Autor Zpráva
začátečník
Profil *
Zdravím,
divem s vlastností display:none jsem obalil tagy <h1>, do nichž jsem umístil klíčová slova. Do hlavičky jsem klíčová slova nepsal. Uživatel by tak zřejmě viděl stejný obsah, pro který by si z vyhledávače přišel. Bude má stránka i přesto banována? Aneb je deadline už jen samotné používaní skrytého textu? Či se provinění vztahuje až na případ, kdy bych evidentně klamal uživatele?
mckay
Profil
Pokud vím, tak samotné vyhledávače nepenalizují za skrytý text jen tak. To by stránku asi musel někdo nahlásit a potom by přišlo na řadu posouzení člověkem a až potom penalizace. Tedy alespoň to tak dosud bylo. Pokud uživatel uvidí to, co mu nabídne vyhledávač, nebude mít nikdo důvod stránku hlásit - tudíž žádná penalizace.
nightfish
Profil
začátečník:
divem s vlastností display:none jsem obalil tagy <h1>, do nichž jsem umístil klíčová slova. Do hlavičky jsem klíčová slova nepsal. Uživatel by tak zřejmě viděl stejný obsah, pro který by si z vyhledávače přišel.
Uvidí vyhledávač a uživatel (se zapnutým CSS) stejný obsah? Pokud ano, není problém.

Aneb je deadline už jen
deadline = poslední/konečný termín
Když už chceš porušovat zdejší pravidla používáním cizojazyčných výrazů místo českých ekvivalentů, tak zde by se více hodil threshold (hranice, prahová hodnota).
začátečník
Profil *
nightfish:
Uvidí vyhledávač a uživatel (se zapnutým CSS) stejný obsah?
To záleží na tom, jak obsah uvidí vyhledávač. Pokud ne, je problém?

Když už chceš porušovat zdejší pravidla používáním cizojazyčných výrazů místo českých ekvivalentů, tak zde by se více hodil threshold
I roger that ;-)
nightfish
Profil
začátečník:
To záleží na tom, jak obsah uvidí vyhledávač. Pokud ne, je problém?
http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=40349&topic=8522

Don't fill your page with lists of keywords, attempt to "cloak" pages, or put up "crawler only" pages. If your site contains pages, links, or text that you don't intend visitors to see, Google considers those links and pages deceptive and may ignore your site.

Nedávejte na své stránky seznamy klíčových slov, nepokoušejte se o "cloakování" (googlebotovi je zaslána jiná stránka než uživateli) ani nevytvářejte stránky určené pouze pro vyhledávače. Pokud váš web obsahuje stránky, odkazy nebo texty, které nezamýšlíte zobrazovat uživatelům, považuje Google tyto odkazy a stránky za podvodné a může váš web ignorovat.
začátečník
Profil *
nightfish:
Díky za zdroj. Z něho mi plyne, že u googlu patrně problém nebude - seznamy klíčových slov nezadávám. Vždyť ani nemám "klíčové slovo" definováno v hlavičce. Nevím sice jak stránku vidí googlebot, ale předpokládám, že jako výhradně určenou robotovi ji nevyhodnotí.

Ostatně, veškeré seo záležitosti jsem beztak tvořil pro seznambot: v googlu jsem byl indexován na první stránce, v seznamu na čtvrté stránce...
nightfish
Profil
začátečník:
seznamy klíčových slov nezadávám
divem s vlastností display:none jsem obalil tagy <h1>, do nichž jsem umístil klíčová slova
Trochu si protiřečíš. (A ano, zvýrazněného plurálu jsem si všimnul.)

Vždyť ani nemám "klíčové slovo" definováno v hlavičce.
Pokud myslíš meta tag "keyword", tak ten nemá na nic vliv.

Nevím sice jak stránku vidí googlebot, ale předpokládám, že jako výhradně určenou robotovi ji nevyhodnotí.
Pokud neposíláš rozdílné stránky na základě řetězce User-Agent, tak s tímhle bodem problém nemáš.
začátečník
Profil *
nightfish:
Trochu si protiřečíš.
Je to způsobeno tím, že jsem nešťastně volil slova. Abych mohl někam umístit klíčová slova, musel bych je nejdříve někde definovat - je to tak? To se v mém případě nestalo. Popř. jaká černá skříňka (blackbox) a na jakém principu určuje má klíčová slova na stránce?

Pokud myslíš meta tag "keyword", tak ten nemá na nic vliv.
No právě, toho můžu s výhodou využít, když keyword vůbec nebudu definovat (resp. budu definovat znakem "-") a místo toho vložím obsah keywordu mezi tagy <h1> - je to tak?

Pokud neposíláš rozdílné stránky na základě řetězce User-Agent, tak s tímhle bodem problém nemáš.
Tak hluboko, abych věděl co znamená User-Agent, mé začátečnické znalosti nesahají. Jsem si však téměř jist, že na základě tohoto řetězce (ať už je to cokoli) stránky neposílám.

PS. přikládám ilustraci kódu:

<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css" />
<meta name="keywords" content="-" />
<meta name="description" content="popisek stránky" />

<title>titulek stránky</title>

<div class="nezobrazeni"> (display:none)
<h1 class="nadpis1">jakási keywords</h1>
</div>

<h2 class="trida">nadpis</h2>
<p>
.
.
.
Bubák
Profil
Jde o starou klamavou techniku, vyhledávač (vyhledávače) nepoužívají CSS, proto text "vidí". Návštěvníci, až na výjimky používají CSS, skrytý text nevidí. Je to jednoznačně na penalizaci.
Tomáš Meisner
Profil
začátečník:
Nerad bych Vás urazil, ale je to na kompletní vymazání rádoby znalostí o SEO a začít znova... viz příklady:
meta keywords
"veškeré seo záležitosti jsem beztak tvořil pro seznambot"
"Abych mohl někam umístit klíčová slova, musel bych je nejdříve někde definovat"
"jaká černá skříňka (blackbox) a na jakém principu určuje má klíčová slova na stránce"
apod...

a myslím to jako dobře míněnou radu a ne snahu o vyvolání nějakého flame... Nightfish radí správně, stejně jako Bubák... :-)
začátečník
Profil *
Bubák:
Nechce se mi věřit, že by všechna dynamická menu, zvýšení přístupnosti, atd. - tedy využití skrytého textu pomocí css byla penalizována. Nebo to je něco jiného? Pakliže ano, můžeš/můžete to prosím vysvětlit mně, jakožto laikovi?
Tomáš Meisner
Profil
začátečník:
Taky už to tu bylo zmiňováno - Google při aplikaci penalizace nepracuje na principu automatického přidělení penalizace (strojové řešení), ale individuálního posouzení (operátor)...
nightfish
Profil
začátečník:
Nechce se mi věřit, že by všechna dynamická menu, zvýšení přístupnosti, atd. - tedy využití skrytého textu pomocí css byla penalizována
Pokud si Google myslí, že skrytý text je tam kvůli oklamání vyhledávače, tak tě penalizuje. Co se třeba dynamických menu týká, tak ty sice nejsou vidět při otevření stránky, ale uživatel si je může zobrazit svou interakcí. Stejně tak v případě více záložek na jedné stránce. Ale pokud budeš mít v neviditelném DIVu zakopána shluky slova (jejichž jediným učelem je oklamat vyhledávač), tak si koleduješ.
Bubák
Profil
začátečník:
Nechce se mi věřit, že by všechna dynamická menu, zvýšení přístupnosti, atd. - tedy využití skrytého textu pomocí css byla penalizována.
U rozbalovacích menu se návštěvník k textu obvyklým způsobem dostane. Obrázkový nadpis se shodným textem, jako je jeho skrytý textový ekvivalent taky není problém.

Problém je, že ty pouze skrýváš text.
začátečník
Profil *
Tomáš Meisner:
Nerad bych Vás urazil
To se Vám taky tak snadno nepodaří. Mile rád se novým věcem přiučím.

veškeré seo záležitosti jsem beztak tvořil pro seznambot
to jest pravda. Všechno, co jsem si od "seo záležitostí" sliboval, bylo to, aby mě seznam ze své 45. pozice posunul na 5. pozici, tedy aspoň na takovou, na které si stojím u googlu.

Abych mohl někam umístit klíčová slova, musel bych je nejdříve někde definovat
Kdybych psal o lesu, do <h1> můžu vložit jak "houba", tak "ponožka" - kdo za mě rozhodne, jestli se jedná o klíčové slovo a na jakém základě?

Google při aplikaci penalizace nepracuje na principu automatického přidělení penalizace (strojové řešení), ale individuálního posouzení (operátor)
A pointa? Mohu se zaradovat, že stránku posoudí člověk a shledá mé argumenty pádnými nebo se mám obávat že za text, který jsem schoval a který uživatel hledal budu penalizován?

nightfish:
Pokud si Google myslí, že skrytý text je tam kvůli oklamání vyhledávače, tak tě penalizuje.
Tomu rozumím. Co když je tam ale přesně ten skrytý text, který uživatel chce vidět ze všeho nejvíce, kvůli kterému by na stránky přišel? Vždyť je to samotný princip vyhledávačů. Navíc tam nemám shluky slov, "jen" tři. Jasně, řekneš ať to zviditelním když to je přesně to, co chce uživatel vidět... Jediný důvod proč je div skrytý je ten, že ještě předtím nebylo použito <h1> a samotné viditelné <h1> je moc velké a rušivé... Navíc bez toho neviditelného <h1> pak nejsou nadpisy ve správném pořadí...

Závěr? Nu což, asi se smířím s tím, že kvůli tomu, co uživatel hledá buď budu penalizován anebo to prostě na seznamu nenajde a bude muset použít google. Nespravedlnost vládne světu!

PS. sorry za novelu
pro nightfishe: omlouvám se za novelu ;-)
Tomáš Meisner
Profil
začátečník:
Tak poslední pokus, pak se půjdu věnovat konstruktivnějším věcem :-)

Zkuste si nejdříve přečíst toto: http://guides.seomoz.org/beginners-guide-to-search-engine-optimization
Odpoví Vám to na spoustu otázek a sám pochopíte, proč jsem vyjmenoval jako nesmysly řadu věcí, které jste napsal...

V rychlosti:
"seo záležitosti" se nedělají pro žádného bota (při Vašem přístupu je Vám googlebot jedno?). SEO jsou obecné principy pro webové stránky tak, aby poskytovaly co největší přínos pro návštěvníka stránek. A vzhledem k tomu, že vyhledávače chtějí nabízet kvalitní obsah, tak tyto principy zohledňují při řazení výsledků vyhledávání. Takže! Primárně pro uživatele - je tomu uživateli skrytý text k něčemu?

definice klíčových slov - opravdu je nikde nemusíte definovat - vyhledávače si projdou celou stránku, udělají si textovou a obsahovou analýzu a na základě celkem zajímavých algoritmů přiřadí stránce klíčová slova a zároveň i tématické zařazení...

pointa individuální penalizace - stroj nikdy správně nepozná jestli je skrytý text špatně (tvůj případ) nebo dobře (záložky, menu), proto ten člověk. V tvém případě prostě, při "napráskání" tvého webu (zpravidla konkurencí), člověk pravděpodobně rozhodne v tvůj neprospěch - svět je spravedlivý...

Jinak takovej dotaz - kde je psáno, že H1 je velké? kde je psáno, že nadpisy musí být ve správném pořadí? kde je psáno, že H1 musí být použito?
Plaváček
Profil
Tomáš Meisner:

kde je psáno, že nadpisy musí být ve správném pořadí? kde je psáno, že H1 musí být použito?

Je to psáno ve specifikaci HTML ( http://www.w3.org/TR/html401/struct/global.html atd ).

S oborem SEO to ovšem vůbec nijak nesouvisí.
Tomáš Meisner
Profil
Plaváček:
S oborem SEO to ovšem vůbec nijak nesouvisí.
Tak to bylo myšleno :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Plaváčka:
Tam je doslova psáno, že „někteří lidé považují přeskakování nadpisových úrovní za špatný postup“, což není žádná normativně zajímavá forma rozkazu.
V HTML 2 ale bylo, že by se úrovně nadpisů „neměly“ přeskakovat kvůli snazšímu konvertování.


Reaguji na začátečníka:
samotné viditelné <h1> je moc velké a rušivé
Velikost mu můžeš změnit. Pozici také (koukni se třeba na alza.cz, jak praštěně hýbe s <h1>).
Optimalizuj především pro lidi — to je prostá a funkční úvaha. Pokusy o zmanipulování výsledků ve vyhledávači úpravami zdrojového kódu by měly být v nejlepším případě nefunkční, v horším případě škodlivé.
začátečník
Profil *
Díky všem za názory! Přestože bych v současné verzi stránky neklamal uživatele (ale klamal vyhledávač), nakonec jsem se rozhodl, že stránku předělám tak, aby žádný skrytý text neobsahovala.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0