu by se možná dalo reklamovat. Zde by si ale marfy měl možná ujasnit, o co mu jde: O nalezitelnost vlastního webu, nebo o to, aby mu na chatu jezdili lidi. Pokud jsou informace na jiných webech korektní, mohou mu na chatu lidi přivést, že. Pokud si chce marfy sám dát na web reklamu, jako vedlejší příjem k pronájmu chaty, jiné weby mu na nic nejsou; jeho web ovšem musí být nalezitelný.
marfy
Profil
Přesně tak...
Hlavně je teď problém, že ani KW "sachovka" není k dohledání a přitom je to název webu. Myslím, že nyní v SEO chyba nebude, bral bych to, kdyby jsem se pohyboval na 2-5straně. Ale když tam prostě nejsem vůbec, tak bude pes zakopaný jinde :-(
nightfish
Profil
marfy:
Hlavně je teď problém, že ani KW "sachovka" není k dohledání a přitom je to název webu. Myslím, že nyní v SEO chyba nebude, bral bych to, kdyby jsem se pohyboval na 2-5straně. Ale když tam prostě nejsem vůbec, tak bude pes zakopaný jinde
Při hledání "sachovka" na seznamu tě vidím na druhé stránce.

Jenže tady teď nejde vůbec o obsah
O obsah jde především. Nebo snad chcete ve výsledcích vyhledávání nacházet odkazy na stránky, které žádný rozumný/užitečný obsah neobsahují.

Petr ZZZ:
Nestudoval jsem ten web, z nějaké kvality jsem vycházel, když byl podle marfyho dosud umístěný dobře.
Což mohlo být klidně způsobeno nízkou konkurenčností zkoumaných dotazů. A propad může být důsledkem změn vah jednotlivých faktorů u seznamu.
grimword
Profil
nemám čas pro vyřešení všech keywordů, ale u Sachovky je to jasné

žádná z vašich podstránek nemá v titulku (<title>) keyword "Sachovka", je tam pouze "Sachova studánka" což je něco jiné, weby před vámi mají v titulku požadovaný KW a jsou tedy právem před vámi

dejte na index do titulku "Sachovka", nechejte web přeindexovat (přidáním adresy do přidávacího formuláře) (bude to trvat cca 3 dny) a po přepočítání pozic budete na první straně, možná na prvním místě

ostatní KW nevím, nedíval jsem se
marfy
Profil
grimword:
díky za tip, určitě vyzkouším...
grimword
Profil
Mimochodem, ten kdo se vám pokoušel dělat SEO by zasloužil... .

Například na hlavní stranu vám vede 17 000 odkazů.

Všechny na vás mířící odkazy mají KW "Ubytování Beskydy"
Vy máte v titulku i na stránkách propagovaný KW "Sachova studánka"
Ve skutečnosti vás zajímá "Sachovka"

víc zkomplikovat to snad ani už nešlo, jedině snad ještě pojmenovat chatu úplně jinak než jsou výše uvedené názvy, třeba Barborka nebo Michalka :)
Petr ZZZ
Profil
grimword:
ten kdo se vám pokoušel dělat SEO by zasloužil…

Jen jestli to třeba nebylo původní zadání a majitel webu až poté, co bylo SEO podle KW Ubytování Beskydy hotové, si to nerozmyslel a nezačal samostatně propagovat Sachovku, bez potřebných znalostí SEO. Netuším, jen tak hádám, ale jestli vede na web 17.000 odkazů, tak si s tím asi dal někdo trochu práci a nechce se mi věřit, že by si popletl klíčová slova.
Marek Prokop
Profil
Petr ZZZ:
Jen jestli to třeba nebylo původní zadání

V SEO je zadání vždy řádově důležitější než realizace a taky se v něm dělá mnohem víc chyb.
marfy
Profil
Tak nejspíš to bude tím SEO (jak jste psali)... Dělám to všechno sám, předtím než udělal seznam ty změny, tak jsem byl na prvních pozicích snad na 10 kw ... Anchor texty byly "předtím" dobré. No po změnách jsou vlastně k ničemu.

Takže musím zjistit co má teď seznam "rád" a provést změny. Děkuju všem co mi tu dali tip.
Petr ZZZ
Profil
marfy:
předtím než udělal seznam ty změny…

Opravdu jsem to nijak nezkoumal, ale spíš mám pocit, že to bude tím, že donedávna jsi byl s klíčovým slovem Sachovka patrně unikátní, ale od nějaké doby weby s širokým záběrem pravděpodobně doplňují SEO o klíčová slova dosud málo konkurenční. Pokud to takto udělá 10 nebo 20 webů (vlastně stránek), tak jim stačí dát Sachovka do <title> nebo do <h1> a když ty to máš jen v běžném textu, už se můžeš octnout za nimi. Dokud jsi byl jediný, kdo měl na stránce – kdekoli – napsané Sachovka, byl jsi na to dohledatelný. Jakmile však jiné weby to samé slovo dají do <title> atp., jsi vzadu v tom okamžiku, kdy Seznam aktualizuje řazení – na to nejsou potřeba ani změny algoritmu.

Co mě ještě napadá, by byla nasledující úvaha: Dejme tomu, že jsi byl mezi prvními na KW "Ubytování Beskydy". A řekněme, že to je KW, o které je veden tvrdý boj. Netrvá dlouho a tvoje konkurence si všimne tvé stránky. Podívají se na ni a inspirují se: Pohleď, Sachovka! Jaké to hezké klíčové slovo! To si na náš web taky dáme!

Řeknu to ještě jinak: Ačkoli nabízíš jen jedno mrňavé ubytování v Beskydech, byl jsi – dejme tomu – z obrovské beskydské nabídky mezi prvními. Pokud jsi se teď propadl na KW "Ubytování Beskydy" oproti stránkám, které nenabízí jednu, ale padesát (nebo třista) ubytovacích možností v Beskydech, je to tak jen správně. Že jsi se kromě "Ubytování Beskydy" propadl i na "Sachovka", to je škoda, ale zřejmě za to může především nedostatečná nebo vůbec chybějící optimalizace na toto KW.

Podtrženo-sečteno: Důvod propadu tvé stránky samozřejmě neznám, to jsou všechno jen takové úvahy. Ale nepovažuji za pravděpodobné, že by "viníkem" byl Seznam.
marfy
Profil
Petr ZZZ:
a ještě se chci zeptat, když něco upravím na stránkách, tak jak dlouho asi trvá, než se to projeví ve vyhledávači?
Petr ZZZ
Profil
marfy:
Záleží na tom, co a jak upravíš a taky je nutno pracovat nejen s onpage-faktory, ale taky na příchozích odkazech (např. anchor-texty jsou důležité). Pokud uděláš vše správně, odhadoval bych, že by se mohl nějaký efekt dostavit tak za pár dnů až týdnů, ale moc tady toto nesleduji, protože mě krátkodobé aspekty příliš nezajímají. Kromě toho mám web zatím jen v němčině a v google.de je OK, Seznam v této fázi pro mě zatím není směrodatný (ani nemůže být, hledá české stránky). Marek Prokop by ti k tomu ale určitě mohl říct víc.
marfy
Profil
Petr ZZZ:
jo jo jdu psát webům, kde mám odkazy aby změnili ty odkazy. Takže tohle je vše, díky za rady... snad se zase dostanu nahoru.
jirkapinus
Profil
Tohle je podle mého názoru problém indexace hlavní strany. To v poslední době postihlo hodně webů. Jde to poznat např. tak, že na Seznamu dáme vyhledat všechna klíčová slova z titulku, tedy: ,,Sachova studánka Sachovka Horní Bečva" - to by měla jednoznačně vyjíždět hlavní stránka, místo toho ale vyjíždí podstránka www.chata-sachovka.cz/fotogalerie.html

Mě se tento problém stal u několika webů, po pár měsících se to ,,samo opravilo" a hlavní strana se opět objevuje ve vyhledávání.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0