Autor Zpráva
marvalik
Profil
zdravím,

mám webové stránky s firemními diáři www.paperpalm.cz a mám problém že slovo "košík" mi google vyhodncuje jako 4. nej-klíčovější. Předpokládám, že je to proto, že sousloví "nákupní košík" je v ALT a TITLE v odkazu na košík v záhlaví na každé stránce. Můžete mi někdo poradit jak se tyto situace řeší? Tzn. aby opakující se výrazy ze záhlaví a zápatí (které jsou na všech stránkách) vyřadit z hodnocení významnosti klíčových slov (a aby to nebylo hodnoceno jako nekalá praktika ze strany googlu..)? Předem děkuji za všechny názory, doporučení a hlavně zkušenosti. Martin.
Marek Prokop
Profil
Martine, co znamená "4. nej-klíčovější slovo" a proč si myslíte, že Vám tak Google vyhodnocuje slovo "košík"?
Petr ZZZ
Profil
Martine, jestli nechceš, aby Google některým výrazům přikládal příliš velkou váhu, můžeš si třeba pohlídat, abys je neměl v nadpisech a jiných důležitých značkách (H1-6, titulek stránky, případně ještě strong a další zvýraznění). Jinak bych ale neočekával, že s tím může být nějaký problém. Nekalé praktiky se pokud vím týkají hlavně linkfarem a jiných nedobrých forem získávání odkazů; víc se o tom můžeš dočíst na stránkách Google v pokynech pro autory webů. Jinak má zkušenost je, že Google title (jako atribut nějakého tagu) spíš ignoruje (jako tag v hlavičce samozřejmě ne). (Rozdíl mezi title v hlavičce a title jako atribut je podobný jako rozdíl mezi tagem a atributem v případě style).
marvalik
Profil
2 Marek Prokop: V Google nástrojích pro webmastery je sekce "klíčová slova". Tam mám 4. nejvýznamnější právě slovo košík. Nejsem zrovna nadšen z představy že takto obecné slovo je googlem vyhodnoceno jako 4. nejlepší.

2 Petr ZZZ: slovo "košík" v nadpisech nemám je v obyčejném DIVU. Chtěl bych si klíčová slova vyčistit resp. zlepšit obsah tak, aby klíčová slova byla opravdu relevantní obsahu, aby připravovaná PPC kampaň měla co nejlepší cenu za proklik.
Petr ZZZ
Profil
marvalik:
Pokud je "košík" nevhodné klíčové slovo, nezabýval bych se košíkem, ale zaměřil bych se na produkci klíčových slov, která jsou důležitá, a zohlednil je na stránce tak, aby "košík" proti nim neměl šanci. Třeba ten flash je parádní, ale někde jsem četl, že Google text ve fleši moc neregistruje. Možná by to chtělo nějaký obrázek, dát mu vhodná klíčová slova do alt a taky napsat trochu textu s klíčovými slovy, která považuješ za důležitá.

Dodatek: Zdá se, že něco není v pořádku s kódováním, text v <title> má v mém prohlížeči porouchanou diakritiku.
Marek Prokop
Profil
[#4] Já bych se tím, co ukazují Google Webmaster Tools moc netrápil. Tam jsou klíčová slova za celý web, ale pro reálné výsledky jsou rozhodující slova jednotlivých stránek.
marvalik
Profil
2 Petr ZZZ: Děkuji za rady ohledně klíáčových slov. Ohledně kódování: je nastaveno Windows1250. Můžete mi sdělit v jakém OS a prohlížeči znaky nefungují?

2 Marek Prokop: OK. To jsem si neuvědomil, že ve finále májí význam KW na každí stránce zvlášť - děkuji.
marvalik
Profil
[#7] marvalik

možná se špatně zobrazuje title, protože jsem měl (asi chybně) meta tag s encodingem až po title - změnil jsem.
Petr ZZZ
Profil
marvalik:
Máte stránku v daném kódování i uloženou, nebo máte kódování pouze napsané v hlavičce souboru? Můj prohlížeč je OK, třeba toto vlákno má poměrně hodně české diakritiky v titulku a vidím vše korektně:
Problém s registrací jména Šůběrťáďa Žéňačíř Úďošťrócký
Na vašem webu vidím chybně m.j. ř, ě, č, ů, (v titulku i v textu stránky). Myslím si, že nesrovnalosti v kódování by se mohly odrazit v SEO, vycházím-li z toho, že vyhledávač zohledňuje přístupnost.

S kódováním windows-1250 nemám zkušenost, já jsem dřív používal na němčinu iso-8859-1 a na češtinu iso-8859-2 (to myslím funguje i na němčinu), dnes dávám všude utf-8. – Ale zrovna koukám, že tam máte iso-8859-1, to je na češtinu nevhodné.
marvalik
Profil
Stránky mám i uložené v kódování CP1250. Problém bude někde v PHP - musím to zjistit a opravit. Mám nastaveno CP1250 pro CZ jazykovou verzi stránek a iso-8859-1 pro EN verzi webu.....asi se špatně vyhodnocuje a skáče Vám EN kódování, ale CZ texty.
marvalik
Profil
2 Petr ZZZ: tak už jsem to rozluštil. Zřejmě nevhodně zjištuji jazyk dle HTTP_ACCEPT_LANGUAGE a podle toho nastavím kódování. Předpokládám tedy že máte non-CZ OS a tím je to způsobené - děkuji: zamyslím se a opravím to.
Petr ZZZ
Profil
Dívám se na to z Vídně, počítač v němčině. Možná mi to podle lokace háže kódování, ale už ne jazykovou verzi stránek. Na více jazykových verzí je dobré utf-8. To zvládá 65 tisíc znaků; do toho se pohodlně vejde drtivá většina písem tohoto světa, která mají nějaký praktický význam, a myslím i nějaká nepraktická, např. 喂男生们 nebo 餵男生們 .

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0