Autor Zpráva
Noira
Profil *
Dobrý den,

Prosím o odborný názor nebo zkušenosti přítomných s touto službou, která se nabízí - registrace do 26 katalogů, které budí nevalný dojem, za 100 Kč.

Provozuju zájmový ezin (esoterika) s nabídkou služeb ČarovnéZrcadlo.cz, používám také AdWords a všechno si dělám sama. Občas zaplatím za nějaký katalog. Ocenila bych nějaká vodítka, podle kterých rozhodovat, zda investovat čas do registrace do katalogů -

- Je rozhodující rank katalogu?
- Je rozhodující, zda má dobře udělanou relevantní kategorii (tj. přítomnost klíčových slov na stránce v okolí odkazu)?
- Je rozhodující, zda je celkově hezky udělaný pro uživatele (tj. někdo ho bude používat)?
- Je registrace do katalogů marnost, jak psal před několika lety Yuhů?

Pokud je spíše neúčinné, mám se zaměřit na
- oborové a fanouškovské weby/blogy/fóra a tam přispívat/vyměňovat odkazy
- ládovat na web nový unikátní obsah, psaný dle atraktivních klíčových slov (např. teď chystám "magie lásky")
- PPC kampaně
- dát nožky nahoru a čekat, až Pagerank vyroste sám časem?

Poslední otázka - Jak je možné, že po stejné době provozu měl můj eshop ve stejném oboru (Avalonia.cz) Parerank 2 nebo 3, přestože tam z hlediska čtenáře byly akorát profily produktů, skoro žádné články? Může za to Zboží.cz a rychlé nagenerování stovek linků ze zbožových vyhledáváčů apod.? Mám PageRank 0, přestože je web velice dobře přijímaný vyhledávači a pomalu obsazuje i poměrně konkurenční slova (výklad karet apod.)
mPoptavka
Profil
Noira:
Hezký den,

Tohle je vcelku dobrý dotaz, který je krásně rozepsaný. Pokusím se odpovědět na několik otázek z vlastní zkušenosti, jak se na to dívám já. Netvrdím, že musím mít ve všem pravdu ... sto lidí sto názorů.

- Je rozhodující rank katalogu? - otázkou je spíše k čemu má být rozhodující ? Provozuji několik webu. Mám i web který má PR rank 6 a Srank 90 a není z ekonomického hlediska tak ziskový jako web s PR 3. Je pravdou, že se mi na 6 daří prodávat reklamu mnohem dráž a na delší dobu, ale z pohledu ziskovosti bych Ranky nepovažoval za relevantní ukazatel. pohledu vyhledávačů asi ano, ale zase když přitáhnete na web 1000 uživatelů denně a nákup provede 1. a na jiném webu Vás navštíví 100 uživatelů a nákup provede 10 je zcela jasné že Ranky jsou sice krásná věc, ale je nutno je brát s rezervou.

- Je rozhodující, zda má dobře udělanou relevantní kategorii (tj. přítomnost klíčových slov na stránce v okolí odkazu)? - Ano tohle bych vcelku kvitoval ... myslím si, že dobře vymyšlený SEO text může z pohledu (nejen návštěvníkům) stránce hodně pomoci.

- Je rozhodující, zda je celkově hezky udělaný pro uživatele (tj. někdo ho bude používat)? - velký souboj a nekonečný mezi skupinou lidí, kteří chtějí obsah (a nejledi na "praporky") a skupinou uživatelů, kteří upřednostní vzhled nad obsahem. Opět z mého pohledu. Nikdy se člověk nezavděčí ani jedné ani druhé straně .. proto bych opravdu volil cestu kompromisů a z každé skupiny bych vzal něco. Bez pěkného vzhledu nenalapete dušičky, kteří dají na vzhled a bez obsahu zase ty kteří umění číst.

- Je registrace do katalogů marnost, jak psal před několika lety Yuhů? - Skvělá otázka. Registruji mnoho webů už více než 4 roky. Ať si říká kdo chce co chce... registrace do katalogů má pořád svůj smysl. I když se napsalo už stovka článku o tom, jak je to k ničemu. Sám jsem si dělal expertízu a na několika desítkách webů jsem si ověřil, že to smysl má. Netvrdím, že efektivita je stejná jako cca 3 roky zpět, ale pořád to zejména webům, které se rozjíždějí pomáhá a ušetří to cca rok a půl času. Ale pochopitelně jedním dechem dodávám to, že jen registrace nic nevyřeší!!! Je to asi tak, když to přirovnám s tím, že chcete upést dort, ale máte na stole jen mouku. Jen z mouky nebude ten dort opravdu dobrý.

- oborové a fanouškovské weby/blogy/fóra a tam přispívat/vyměňovat odkazy - toto je novodobý trend, který nelze odmítnout. Má určitý smysl, Využívám pro své presentace nejen FB, Twitter a další 2 až 3 soc.sítě, ale není to nejdůležitější (i když nějaké uživatelé to přiláká), ale výměnná odkazů (hlavně relevantních) má pořád velký význam a velmi doporučuji !!!!

- ládovat na web nový unikátní obsah, psaný dle atraktivních klíčových slov (např. teď chystám "magie lásky") - ANO a to s důrazem ... unikátní obsah je velmi důležitá věc !!! U některých projektů mám denně několik článku s unikátním obsahem .... a velmi to pomáhá ! Klíčová slova jsou také velmi důležitá. Souhlas

- PPC kampaně - PPC Kampaň je skvělá věc pro začínající weby .. kterým pomůže nastartovat a frčet nahoru .. pak je možno PPC kampaň trochu utlumit, ale určitě bych ji nechal běžet .... ikdyž trochu utlumil ale ne rozhodně vypnout. Lze doporučit

- dát nožky nahoru a čekat, až Pagerank vyroste sám časem? - to bych udělal, ale rozhodně bych se neohlížel na Ranky ... nechtě je spekulantům ... spíše bych se zaměřil na to, aby přinesl penízky do kapsy .... :)

Uffff .. tak pozor tohle je jen můj názor člověka který provozuje na 2 desítky webových projektů. Budete li mít zájem napište na reditel@mpoptavka.cz pokud budete potřebovat poradit, rád se pokusím.

Luk
Noira
Profil *
mPoptavka:
Využívám pro své presentace nejen FB, Twitter a další 2 až 3 soc.sítě, ale není to nejdůležitější (i když nějaké uživatelé to přiláká),

Facebook se mi velice osvědčil, některé dny to bývá 3. zdroj návštěvnosti po Seznamu a Google, mám pravidelně aktualizovanou stránku s fanoušky.
mPoptavka
Profil
jj ano souhlasím ... některé projekty mi taky přinášejí od 20 - 30 % naávštěvníků, ale není to ta skupina,která utratí penízky, ale to samozřejmě záleží na tom co na stránkách je a co tam prodáváte .. takže já FB beru pouze jako doplňěk .. převážný přístup máme ze seznamu, googlu a hlavně z naších mateřských webů.
Noira
Profil *
Většina návštěvníků chodí z vyhledávačů. Škoda, že se nikdo nevyjádřil k tomu seznamu katalogů :-(
ninja
Profil
Noira: Uvedené katalogy jsou naprosto marginální a bezvýznamné. Vložení odkazu na váš web vám pravděpodobně nijak neprospěje, ale snad ani neublíží. Pokud tu stovku pošlete nějakému blogerovi, který se zabývá podobným tématem, aby se o vás v nějakém příspěvku zmínil, získáte mnohem více.
Noira
Profil *
ninja:
: Uvedené katalogy jsou naprosto marginální a bezvýznamné. Vložení odkazu na váš web vám pravděpodobně nijak neprospěje, ale snad ani neublíží. Pokud tu stovku pošlete nějakému blogerovi, který se zabývá podobným tématem, aby se o vás v nějakém příspěvku zmínil, získáte mnohem více.

Díky, to jsem chtěla slyšet :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0