Autor Zpráva
xmark
Profil
Jak zjistit pozici webu ve vyhledávačích při hledání ze zahraničí? Zajímá mě, jak si web stojí při hledání kw z GB.
Plaváček
Profil
xmark:

Asi nejlépe takto: http://www.google.co.uk/webhp?hl=en. Je třeba ale připomenout, že v Google něco jako "pevná pozice" prakticky neexistuje a výsledky budou hodně orientační.
Tomáš Meisner
Profil
No ještě bych doplnil, že je dobré si najít nějaký free anglický proxy server a na zmíněnou adresu jít přes tento proxy server
H13
Profil
Možná by bylo ještě zajímavý zkusit, jak se to zachová při změně jazyka v prohlížeči.
Petr ZZZ
Profil
Jsou v tom rozdíly a zdá se, že stačí nastavit řeč (anglicky) a hledat přes google.com místo google.cz. Já jsem ve Vídni a mám normálně nastavenou němčinu. Když hledám přes google.de nebo google.at, mám jednu stránku (na výraz Dicerca) na prvním místě, oba obrázky na 1. a 2. místě. Nastavím si angličtinu a jedu přes google.com a už jsem se stránkou na 17. místě a obrázky jsou na 4. a na 9. místě. Více-méně stabilní první místo na německém googlu mám na to slovo už tuším déle než rok. V angličtině to nesleduji, tak nevím, zda se to tam nějak výrazně mění.

Tak jsem na to koukl ještě na google.cz s nastavenou češtinou a oba obrázky jsou na 7. a 9. místě, text až na 50. místě. Je to legrace. Asi si budu muset web přeložit. :-)
ninja
Profil
Petr ZZZ: Vidíte, mám před sebou posazené dva počítače s velmi podobným nastavením a výsledky jsou odlišné.

Jak psal Plaváček, žádná pevná pozice neexistuje, a to ani v jeden okamžik. Jde zjistit průměr pozic, nejlépe přímo přes Google Webmaster Tools (pouze pro weby ke kterým máte přístup.
xmark
Profil
Jde mi o to, že jsem udělal web někomu v Anglii a chtěl bych vědět, na jakých pozicích web vidí on. Navíc jeho zákazníci - návštěvníci webu - budou typicky z Anglie.

Přesná pozice mě nezajímá, ale je rozdíl, jestli je web první nebo dvacátý.
Zkusím použít tu adresu a porovnám to s tím, co uvidí ten zákazník. Zatím díky.
Marek Prokop
Profil
xmark:
je rozdíl, jestli je web první nebo dvacátý

Web žádnou pozici mít nemůže. Jestli je stránka první nebo dvacátá, zjistíte spolehlivě z analýzy návštěvnosti.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0