Autor Zpráva
Tomast
Profil
Zdravím,
asi před týdnem a půl, jsem kompletně předělal odkazy na webu (změnil jsem ?pg=1, atd..) na pěkné adresy pomocí htaccess. stránek na webu mám celkově 21, z toho je 15 stránek fotogalerie. Přes sitemap jsem nastavil 6-ti hlavním stránkám priority 1.0, fotogalerii 0.7 (takže by se neměla zobrazovat při hledání všeobecných slov, kterými návštěvníci přicházejí). Sitemap jsem dal do webmaster tools, ale protože bylo už pozdě, nevšiml jsem si, že jsem prohodil "description" a "keywords" (všechny stánky mám v index.php a tyto meta dělám všeobecně, jen je pro některé stránky upravuji), ráno jsem to hned napravil, ale google se zatím v noci podíval na mé stránky a nejspíš vše stáhl, ráno jsem chybu napravil a hned odeslal sitemap s aktualizovaným "lastdate". 4 stránky to opravilo do 2 dnů, takže bezproblému vyměnil odkazy předešlé za nové, hlavní a polovinu stránek ve fotogalerii to nechalo s prohozeným "keywords", což vypadá ve vyhledání nepěkně, a aby to sedělo do počtu, tak jednu z hlavních stránek zatím neindexoval vůbec. Trochu slohovka... :D
1. Dá se google nějak popohnat, aby změnil hlavní stránku?
2. Změnil jsem ve webmaster tools z bez www na www, všechny stránky jsou už s www, ale hlavní pořád ne.
3. Proč prozatím neindexoval jednu z hlavních stránek, když u všechny má načtené (zjištěno pomocí site:)
4. (mimo) Když je ve vyhledávání před mou stránkou jako první mapa, zobrazí se mi sitelinks?
5. (mimo) Když na stránku míří 150 odkazů, stačí to na slušný PGRK?
Nechci dát adresu webu, ale všechny info jsem snad dal.
jksdf
Profil
5. - 150 odkazov z kade? Záleží to na tom, aký PR(PageRank) majú tie stránky.
Petr ZZZ
Profil
Tomast:
Když na stránku míří 150 odkazů, stačí to na slušný PGRK?

Zda to stačí na slušný pagerank, to nevím, ale řekl bych, že nejde ani tak o pagerank, ale především o to, jak bude stránka na která slova umístěná. A to nezáleží jen na počtu zpětných odkazů, ale ve velmi vysoké míře také na konkurenčnosti klíčových slov. Budou-li klíčová slova grünpunktierter Braunbär, může být stránka dobře umístěná i s malým počtem zpětných odkazů. Budou-li klíčová slova Braunbär Urlaub, už to může vypadat jinak.
Tomast
Profil
Petr ZZZ a jksdf
Cca 100 odkazů je z YouTube, zbytek z FB, a pak další po ostatních. Na každé stránce jeden odkaz.
O konkurenčnosti slov se nedá pochybovat, oproti jiným jsem dobře umístěn. Jde mi zhruba jen o to, jaký bude pagerank. Jestli třeba 4000000 nebo 40.
Spíš mi vrtají hlavou ty předchozí otázky...
Marek Prokop
Profil
1. Dá se google nějak popohnat, aby změnil hlavní stránku?

Dá se vycvičit, aby ji reindexoval častěji. Pokud to potřebujete jen jednorázově, moc to neurychlíte.

2. Změnil jsem ve webmaster tools z bez www na www, všechny stránky jsou už s www, ale hlavní pořád ne.

Na Webmaster tools nespoléhejte a raději přesměrujte nepreferovanou variantu na preferovanou.

3. Proč prozatím neindexoval jednu z hlavních stránek, když u všechny má načtené (zjištěno pomocí site:)

Asi mu připadá méně důležitá.

4. (mimo) Když je ve vyhledávání před mou stránkou jako první mapa, zobrazí se mi sitelinks?

Sitelinks se většinou zobrazují jen na první pozici pro navigační dotazy.

5. (mimo) Když na stránku míří 150 odkazů, stačí to na slušný PGRK?

Tím PGRK myslíte PageRank (GTPR)? Pokud ano, na GTPR 9 (což je hodně slušné) Vám stačí přesně jeden odkaz. Na druhou stranu 150 jiných odkazů nemusí stačit ani na GTPR 2 (což není slušný PageRank).
Tomast
Profil
1. Ano, zatím asi jednorázově. Podařilo se mi jej vycvičit na robots.txt, aby se do něj čuměl častějc :), tak ještě přijít na to, jako navštěvovat web.
2. Ano, to jsem taky udělal, ještě před tím, než jsem to upravil ve webmaster tools (Seznam se už přizpůsobil).
3. To je zrovna škoda, je na ní nejvíc textu :D
4. Jen vymyslet, jak se dostat před mapu...
5. Jo, myslím. Neznáte nějaký web, který to zjišťuje? Přes SEO-servis to zjišťovat nechci, protože se mi několikrát stalo, že byl google aktivní a indexoval takovou SEO stránku, která se pak zobrazila ve výsledcích hledání.
Ještě otázečka: Jak google zjišťuje popularitu webu? Třeba wikipedie má popularitu 7.
Díky za rady.
Davex
Profil
Tomast:
5. Jo, myslím. Neznáte nějaký web, který to zjišťuje?
Pro orientační zjištění zpětných odkazů lze použít Yahoo Site Explorer nebo Google Webmaster Tools. Podrobněji a nezávisle na vyhledávačích pomocí Majestic SEO.
Tomast
Profil
Davex:
Jo, díky, taky se shodne.

Jinak jsem zjistil, že google je značně opožděný. Seznam ho v indexování všech hlavních stránek předehnal, a to už je co říct :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0